پرواز در ارتفاع ۴۰ میلیارد تومانی

رکورد سرمایه گذاری سکوی پرتاب در یزد شکسته شد

0

در دوازدهمین ایستگاه کاروان سرمایه گذاری ۱۰۰استارتاپ، ۳۷ تیم موفق به جلب نظر داوران برای جذب سرمایه شدند، وحدت رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری وشکوفایی کشور در اختتامیه این رویداد گفت: سکوی پرتاب یک جریان پویا در کل کشور است که خوشبختانه در استان یزد، عمکرد بسیار خوبی به‌جا گذاشت.

این مهمان ویژه اختتامیه سکوی پرتاب افزود: با برگزاری چنین رویدادهای استارت آپی و تمرکز در حوزه فناوری می‌توانیم شاهد دستاوردهای بسیاری در استان یزد باشیم.

در ادامه، معاون وزیر ارتباطات که دیگر مهمان ویژه این رویداد بود، گفت: همراهی دستگاه های اجرایی و نهادهای خصوصی در این رویداد نشانه یک اکوسیستم سالم و پویا در استان یزد است. ناظمی در ادامه افزود: این همراهی نتیجه ای شیرین برای استان داشت و منجر به جذب سرمایه راهگشا برای کارآفرینان جوان یزدی شد.

ریاست سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه اظهار داشت: مجموعه ۱۰۰استارت‌آپ به عنوان یک پلتفرم می‌تواند برای سرمایه‌گذاری و آموزش در اکوسیستم استارتاپی کشور تحول ایجاد کند.

سدیفی، مدیرعامل ۱۰۰ استارتاپ در اختتامیه سکوی پرتاب با اشاره به اینکه این رویداد رکورد جذب سرمایه در رویدادهای سکوی پرتاب را شکست افزود: مجموعا ۴۰ میلیارد تومان موافقت برای سرمایه گذاری در این رویداد رقم خورد.

وی در ادامه گفت: استارتاپ ها و جوانان کارآفرین باید بدون هیچ حد و مرزی برای موفقیت تلاش کنند، در این مسیر نیز ۱۰۰استارتاپ در حد توان در کنار جوانان استارتاپی خواهد بود.

سدیفی با اشاره به سرمایه‌گذاران این رویداد افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش وفناوری استان یزد، مجموعه ۱۰۰استارت آپ و صندوق سرمایه گذاری داوین سرمایه گذاران حاضر در رویداد بودند.همچنین میزبان شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر شناسا و صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر اجوتک بعنوان هم‌سرمایه گذار بودیم.

سپهر، مدیر صندوق پژوهش و فناوری گفت: رمز موفقیت واستقبال زیاد رویداد سکوی پرتاب یزد، هماهنگی بین ارگان ها و همکاری بیش از پیش مسئولین استانی است. وی افزود: این رویداد یک جریان در اکوسیستم نوآوری و فناوری استان است.

مدیر صندوق پژوهش و فناوری ادامه داد: در حاشیه این رویداد، ۱۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری بر دو طرح استانی و همچنین تخصیص ۴ میلیارد تومان تسهیلات به یک طرح ویژه نیز رقم خورد. سپهر در ادامه به درخشش صندوق پژوهش و فناوری استان یزد اشاره کرد واظهار داشت: این صندوق سال گذشته رتبه دوم را در کشور از آن خود کرد و به ۱۸ استان مختلف خدمات ارائه داد.

طالبی استاندار یزد در ادامه این برنامه گفت: خوشبختانه شاهد رویداد خوبی در جذب سرمایه گذاری در استان بودیم. وی افزود: بعد از دوسال پیاپی ما توانستیم گفتمان مشترک را بین بخش دولتی وخصوصی شاهد باشیم.

جوکار نماینده مردم استان در مجلس در اختتامیه سکوی پرتاب یزد گفت: اکوسیستم استارتاپی و دانش بنیان، علم را در عرصه عمل وارد کرده و می‌تواند مسیر توسعه را هموار کند و لازم است مسئولان از فعالان اکوسیستم حمایت لازم را به عمل آورند.

گفتنی است این رویداد سرمایه گذاری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش وفناوری استان یزد، پارک علم وفناوری استان یزد، مجموعه ۱۰۰استارت آپ و با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.