محتوای برند

معرفی رویداد رایگان فیسکاپ، بزرگ‌ترین مسابقه بازشناسی چهره

فیسکاپ یک رویداد علمی و عملی با استانداردهای بین المللی در حوزه بازشناسی چهره است
مرکز نوآوری نکسترا با همکاری تعداد زیادی از اساتید و فعالان حوزه هوش مصنوعی، در نظر دارد تا با ایجاد محیطی رقابتی و سالم، رویداد بزرگ فیسکاپ را برگزار کند.

فیسکاپ یک رویداد علمی و عملی با استانداردهای بین المللی است که در حوزه بازشناسی چهره فعالیت دارد. افراد می ­توانند به صورت رایگان در آن شرکت کرده و در کنار اساتید حاضر در این رویداد تجربه چالش برانگیزی داشته باشند. دومین دوره رویداد فیسکاپ به عنوان اولین رویداد تخصصی بازشناسی چهره مشابه FRVT در ایران با پشتوانه دانشگاهی از آذرماه الی  بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد. در این رویداد که به صورت سالانه برگزار می­ شود، الگوریتم­ ها و محصولات بازشناسی چهره بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل دقت و سرعت رتبه ­بندی می ­­شوند. این ارزیابی ­ها برای بررسی میزان قابل اطمینان بودن الگوریتم­ های ارائه شده، لازم و ضروری است.

هدف از برگزاری رویداد فیسکاپ به عنوان آزمون بازشناسی چهره چیست؟

هدف از برگزاری رویداد فیسکاپ کمک به تحقیق، توسعه و برقراری ارتباط مابین تیم­ های دانشگاهی با پروژه­ های ملی و صنعتی است. اما اهداف رویداد بزرگ بازشناسی چهره محدود به این موارد نمی­ شود. مهم ­ترین اهداف مسابقه بازشناسی چهره یا فیسکاپ به ترتیب زیر است:

  • تشویق به حضور فعال محققان در حوزه هوش مصنوعی
  • بومی سازی و رفع وابستگی به محصولات خارجی
  • شناخت محصولات برتر
  • افزایش دقت الگوریتم­ های موجود

برگزار کنندگان این رویداد قصد دارند با به چالش کشیدن شرکت کنندگان در بستری رقابتی افراد با استعداد این حوزه را شناسایی کرده و برای آنان موقعیتی در راستای رشد و بالندگی فراهم کنند. از سویی دیگر فیسکاپ می ­تواند محیطی برای شبکه­ سازی و ارتباط بین سازمان­ ها و متخصصین حوزه هوش مصنوعی بوده و باعث همکاری سازمان ­ها و اشخاص مختلف شود.

معرفی مزایای شرکت در فیسکاپ؛ در حوزه تشخیص و بازشناسی  چهره متخصص شوید

برگزار کنندگان رویداد فیسکاپ تعدادی جایزه نقدی و غیر نقدی برای تیم ­های برتر در نظر گرفته اند هم­ چنین هر تیمی که در رویداد بزرگ فیسکاپ شرکت کند و موفق به ورود به مرحله ارزیابی شود، مستقل از رتبه­ای که به­دست خواهد آورد، امکان جذب در شرکت­ های فعال در حوزه صنعت و هوش مصنوعی را دارد. سابقه حضور در این رویداد بزرگ یک رزومه موفق و غنی برای شرکت­کنندگان محسوب می ­شود.

حضور در این رویداد فرصتی طلایی برای ارتباط با شرکت های مطرح در حوزه هوش ­مصنوعی بوده و راه­ گشایی برای حضور در پروژه ­های ملی است. معرفی فرصت ­های شغلی و ارائه گواهی ­نامه معتبر از سمت نکسترا از جمله مزایای دیگری است که به برگزیدگان رویداد بازشناسی چهره تعلق خواهد گرفت.

شرکت در دوره­ های آموزشی تشخیص و بازشناسی چهره؛ بزرگترین مزیت شرکت در فیسکاپ

کلیه افرادی که به زمینه­ های هوش­ مصنوعی علاقه ­مندند ولی هنوز دانش و مهارت کافی در این حوزه را کسب نکرده ­اند، رویداد فیسکاپ بستر مناسبی برای پرورش استعدادهای آنان است. چرا که مهارت­ های مورد نیاز برای شرکت در مسابقه را در دوره­ های آموزشی فیسکاپ کسب می ­کنند. جالب است بدانید دوره­ های آموزشی به صورت رایگان برگزار خواهند شد و شرکت­ کنندگان در نهایت به یک کارشناس هوش­ مصنوعی تبدیل می­ شوند.

معرفی فیسکاپ 1400؛ دعوت به شرکت در مسابقه بازشناسی چهره

بازشناسی چهره یک فناوری مبتنی بر بیومتریک است که با استفاده از الگوهای چهره، سیستم قادر به شناسایی و تایید هویت است. این فناوری با ارتقا یافتن الگوریتم­ ها دچار پیشرفت­ های بزرگی شده­، به طوری که در سطوح امنیتی و نظامی نیز مورد توجه قرار گرفته است. بازشناسی چهره با کمک گرفتن از دانش هوش­ مصنوعی و فناوری­ های به ­روز سخت ­افزاری و نرم ­افزاری مسیری پر از چالش­ های جذاب پیش ­رو دارد که با حل هر چالش قدرت فناوری بیشتر از پیش ثابت می ­شود.

موضوع رویداد فیسکاپ 1400، گروه ­­بندی یا خوشه ­بندی تصاویر چهره بر اساس هویت افراد است. به عبارت دیگر الگوریتم­ های ارائه شده باید قادر باشند مجموعه تصاویر را بر اساس هویت افراد دسته ­بندی کنند. هدف اصلی در این مسابقه خوشه­ بندی چهره­ های تشخیص داده شده از تصاویر پایگاه داده است. به این­صورت که در ابتدا مجموعه ­ای از تصاویر در اختیار شرکت­ کنندگان قرار می­ گیرد سپس تیم­ های شرکت ­کننده در این مسابقه با به­کارگیری روش ­های خوشه ­بندی و با در نظر گرفتن قوانین فنی و اجرایی مسابقه، تصاویر مربوط به هر هویت (خوشه) را مشخص خواهند کرد و در نهایت برچسب مربوط به هویت­ های مشابه را مشخص می ­کنند.

اولین رویداد تخصصی بازشناسی چهره مشابه FRVT در ایران با پشتوانه دانشگاهی در سال1400 برگزار خواهد شد

مخاطبین رویداد فیسکاپ چه کسانی هستند؟

کلیه تیم­ های دانشجویی، متخصصین، مبتدیان و علاقه‌ مندان این عرصه، استارت اپ­ها و شرکت ­­های بزرگ فعال در زمینه هوش­ مصنوعی، پردازش تصویر و فناوری اطلاعات ، امکان حضور در این رویداد بزرگ را دارند.

در ایران شرکت ­های هوش ­مصنوعی زیادی وجود دارد که تعدادی از آن­ها به صورت تخصصی در زمینه پردازش تصویر و بازشناسی چهره فعالیت می ­کنند. رویداد فیسکاپ موقعیت بسیار مناسبی برای نمایش مهارت و دانش این شرکت ­هاست. تیم­ های شرکت­ کننده در این مسابقه می ­توانند با استفاده از دانش فنی خود الگوریتم­ های موجود را بهبود ببخشند یا با ارائه ایده و روشی جدید نتایج بهتری کسب کنند. در نهایت پس از انتشار نتایج رویداد، میزان اطمینان الگوریتم ­های ارائه شده به نمایش گذاشته ­خواهد شد.

کلیه تیم­ های دانشجویی، متخصصین، استارتاپ­ها و شرکت ­­های بزرگ فعال در زمینه هوش­ مصنوعی می‌توانند مخاطب این رویداد باشند

چگونه در رویداد رایگان فیسکاپ 1400 ثبت نام کنیم؟

       در این مقاله در مورد فیسکاپ 1400 و مزایای شرکت در آن  صحبت شده است. اگر علاقه ­مند به شرکت در این رویداد بزرگ هستید، می ­توانید به صورت کاملا رایگان از طریق وبسایت فیسکاپ به آدرس facecup.ir ثبت نام کرده و سپس الگوریتم­ های مورد نظر خود را برای ارزیابی و رتبه ­بندی ارسال کنید.

هم­ چنین شرکت­ کنندگان می­ توانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق راه ­های ارتباطی داخل سایت ارسال کنند. زمان ارسال کدها برای شرکت در این رویداد از 1 آذرماه الی  27 بهمن ماه سال 1400 بوده و شرکت ­کنندگان تا 23 بهمن می­ توانند کدهای خود را به ­روزرسانی کنند و رویداد به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌ شود. با ثبت نام در این رویداد دسترسی به نمونه‌ کدها، پایگاه داده نمونه و دیگر اطلاعات تکمیلی فراهم می ‌شود. ثبت ­نام از هم ­اکنون امکان ­پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.