اسنپ‌‎اکسپرس دو دارک‌استور جدید افتتاح کرد

ضیافت اکسپرس‌مارکت‌ها از چیتگر تا خانی‌آباد

0

۱.اسنپ‌اکسپرس به عنوان سرویس تحویل فوری کالاهای سوپرمارکتی اسنپ، اقدام به افتتاح دو دارک‌‎استور جدید در شهر تهران کرده؛ یکی در خانی‌آبادنو تهران و دیگری در منطقه چیتگر. دارک‌استورها در واقع فروشگاه‌های تمام اینترنتی هستند که مشتری برای خرید کالا نیاز به حضور فیزیکی در آن‌ها ندارد. سفارش به صورت اینترنتی ثبت می‌شود و در بازه زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه به مشتری تحویل داده می‌شود. الان تعداد دارک‌استورهای اسنپ‌اکسپرس که به «اکسپرس‌مارکت» مشهور هستند در سطح شهر تهران به بیش از ۲۰ شعبه رسیده. در کنار این فروشگاه‌های غیرحضوری البته اسنپ‌اکسپرس بیش از ۱۳۰۰ شعبه فروشگاه زنجیره‎ای و سوپرمارکت را در ۸۶ شهر کشور تحت پوشش دارد که کالاهای سوپرمارکتی یا اصطلاحا زودمصرف را به دست مشتریان می‌رسانند.

۲.حالا خرید این فروشگا‌ه‌های اکسپرس‌مارکت چه مزیتی برای شهروندان دارد؟

نکته اول اینکه اکسپرس‌مارکت‌ها مستقیما ‎‎‎‎توسط اسنپ‌اکسپرس مدیریت می‌شوند. بنابراین شانس این برای شهروندان وجود دارد که کالاهای مختلف را با تخفیف‌های بیشتر و هزینه ارسال کمتر خریداری کنند. در وهله بعد، اینکه امکان ارسال کالا با سرعت بیشتر هم وجود دارد. مهم‌ترین مزیت اکسپرس‌مارکت‌ها اما تحت پوشش قرار دادن مناطق بیشتری از شهر است. یعنی در نقاطی که دسترسی به فروشگاه‌های زنجیره‎ای یا فروشگاه‌های محلی خیلی راحت نیست، شعبه‌های اکسپرس‌مارکت تاسیس می‌شود به شهروندان سرویس‌دهی می‌کنند. همین الان شعبه‌های اکسپرس‌مارکت در محله‌هایی مثل تجریش، میرداماد، ملاصدرا، شریعتی و … فعال هستند. در شرق تهران اکسپرس‌مارکت رسالت و تهرانپارس حضور دارند و در غرب تهران اکسپرس‌مارکت‌ها در محله‌هایی مثل سعادت‌آباد و پونک و گیشا، مرزداران و … پراکنده هستند. الان هم که پای این فروشگاه‌ها به خانی‌آبادنو و چیتگر باز شده.

۳.در دوران شیوع کرونا ایده راه‌اندازی دارک‌استورها از سوی خیلی از شرکت‌های معتبر بین‌المللی دنبال شد. از این راهکار هم استقبال خوبی به عمل آمد چون می‌توانست حضور فیزیکی در فروشگاه‌ها را در شرایط همه‌گیری کرونا به حداقل برساند. با این روش دیگری نه نیازی به اتلاف وقت بین قفسه‌های فروشگا‎ه‌ها وجود دارد و نه معطل شدن در صف طولانی صندوق‌ها. مشتریان می‌توانند کالای مورد نیازشان را از روی نرم‌‎افزار اسنپ‌اکسپرس در دسته‌بندی‌های مشخص و با توضیحات کامل در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کنند. تاسیس اکسپرس‌مارکت خانی‌آباد و چیتگر می‌تواند خبر خوبی برای اهالی منطقه ۱۹ و ۲۲ تهران باشد. این دو محله یک تفاوت عمده دارند. خانی‌آبادنو یکی از محله‌های پرتراکم تهران است که جمعیت بیشتری را در فضای محدودتری درون خود جای داده اما در نقطه مقابل محله چیتگر در سطح تهران نسبت جمعیت به مساحت کمتری دارد. از این حیث ساکنان خانی‌آبادنو شاید با توجه به تراکم جمعیتی بالا، نیاز به فروشگاه‌های بیشتری برای تهیه مایحتاج زندگی داشته باشند و ساکنان محله چیتگر و منطقه ۲۲ به علت دور از دسترس بودن بسیاری از فروشگاه‌های محلی بتوانند از ظرفیت اکسپرس‌‎مارکت برای کاهش تردد استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.