بازار هدف بورس برای تنبیه شرکت های نوآور است

نامه نماینده مجلس شورای اسلامی به وزیر اقتصاد درباره ورود شرکت‌های دانش بنیان به فرابورس

0

مجتبی توانگر، نماینده تهران در مجلس، طی نامه‌ای به وزیر اقتصاد و دارایی، خواستار تسریع فرایند ورود شرکت‌های دانش بنیان به فرابورس شد.

در این نامه که به تاریخ پنجم مرداد ماه ارسال شده، با تاکید بر اهمیت دسترسی شرکت‌های دانش بنیان به بازار سرمایه، درباره راه اندازی یک بازار هدف جدید نیز هشدار داده شده است. متن کامل نامه به این شرح است:

پیرو منویات معظم رهبری در حمایت از فناوری بومی و رونق تولید و با توجه به اهمیت دسترسی شرکت های نوآور به بازار سرمایه خواشمند است. فرآیند پذیرش این شرکت‌ها در فرابورس با رعایت ضوابط قانونی تسریع شود. همچنین لازم است یه زمزمه‌ایی که پیرامون راه‌اندازی یک بازار جدید با عنوان بازار هدف به گوش می‌رسد، توجه جدی شود.

با توجه به مواردطرح شده در رسانه‌ها شرایط سرمایه‌گذاری در بازار هدف و موقععیتی که برای شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران در این بازار تعریف شده‌است.در عمل نه تنها فرصتی تازه برای دانش‌‍بنیان‌ها محسوب نمی‌شود که پذیرش در این بازار نوعی تنبهاین شرکت نوآور است.

لذا ضروری است که ضمن تسریع پذیرش این شرکت‌ها در تابلوهای موجود انسداد فعلی که ناشی از نوعی مدیریت سلیقه‌ای است برطرف شود.

نامه نماینده مجلس به وزیر اقتصاد درباره بورسی شدن دانش بنیان‌ها

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.