در شرایط فعلی چگونه می‌توان دست به جذب نیرو زد؟

0

این روزها که عواملی مانند فاصله‌گذاری اجتماعی، نبود امکان برگزاری رویداد‌ها و نمایشگاه‌های فیزیکی و  محدودیت استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی،  فرآیند استخدام را برای کارجویان و شرکت‌ها با مشکل مواجه کرده است ضرورت وجود راهکاری که موجب تسهیل فرآیند استخدام شود بیش از پیش احساس می‌شود. نمایشگاه آنلاین کار تلنت‌کوچ این فرصت را فراهم کرده؛ نمایشگاهی که به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌شود و نیاز به رفت‌وآمد در شرایط حساس این روزها را از میان برده است.

سال ۱۳۹۵ بود که اولین دوره نمایشگاه آنلاین کار شروع به کار کرد. از آن زمان تاکنون این نمایشگاه به یکی از راه‌های استخدام و جذب نیروی انسانی شرکت‌ها در هر شرایطی تبدیل شده است؛ چراکه یکی از بزرگترین مزیت‌های آن آنلاین برگزار شدنش به حساب می‌آید.

در این نمایشگاه هر شرکت غرفه‌ای مخصوص به خود دارد. کارجویان با مراجعه به غرفه شرکت‌های مختلف می‌توانند برای فرصت‌های کاری موجود رزومه ارسال کنند و منتظر نتیجه از طرف کارفرما باشند. پس از بررسی رزومه‌ها توسط کارفرما مصاحبه‌ها به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن تلنت‌کوچ برگزار می‌شود.

تاکنون شش دوره نمایشگاه آنلاین کار توسط سایت تلنت کوچ برگزار شده است و هردوره استقبال از آن توسط شرکت‌ها و کارجویان با افزایش مواجه می‌شود. دوره قبلی این نمایشگاه در خرداد ماه با حضور ۱۸ شرکت معتبر داخلی و خارجی برگزار شد و در مجموع حدود ۸۰۰۰ کارجو برای آن رزومه ارسال کردند. از این میان رشته‌های مدیریت بازرگانی با  ۱۳.۵ درصد، مهندسی کامپیوتر با ۹/۱۲ درصد و مدیریت صنایع با ۶/۱۱ درصد بیشترین رزومه‌های ارسالی را از بین رشته‌های تحصیلی به خود اختصاص دادند.

همچنین نگاهی به آمار کارجویان شرکت‌کننده در این نمایشگاه نشان می‌دهد ۳/۵۸ درصد از کارجویان این نمایشگاه را زنان و ۷/۴۱ درصد آنها را مردان تشکیل می‌دهند؛ یکی از معدود نمایشگاه‌هایی که شکاف جنسیتی در آن این بار به نفع زنان است.

جز این مورد، حضور فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌ها در آن بر اعتبار این نمایشگاه افزوده است. دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر و علامه طباطبایی  بیشترین آمار کارجویان شرکت‌کننده در نمایشگاه آنلاین کار را دارند.

ثبت درخواست

درباره نمایشگاه کار آنلاین تلنت کوچ

نمایشگاه آنلاین کار تلنت‌کوچ محدودیت‌های جغرافیایی را از میان برده است و کارجویان از هر شهری در آن حضور دارند. در نمایشگاه قبلی، استان تهران با ۹/۶۷ درصد بیشترین تعداد شرکت‌کننده را به خود اختصاص داده و پس از استان‌های البرز، اصفهان، قزوین و مشهد در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.

جذب نیرو توسط تلنت کوچ

نمایشگاه آنلاین تلنت‌کوچ برای همه گروه‌های شغلی برگزار می‌شود ومیانگین سنی شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه را افراد ۲۲ تا ۲۵ و ۲۵ تا ۳۰ ساله تشکیل می‌دهند، نیروهای با انگیزه و جوانی که این روزها تمرکز اصلی کسب و کارها برای استخدام می‌باشند.

دوره هفتم نمایشگاه آنلاین کار قرار است شهریور ماه امسال برگزار شود؛ نمایشگاهی که علاوه بر دغدغه حفظ سلامت کارجویان و کارفرمایان سعی در حذف هزینه‌های رفت‌وآمد دارد و به کارفرمایان این امکان را می‌دهد که از میان کارجویان بهترین دانشگاه‌ها بدون محدودیت جغرافیایی خاصی دست به استخدام و جذب نیرو بزنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.