محتوای برند

الکترونیکی شدن نسخه های پزشکی، گامی در جهت رشد تله مدیسین در ایران

طبق بیانیه ی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی که تاریخ اعتبار دفترچه های درمانی آن ها به پایان رسیده و یا رو به اتمام است، از ابتدای خرداد ماه می توانند به صورت مراجعه ی غیر حضوری و با استفاده از گوشی موبایل، از طریق آدرس اینترنتی medical.tamin.ir ، اپلیکیشن “تامین اجتماعی من” و یا از طریق شماره گیری کد های #۱*۱۴۲۰*۴* یا #۱۴۲۰*۴*، و یا اپلیکیشن پزشک بوک نسبت به تمدید اعتبار دفترچه های خود اقدام کنند.

بنابراین بیماران نیازی نیست که برای اطلاع از میزان اعتبار دفترچه ی خود به مراکز ارائه کننده خدمات تامین اجتماعی مراجعه کنند و می توانند به صورت آنلاین و حین مراجعه به مراکز درمانی از میزان اعتبار دفترچه بیمه ی خود مطلع شوند.

در ادامه ی فرآیند حذف دفترچه ها به منظور پیشگیری از مراجعه ی حضوری، ازدحام در دفاتر تامین اجتماعی و صرفه جویی در مصرف کاغذ، انتظار می رود سایر روندهایی که بیماران برای بهبودی سلامتی خود نیاز دارند طی کنند نیز الکترونیکی شود.

هر چند که اپلیکیشن های بسیاری پیش از این اقدام به پیاده سازی تله مدیسن و همچنین الکترونیکی سازی خدمات درمانی در کشور کرده اند، حذف دفترچه ها گامی بزرگ برای قد علم کردن اپلیکیشن هایی از این دست است.

پزشک بوک، پیشتاز در خدمات آنلاین سلامت

یکی از اپلیکیشن های به نام و کارآمد این حوزه اپلیکیشن پزشک بوک است که با ویژگی های منحصر به فرد و به روز خود توانسته است بین کادر درمان و بیماران پل ارتباطی قوی ایجاد کند و به واسطه ی پنل کاربری ساده و در عین حال کامل در میان استفاده کنندگان خدمات درمانی محبوب شود.

از جمله ویژگی های بسیار خوب این اپلیکیشن پرونده ی الکترونیک سلامت است که در ادامه به توضیح آن و ارتباط آن با نسخه های آنلاین می پردازیم:

پرونده ی الکترونیک چیست؟

پرونده ی الکترونیک شامل اطلاعات پزشکی، تشخیصی و درمانی، سابقه ی مراجعه ی افراد به مراکز دمانی، نوع بیماری های تشخیص داده شده، روند درمان و داروهای تجویز شده یک فرد است که در سامانه ای به صورت آنلاین قابل مشاهده و دسترسی است.

مرحله ی اول در فرآیند پرونده ی الکترونیک نسخه نویسی الکترونیک است که با حذف دفترچه های درمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند. زمانی که فرد بیمار به پزشک مراجعه کند، پزشک نسخه ی بیمار را به صورت آنلاین در سامانه ثبت می کند و بیمار می تواند با در اختیار داشتن کد ملی نسبت به تهیه ی دارو از داروخانه اقدام کند.

این ویژگی تنها به تهیه ی دارو ختم نمی شود و میتوان از این امکانات برای دریافت خدمات سونوگرافی، سی تی اسکن و آزمایش ها استفاده کرد.

از دیگر مزایای پرونده ی الکترونیک ثبت تمامی سوابق بیماری افراد در سامانه است که به پزشکان کمک میکند بر اساس سوابق بیمار بتوانند بهترین تشخیص و روش درمان را ارائه کنند.

اپلیکیشن پزشک بوک از جمله معدود اپلیکیشن هایی است که دارای پرونده ی الکترونیک سلامت است و بیماران و پزشکان عضو آن به راحتی می توانند از این قابیلت استفاده کنند.

پزشک بوک، صرفا پرونده ی الکترونیک نیست. اپلیکیشن جامع سلامت است!

در دورانی که کرونا با زندگی همه ی ما عجین شده است باید عادت کنیم تا حد امکان از مراجعه ی حضوری به مراکز درمانی که محیط هایی عموما آلوده تر هستند خود داری کنیم. در اینجاست که اپلیکیشنی همچون پزشک بوک ضرورت پیدا میکند.

سامانه ی آنلاین پزشک بوک با آدرس اینترنتی pezeshkbook.com و همچنین اپلیکیشن پزشک بوک در اختیار شما عزیزان قرار گرفته تا بتواند سهم هر چند کوچکی در بهبود روند بیماری افراد و کاهش اپیدمی کرونا داشته باشد. برای اطلاع از سایر ویژگی های این اپلیکیشن تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ویژگی ها و امکانات اپلیکیشن پزشک بوک

  1. استعلام بیمه ی تامین اجتماعی
  2. دریافت مشاوره آنلاین متنی
  3. دریافت مشاوره آنلاین ویدئویی
  4. نوبت دهی آنلاین
  5. پرونده الکترونیک سلامت
  6. اطلاع از خدمات پزشک مورد نظر
  7. جست و جو بر اساس شهر محل سکونت
  8. یافتن آدرس پزشک از روی نقشه
  9. نحوه ی دسترسی به مطب پزشک با وسیله ی نقلیه شخصی و عمومی

همانطور که در بالا نیز به امکانات سامانه ی پزشک بوک اشاره شد، از جمله ویژگی های محبوب این اپلیکیشن دریافت مشاوره ی پزشکی است که این مشاوره می تواند به صورت متنی، و یا تصویری باشد. در طی روند مشاوره به تشخیص پزشک ادامه ی روند مشاوره می تواند به صورت آنلاین و یا حضوری انجام شود.

همچنین در صورتی که نیاز به حضور فیزیکی در مطب داشته باشید دیگر نیازی نیست مدت ها پشت تلفن متنظر پاسخ منشی بمانید که آیا پزشک مورد نظر زمان خالی برای ویزیت دارد یا خیر. با اپلیکیشن پزشک بوک میتوانید به راحتی زمان های خالی پزشک مورد نظر را ببینید و مناسب ترین زمان را برای دریافت نوبت جهت ویزیت و مراجعه ی حضوری انتخاب کنید.

پس از انتخاب پزشک به راحتی می توانید مسیر های دسترسی به مطب را از طریق اپلیکیشن پیدا کنید و به راحتی با وسیله ی نقلیه ی شخصی و یا عمومی خود را به مطب برسانید.

اپلیکیشن پزشک بوک را میتوانید از طریق لینک های زیر دانلود کنید:

دانلود از بازار: https://cafebazaar.ir/app/com.pezeshkbook
دانلود از گوگل پلی: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pezeshkbook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.