هشت نکته بصری مهم در ویدیوبرندینگ

در ویدیوبرندینگ، چند مورد حیاتی وجود دارد که در این مرحله باید به آنها توجه داشته باشید.

0

هشت نکته بصری که باید در ویدئو برندینگ رعایت کنید تا بهترین اثر را خلق کنید.

نوع بیان و لحن شما در مقابل دوربین

در کنار تصاویر، خلق‌کننده ارتباط اصلی در ویدیوهای شما، صدا و لحنی است که از طریق آن سعی در انتقال محتوای خود دارید و این صدا و لحن، ارائه کننده قسمت بزرگی از تصویر ذهنی است که مخاطب از طریق تماشای ویدیو شما در ذهن خود ثبت می‌کند. پس لازم است روی لحن و بیان خودتان تمرین کنید و دوره‌های آموزشی نیز بگذرانید.

نوع پوشش در ویدئو مارکتینگ

  پوشش شما در مقابل دوربین

یکی دیگر از مشخصه‌های انتقال دهنده هویت برند از طریق ویدیو، نوع پوشش شما در مقابل دوربین است که به طور ناخودآگاه بیننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در ذهن او جایگاه متناسبی از برندتان شکل می‌دهد، برای فرار از قضاوت‌های ناخواسته بهتر است تا حد امکان ساده ولی بسیار تمیز لباس بپوشید و در مقابل دوربین قرار بگیرید.

منظور لوکیشن ضبط ویدیو

  لوکیشن ضبط ویدیو

مکانی که برای ضبط ویدیو خود انتخاب می‌کنید هم یکی دیگر از مشخصه‌هایی است که در ویدیوبرندینگ شما تاثیر‌گذار است. سعی کنید در مکانی مرتبط با هویت برندتان ویدیو ضبط کنید. به عنوان مثال اگر در حال برندسازی برای آموزش زبان هستید، کتابخانه و یا کلاس آموزشگاه می‌تواند گزینه مناسب  باشد.

لوگو موشن برای برندسازی

  لوگو موشن

یکی از جلوه‌های بصری جذاب در ویدیو که به برندسازی از طریق ویدیو کمک قابل توجهی می‌کند، ساخت و استفاده از لوگو موشن هایی است که به عنوان مهر برند با استفاده از هویت بصری که آماده کرده اید در فواصل متنوع ویدیوهایتان قرار می‌گیرد است، هرچقدر این لوگو‌موشن اختصاصی‌تر و خلاقانه‌تر ساخته شده باشد، ارزش بیشتری پیش چشمان مخاطب خواهد داشت.

رنگ سازمانی چیست

  رنگ سازمانی

استفاده از رنگ سازمانی در تصاویر ویدیوهایتان که به قصد ویدیوبرندینگ تولید می‌شوند نیز از دیگر ملزوماتی است که برای ماندگارشدن ویدیوهایتان در ذهن مخاطب به آن نیاز دارید، استفاده از رنگ یا رنگ‌های مشخص در گرافیک، پوشش، چیدمان صحنه و بک گراند ویدیو به طور متوالی و در همه ویدیوهایی که به قصد ویدیوبرندینگ ساخته می‌شود، در ذهن مخاطبان ایجاد هویت بصری مستحکم‌ از برندتان را به همراه خواهدداشت.

گرافیک و فونت در ویدئو مارکتینگ

  گرافیک و فونت

یکی دیگر از پارامترهای اساسی در برندسازی ویدیویی استفاده از فونت و گرافیک مشخص و به صورت متحدالشکل در تمامی ویدیوهاست که باعث ایجاد زنجیره ذهنی و بصری توامان برای ماندگار شدن در ذهن بیننده مستمرتان خواهد‌شد و این نکته قابل توجهی است برای ارتباط گرفتن از طریق ویدیوبرندینگ با مخاطبان.

عکس کاور برای ویدئو مارکتینگ

  عکس کاور

امروزه با توجه به نمایش کاور ویدیو در اکثر پلتفرم‌های انتشار ویدیو، یکی دیگر از ارکان اصلی در ساخت ویدیو به قصد ویدیوبرندینگ توجه ویژه به هنر عکاسی و استفاده از عکس جذاب برای کاور ویدیو قبل از پخش است، به یادداشته باشید که برای ویدیوبرندینگ‌های شخصی باید از عکس خود شخص در کاور استفاده شود.

اکسسوری های موجود در صحنه فیلم برداری

  اکسسوری های موجود در صحنه

ذهن انسان شاید به طور دقیق تک تک اجزای تصاویر ویدیویی را در لحظه تحلیل نکند، اما بدون شک هرآنچه که در قالب قاب ویدیوی شما به پیش چشمان مخاطب به نمایش در می‌آید در ناخودآگاه او از شما و برندتان تصویر ذهنی ایجاد می‌کند، از جمله چیدمان صحنه و اکسسوری و اشیایی که در قاب ویدیو شما موجود هستند، پس سعی کنید از اشیا و وسایلی برای طراحی صحنه ویدیو خود استفاده کنید که ابتدا مرتبط با برند و محتوای ویدیو باشند و در مرتبه دوم موجب حواس‌پرتی مخاطب نشوند. هرچقدر تعداد این اکسسوری‌ها نیز کمتر باشد زیبایی بیشتری به ویدیوی شما خواهد داد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.