محتوای برند

ترفندهایی برای داشتن یک سایت مدرن

طراحی سایت تجارت الکترونیک _ هفته نامه شنبه

تجارت الکترونیک، فضایی رقابتی است که برای پیشی گرفتن در آن باید همواره از قابلیت‌های تازه‌ی تکنولوژی و خلاقیت بهره برد. اگر در این حوزه فعالید و قصد طراحی و ساخت یک وب‌سایت تجاری را برای کسب و کارتان دارید، بهتر است در این‌باره دقت و توجه به خرج دهید تا بتوانید با ترفندهایی کاربردی و خلاقانه، وب‌سایت مدرنی طراحی کنید. اما به طور کلی این نکته را در خاطر داشته باشید که تمامی ترفندهایی که در این مقاله برای ساخت و طراحی سایتی حرفه‌ای و مدرن به شما ارائه می‌شود، در نهایت در راستای یک هدف قرار دارد؛ و آن ایجاد تجربه‌ی کاربری مطلوب خواهد بود. زیرا تجربه‌ی کاربری مطلوب، عاملی است که سبب رونق و توسعه‌ی سایت تجاری شما خواهد شد.

اهمیتِ وضعیت بصری سایت

ظاهر کلی سایت شما، همان چیزی است که کاربران به محض ورود به سایت با آن مواجه می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید کاربران بیش‌تری را در همان گام نخست جذب سایت خود کنید، بهتر است به مواردی همچون رنگ‌بندی فضاها، تایپوگرافی و طرح‌بندی ظاهر سایت توجه ویژه‌ای نشان دهید.

در این زمینه استفاده از رنگ‌بندی‌های مناسب یک اصل اساسی به‌شمار می‌رود. رنگ‌ها هر کدام دارای پیام و بازخورد ویژه‌ای هستند؛ بنابراین به‌کارگیری آن‌ها با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، می‌تواند در جذابیت سایت شما اثر مستقیمی داشته باشد. البته توجه کنید که اصولا مخاطبان سایت شما بسته به برند و شغلی که دارید، از طیف خاصی تشکیل می‌شوند، لذا رنگ‌بندی سایت شما باید بر اساس شناخت از مخاطب‌تان انجام بشود.

از طرف دیگر استفاده از فونت و تایپوگرافی مناسب نیز در جذب مخاطب اثر پررنگی دارد. در طراحی سایت و هنگام بارگذاری محتواها، همواره توجه داشته باشید که از فونت مناسب و متعادل استفاده کنید.

در کنار این دو ویژگی، حتما قسمت‌هایی از فضای سایت را نیز به رنگ سفید اختصاص بدهید. فضای سفید بخشی از فضای سایت شما است که هیچ‌گونه محتوایی در آن بارگذاری نمی‌شود. وجود چنین فضاهایی، از نظر بصری، ظاهر کلی سایت شما را به یک تعادل مطلوب خواهد رساند.

اهمیت استفاده از هدرها و افکت‌ها

یکی از راهکارهایی که سایت تجاری شما را حرفه‌ای و مدرن خواهد کرد، استفاده از هدرهای تمام صفحه است. اصولا یک طراح می‌تواند تا حد زیادی تغییراتی را در هدر سایت شما ایجاد کند و مجموعه‌ی بهتری بسازد. با توجه به این‌که اغلب کاربران علاقه‌مند هستند در هنگام ورود به وب‌سایت‌های مختلف، بیش‌تر به سمت چپ مانیتور توجه کنند، می‌شود در سمت چپ هدر دکمه‌های متنی و فراخوان را ایجاد کرد و در سمت راست، هدر را با تصاویر زیبایی تزیین نمود. همچنین استفاده از افکت‌های جذاب نیز در طراحی سایت، می‌تواند حرکتی در جهت مدرن شدن وب‌سایت تجاری شما باشد.

افکت‌ها این قابلیت را دارند که مخاطب را برای مدت‌زمان بیش‌تری در سایت شما نگه دارند. در عین‌حال، توصیه می‌کنیم در هنگام طراحی سبدهای خرید فروشگاهی از افکت‌هایی بهره ببرید که سبب بیش‌تر شدن اشتیاق مخاطب می‌گردد. توجه کنید که برای این منظور نیازی نیست از افکت‌های پیچیده استفاده کنید، همین که از افکت‌های ساده‌ای مانند آیکن‌های سایه‌دار یا دکمه‌ی بازگشت به بالای سایت استفاده کنید، سایت جذاب‌ و حرفه‌ای‌تری خواهید داشت.

اهمیت استفاده از ابزارهای نوین

یک وب‌سایت مدرن و حرفه‌ای به جدیدترین ابزارهای تکنولوژی مجهز خواهد بود. اگر ابزارهای نوین را در وب‌سایت خود در اختیار کاربران و بازدیدکنندگان قرار دهید، به‌طور حتم به مطلوب‌تر شدن تجربه‌ی کاربری مخاطبان منتج می‌شود. برای نمونه توصیه می‌کنیم وب‌سایت تجاری خود را حتما به درگاه پرداخت مجهز کنید. زیرا کاربرانی که قصد خرید از سایت شما را خواهند داشت، با دیدن درگاه پرداخت، احساس اعتماد بیش‌تری را تجربه می‌کنند. درگاه پرداخت؛ سیستمی است که امکان تراکنش‌های مالی در بستر اینترنت را فراهم می‌کند. به این معنی که مشتریان شما می‌توانند بدون مراجعه حضوری به بانک یا نرم افزارهای بانکی، اقدام به پرداخت آنلاین مبلغ اعلام شده به حساب شما کنند. این روش نوین پرداخت، امتیاز سایت شما را در ذهن مخاطب بالا می‌برد. در واقع امنیت تراکنش، و سهولت انجام کار در این نوع سرویس‌های پرداخت آنلاین، در جذب مخاطب بسیار موثر عمل می‌کند.

اهمیت استفاده از تصاویر و قالب‌های سفارشی

راهکار دیگری که به کمک آن می‌توانید فضایی مدرن و حرفه‌ای برای سایت خود بسازید، استفاده از قالب‌ها و تصاویر سفارشی است. مثلا می‌توانید از قالب‌های هنر سنتی استفاده کنید تا مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار بدهید.

همچنین می‌توانید بر مبنای لوگوی برند خود، تصاویر و قالب‌های ویژه‌ای را طراحی کرده و از آن‌ها بهره ببرید. در واقع با توجه به شناخت طیف مخاطب سایت‌تان، می‌توانید تصاویر و قالب‌هایی را در نظر بگیرید که سبب الهام‌بخشی به مخاطب شود. در این هنگام است که مخاطب آمادگی دارد به آن چیزی بدل شود که شما می‌خواهید و آن اقدامی را انجام بدهد که شما برایش تعیین خواهید کرد.

چند نکته‌ی کاربردی در طراحی سایت‌های مدرن

سایت‌های حرفه‌ای عموما سایت‌هاییدارای فضایی خلوت و به سبک مینیمال هستند. بنابراین از شلوغ‌کاری در فضاهای کلی سایت بپرهیزید.

تجربه نشان داده است، محتوای نوشتاری بلند سبب دفع مخاطب از سایت شما خواهد شد، پس تلاش کنید  تولید این نوع محتوا را به حداقل برسانید.

در تولید محتوا توجه ویژه‌ای را به اینفوگرافی‌های متنوع و جاذب اختصاص بدهید و تلاش کنید تصاویر گویا و با کیفیت را تا حد امکان جانشین محتوای متنی نمایید.

در معرفی محصولات خود از خلاقیت بهره بگیرید و تلاش کنید به شکلی غیرمستقیم ویژگی‌های منحصربفرد محصولات‌تان برشمارید.

برای ثبت سفارش مشتری، فرم‌های ساده و بدون پیچیدگی تدارک ببینید و به شکل شفافی تمام هزینه‌های جزئی و کلی را به اطلاع مشتری برسانید.

در نهایت نیز صفحه‌ی پرداخت را طوری طراحی کنید که مشتری پس از خرید، از نهایی شدن فرآیند خرید خود اطمینان حاصل کند.

اهمیت اتصال به شبکه‌های مجازی

اتصال وب‌سایتی که طراحی می‌کنید، به جهان وسیع شبکه‌های اجتماعی، یقیناً بازخوردهای بهتری را برای شما به ارمغان می‌آورد. در واقع شما باید یک شبکه‌ی فروش راه‌اندازی کنید. مخاطبان زیادی در شبکه‌های اجتماعی به عنوان کاربر فعال‌اند. تمام این کاربران در حکم مشتریان بالقوه‌ی کسب و کار شما محسوب می‌شوند. بنابراین اکنون یک سایت حرفه‌ای و مدرن، فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال می‌کند و از طرق مختلف با انواع این شبکه‌ها در ارتباط است.

مثلا این امکان وجود دارد که به کمک قابلیت‌هایی که سرویس‌های درگاه اینترنتی دارند، میان شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت تجاری‌تان اتصال برقرار کنید. همچنین درگاه اینترنتی؛ بستری را فراهم می‌کند تا سایت و کسب و کار خود را به شبکه‌ی پرداخت الکترونیک کشور متصل نمایید و در ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت آنلاین فروش داشته باشید! این نکته را فراموش نکنید که توسعه‌ی کسب و کار شما در عرصه‌ی تجارت الکترونیک، نیاز حیاتی به این ابزارهای نوین خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درگاه پرداخت به سایت rayanpay.com مراجعه کنید یا از طریق روش های زیر با ما در ارتباط باشید :

  • تلفن : ۰۲۱۸۹۷۱۷۷۱۷
  • موبایل : ۰۹۰۲۲۲۳۳۱۰۸
  • ایمیل : [email protected]
  • آدرس :  تهران- میدان ونک – خیابان ملاصدرا – خیابان شیراز جنوبی – بن بست لاله – پلاک 10 – واحد سوم شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.