محتوای برند

با داپ‌اَپ همه می‌توانند خریدی لذت‌بخش را تجربه کنند

با داپ‌اَپ همه می‌توانند خریدی لذت‌بخش را تجربه کنند
مفهوم پول در دنیای انسان خردمند، ارزشی کمتر از کشف آتش و اختراع خط ندارد. پول هم پیام‌آور صلح بوده، هم فروزنده آتش جنگ. زمانی مدافع فرهنگ بوده و روزی تخریبگر آن. پول هم وسیله است و هم هدف. ما با پول فناوری را به دست می‌آوریم، با پول استقلال پیدا می‌کنیم، با پول به دنبال عمر جادوان هستیم و در همه این 4 میلیون سال گذشته ما با پول به میدان خرید رفته‌ایم. شهروند هزاره سوم خرید کردن را به یکی از رفتارهای اصلی‌اش بدل کرده، طوری که شاید وعده‌های غذایی‌اش را کاهش دهد، ادامه تحصیل در دانشگاه را ضروری نداند و یا اعتقادی به گرم شدن کره زمین نداشته باشد؛ اما خرید کردن جزء ضروری زندگی امروز است. تقویت این نوع نگاه به مفهوم خرید باعث شده تا خریداران دائما مهارت‌های خرید را بهبود ببخشند. ما با تیزبینی خاصی فروشگاه‌ها، قیمت‌ها، نقد و بررسی کالاها، فروشندگان و از همه مهم‌تر طرح‌های تشویقی که به ما امکان می‌دهند خرید جذاب‌تری داشته باشیم را رصد می‌کنیم.

پیش به سوی خرید لذت بخش

خرید باید یک بازی برد-برد باشد. فروشنده راضی و خریدار راضی هستند که می‌توانند چرخ‌های اقتصادی یک کشور را به حرکت درآورند. اما بررسی تاریخ نشان می‌دهد بازی خرید همیشه راضی کننده نبوده است. روزهایی به درازای هزاران سال فروشنده‌ها حاکم مطلق این رابطه بودند. میزان عرضه و حتی تقاضا را آنها تعیین می‌کردند، انحصار کالاها در اختیار آنها بود و طبیعتا قیمت نهایی را خودشان تعیین می‌کردند.

زمان‌هایی خریداران کنترل بازی خرید را به دست داشته‌اند. آنها حق انتخاب بیشتری پیدا می‌کردند، به داده‌های بیشتری در مورد کالای مورد نظرشان دسترسی داشتند و هر قیمتی را نمی‌پذیرفتند. از همین رو اهالی علم اقتصاد و مالیه کنار همدیگر جمع شدند تا روش‌هایی بر مبنای خرد جمعی و مشاهدات گروهی ایجاد کنند؛ راهکارهایی که هم خریدار و هم فروشنده را از خرید راضی نگه می‌داشت.

شناخته‌شده ترین روش تخفیف است. هیچ کسی نمی‌داند چه کسی برای اولین بار در هنگام خرید کدام کالا از فروشنده درخواست کرد تا پول کمتری پرداخت کند. همین‌طور کسی نمی‌داند که چطور آن فروشنده راضی شد کالا را به مبلغی پایین‌تر از قیمت اولیه بفروشد. به هر روی تخفیف در واقع اهرمی برای ایجاد تعادل میان خریدار و فروشند بوده و هنوز هست.

تخفیف با وعده فروش بیشتر از طریق جذب بیشتر مشتری برای فروشنده قابل قبول بود. از سوی دیگر خریدار می‌توانست کالای مورد علاقه‌اش را با پول کمتری خریداری کند و بخشی از بودجه خودش را همچنان حفظ نماید. تخفیف هنوز هم یکی از روش‌های رایج در بازاریابی و برنامه‌های تشویق مشتریان است با این حال معضلاتی هم گریبانگیر این مفهوم شده است.

از جمله این شبهه وجود دارد که تخفیف ارائه شده از طرف بعضی از فروشنده‌ها واقعی نیست. همچنین اعمال تخفیف ‌ روی بعضی از کالاها با برندهای معین و عدم اعمال آن ‌ روی همان کالا اما با برند متفاوت باعث نارضایتی مشتریان شده است. خریداران هم آنگونه که انتظار می‌رود از طرح‌های تخفیفی استقبال نمی‌کنند و عملا در خیلی از موارد افزایش مشتری اتفاق نمی‌افتد.

در کنار تخفیف، در نظر گرفتن امتیاز به ازای تعداد یا حجم خرید، انتشار کوپن خرید، امکان خرید اعتباری و … از راهکارهای دیگری بوده‌اند که در سراسر قرن بیستم مورد توجه کارشناسان اقتصاد و متخصصان بازاریابی واقع شدند. اما همه اینها از آسیب‌های ذاتی رنج برده‌اند و هیچ کدام نتوانسته‌اند به هدف نهایی‌شان که همان ایجاد بازی برد-برد خرید است، برسند.

بیشتر بخوانید: فین تک و بانکداری چیست؟

کش‌بک و ایجاد بازی برد-برد بین فروشنده و خریدار

پس باید فکر جدیدی می‌آمد و طرح نویی را در می‌انداخت. نامش «کش‌بک» است و ماهیتی از نوع برگشتن دارد. این طرح جدید با عمری معادل 3 دهه توانسته به خوبی با استانداردهای شهروند هزاره سوم، شهروندی که خرید می‌کند تا «باشد»؛ مطابقت پیدا کند.

کش‌بک در ساده‌ترین حالت به معنی برگشت یا بازگشت پول به صاحب پول است. این یعنی خریدار بخشی از مبلغی که بابت خریدش پرداخته کرده را در طی یک فرایند غیر مستقیم از فروشنده پس گرفته و مجددا به حساب بانکی‌اش برمی‌گرداند. البته کش‌بک یا «پول برگردان» به شکل‌های مختلفی به خریداران عرضه می‌شود. برای نمونه ممکن است فقط ‌ روی کارت اعتباری ذخیره شده و قابل برداشت نباشد اما امکان خرید مجدد از فروشگاه‌های مختلف فراهم شده باشد.

گاهی اوقات هم پول برگشت داده شده فقط در کارت هواداری یک یا چند فروشگاه خاص قابل خرج شدن است. دوره دریافت کش‌بک در پلتفرم‌های مختلف جهانی که این خدمت را ارائه می‌دهند از روزانه تا ماهانه متغیر است. همچنین درصد برگشت داده شده بر اساس سیاست‌های شرکت‌های مختلف متفاوت است. به علاوه برند‌هایی که با هر پلتفرم همکاری می‌کنند متنوع هستند و شاید نتوان از هر فروشگاه یا صنف دلخواهی خرید کرد.

در ایران از چند سال گذشته شرکت‌ها و استارتاپ‌های متعددی تاسیس شده‌اند که هدف‌شان پرداخت کش‌بک از هر خرید و مأموریت‌شان افزایش قدرت خرید مشتریان بوده است. شرکت درنیکا اندیشه پرهام هم با ارائه پلتفرم دا‍‌پ‌اَپ در یک سال گذشته به یکی از بازیگران اصلی کش‌بک در ایران تبدیل شده است. علی جواهرچیان، بنیانگذر داپ‌اَپ اولین بار 8 سال پیش با ایده فجر کارت وارد حوزه فین‌تک شد.

فجرکارت یک کارت الکترونیکی بود که کارمندان دانشگاه علوم پزشکی با دریافت آن به صورت اقساطی خرید می‌کردند و تسویه‌حساب به صورت خودکار از حقوق ماهانه آنها انجام می‌شد. وی بعدتر در سال 1398 پلتفرم داپ‌اَپ را طراحی کرد که اولین ارائه دهنده کش‌بک کاملا نقدی بر بستر شبکه بانکی در ایران است. جواهرچیان در رویارویی با چالش اعتماد توانسته با موفقیت در مدت کوتاهی بیشتر از ده‌ها هزار نفر را به کاربران جدی پلتفرم داپ‌اَپ تبدیل کند. او می‌خواهد هر ایرانی تجربه لذت‌بخشی از هر خرید داشته باشد.

معرفی اولین پلتفرم کش‌بک نقدی در ایران با نام داپ‌اَپ

طرح ملی داپ‌اَپ اکنون در تهران راه‌اندازی شده و به زودی در سراسر ایران فعال می‌شود. داپ‌اَپ به کاربران اجازه می‌دهد بین 4 تا 14 درصد از مبلغ هر خرید را به صورت پاداش نقدی و در واقع به صورت «پول نقد» پس بگیرند. همه اقشار جامعه صرف‌نظر از میزان درآمد و هزینه‌ها می‌توانند از مزایای این طرح ملی بهره‌مند شوند.

داپ‌اَپ به شکلی طراحی شده که به مجموع خریدهای هر فرد در طول یک روز مقدار مشخصی از پاداش نقدی تعلق می‌گیرد. خریدها چه از سوپرمارکت باشد چه از ابزارآلات صنعتی، حتی اگر پوشاک باشد یا ظروف‌شیرینی‌پزی به آنها سود نقدی تعلق خواهد گرفت. پس با اپلیکیشن داپ‌اَپ می‌توان شیوه جدیدی از کسب درآمد را تجربه کرد که صرفا بر مبنای خرید کردن طراحی شده است.

یکی دیگر از اهداف این طرح افزایش قدرت خرید عموم مردم صرف‌نظر از دهک‌های مرسوم اجتماعی است. به عبارت دیگر با کش‌بک برگشتی به کیف‌پول بعد از هر خرید می‌توان امکان یک خرید جدید را به وجود آورد. پس‌انداز و پول تو‌جیبی از دیگر امکاناتی است که به صورت ذاتی در منطق طراحی داپ‌اَپ مورد توجه قرار گرفته است.

یک کاربر می‌تواند مجموعه پاداش‌های نقدی که از خریدهای روزانه یا هفتگی‌اش دریافت می‌کند را در کیف‌پول داپ‌اَپ ذخیره کند و در زمان مناسب به عنوان یک منبع پس انداز کش‌بک‌هایش را به حساب بانکی انتقال دهد. اگر کاربر پلتفرم، افرادی را تحت تکفل داشته باشد می‌تواند پاداش‌های نقدی دریافتی از هر خرید را به عنوان پول تو جیبی یا کمک مالی به آنها اختصاص دهد.

سه عنصر اصلی که در طرح ملی پاداش نقدی خرید در داپ‌اَپ با همدیگر نقش‌آفرینی می‌کنند، صاحبان فروشگاه‌ها، عموم مردم و شبکه بانکی ایران هستند. صاحبان فروشگاه‌ و کسب و کارها با عضویت در طرح ملی داپ‌اَپ از مزایای مختلفی همچون افزایش تعداد مشتریان، ایجاد باشگاه مشتریان اختصاصی، رونق بیشتر کسب و کار، تبلیغات بدون واسطه و رایگان، کمک هزینه سفر داخلی و خارجی، وام قرض‌الحسنه و بیمه تکمیلی بهره‌مند می‌شوند.

پیوستن اصناف به خانواده داپ‌اَپ با تکمیل فرم درخواست همکاری امکان‌پذیر شده و برای راحتی کار نسخه مخصوص اصناف اپلیکیشن داپ‌اَپ هم طراحی شده و در دسترس قرار گرفته است. اما عموم مردم هم با دانلود اپلیکیشن و ثبت شماره 16‌رقمی کارت بانکی دلخواه می‌توانند از هر خرید کش‌بک دریافت کنند. این پاداش نقدی یا سود از هر خرید در کیف‌پول داپ‌اَپی افراد ذخیره می‌شود و هر لحظه که تمایل داشته باشند قابل انتقال به حساب بانکی است.

در این طرح از طریق افزایش قدرت خرید مردم و افزایش تعداد مشتریان کسب و کارها و فروشگاه‌ها، میزان تراکنش‌ها در شبکه بانکی کشور نیز افزایش پیدا می‌کند. افزایش تعداد تراکنش‌ها به معنی گردش سریع‌تر پول میان مردم است که منجر به رشد اقتصادی خواهد شد. رشد اقتصادی نیز فعالیت‌های تولیدی را دوچندان می‌کند.

اپلیکیشن داپ‌اَپ

اپلیکیشن داپ‌اَپ؛ همراه شما در فرایند خرید لذت‌بخش

اپلیکیشن داپ‌اَپ که ابزار اصلی استفاده از طرح ملی داپ‌اَپ است از طریق استورهای معتبری مثل بازار، گوگل‌پلی، سیب‌ایرانی، سیب‌اَپ و اناردونی قابل دسترس است. برای راحتی دارندگان گوشی‌های آیفون، نسخه تحت وب داپ‌اَپ نیز طراحی شده است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن، شروع کار با آن بسیار ساده و کاربردی است.

اطلاعات مهمی که توسط اپلیکیشن از شما دریافت می‌شود فقط شامل شماره 16 رقمی کارت بانکی عضو شتاب برای دریافت کش‌بک، شماره شبا بانکی برای انتقال موجودی کیف‌پول اپلیکیشن به حساب بانکی و در نهایت نام، نام خانوادگی و شماره موبایل است. برای استفاده از داپ‌اَپ و دریافت کش‌بک نقدی، هیچ‌گاه مواردی مثل رمز دوم، رمز پویا و سایر اطلاعات حساس بانکی دریافت نخواهد شد. اما جذاب‌ترین قسمت اپلیکیشن داپ‌اَپ نقشه شهر است.

در این نقشه تمام فروشگاه‌های عضو داپ‌اَپ مشخص شده‌اند و فقط کافی است با جستجوی محل سکونت، صدها فروشگاه و کسب و کار در گروه‌های صنفی مختلف نزدیک را ببینید. البته اگر از قبل صنف خاصی را در نظر گرفته‌اید، مثلا می‌خواهید فقط فروشگاه‌های لوازم التحریری یا کتابفروشی‌ها را ببینید می‌توانید از قسمت دسته‌بندی‌ها نام کالای مورد نظرتان را جستجو کنید.

در نهایت بعد از خرید حضوری از فروشگاه مورد علاقه می‌توان آن فروشگاه را به لیست فروشگاه‌های منتخب خود در اپلیکیشن اضافه کنید تا دیگر نیازی به جستجو در نقشه یا دسته‌بندی نباشد. کش‌بک هر خرید که به میزان 4 تا 14 درصد از مبلغ پرداختی شما به فروشگاه است، 9 صبح روز بعد از خرید به کیف‌پول هر کاربر در اپلیکیشن دا‌پ‌اَپ برمی‌گردد.

گزارش شاپرک در 6 ماهه اول سال 99 نشان می‌دهد که در حدود 94 درصد ایرانی‌ها هنوز خرید آفلاین از دستگاه‌های پوز را ترجیح می‌دهند. بنابراین بازار مصرفی داپ‌اَپ به گستردگی تمام خریداران کالاها و خدمات از یک سو و فروشندگان و عرضه‌کنندگان کالا در ایران از سوی دیگر است.

این یعنی از بزرگ‌ترین شهرها تا کوچک‌ترین مناطق روستایی تنها با وجود یک دستگاه پوز یا درگاه پرداخت اینترنتی در خریدها می‌توانند از خدمات داپ‌اَپ استفاده کنند. در حال حاضر بیشتر از 50هزار کاربر فعال در تهران از اپلیکیشن داپ‌اَپ استفاده می‌کنند.

پلتفرم کش‌بک دا‍‌پ‌اَپ به عنوان پلتفرم بازگشت پاداش نقدی از هر خرید در ایران تا پایان سال در شهرهای دیگر ایران از جمله یزد و کرمان قابل دسترس است و با دریافت بیش از 70 درخواست نمایندگی، آماده ورود به تمامی استان‌ها تا پایان سال 1400 خواهد بود. سه شرکت PSP بانکی «به پرداخت ملت»، «سامان کیش» و «تجارت الکترونیک پارسیان» شرکای استراتژیک پلتفرم داپ‌اَپ در شبکه بانکی هستند که قسمت عمده‌ای از فرایند تسهیم از طریق درگاه‌های این شرکت‌ها انجام می‌شود.

داپ‌اَپ به پشتوانه همین اعتبار با بیشتر از 4000 واحد صنفی(فروشگاه/کسب و کار) در قالب 129 گروه صنفی در تهران قرارداد همکاری امضا کرده است. به علاوه در حال حاضر به طور میانگین ماهانه 4,500,000,000 ریال کش‌بک از مجموع خریدهای روزانه به کیف پول کاربران اپلیکیشن داپ‌اَپ برمی‌گردد.

مزایای پلتفرم داپ‌اَپ برای خریداران و جامعه مصرف‌کننده

عدم خرید بی‌برنامه، بی‌هدف به بازار نرفتن و تحت تأثیر تبلیغات هیجان‌انگیز قرار نگرفتن ‌ روی لذت‌بخشی خرید اثر می‌گذارند اما خرید بهتر بیشتر وابسته به انتخاب‌های بهتر است، انتخاب روش سرمایه‌گذاری، پس‌انداز، خرج کردن درآمد، مدیریت هزینه و … .

امکان برگشت‌پول که با وجود اپلیکیشن دا‍‌پ‌اَپ، استفاده از آن در ایران آسان‌تر شده یکی از روش‌هایی است که تجربه خرید بهتری را فراهم می‌آورد. این روزها افزایش قدرت خرید تبدیل به رویای مسئولان و آرزوی مردم شده است. این در حالی است که با پلتفرم ملی داپ‌اَپ می‌توان به این مهم دست پیدا کرد.

افزایش قدرت خرید یکی از اهداف مهم در مدیریت اقتصاد خانواده است. اپلیکیشن داپ‌اَپ با بازگشت درصد معینی از هر خرج یا خرید به کارمندان و سایر اقشار جامعه اجازه می‌دهد تا خریدهای جدیدی را با این پاداش‌های برگشتی انجام دهند. به عبارت دیگر بدون نیاز به منابع درآمدی جدید و با یک بودجه ثابت در نظر گرفته شده برای یک خرید می‌توانند چندین بار خرید کنند.در شرایط اقتصادی فعلی خیلی‌ از افراد به داشتن شغل دوم فکر می‌کنند. اما داپ‌اَپ پیشنهاد می‌دهد به جای شغل دوم به فکر درآمد دوم باشید، درآمدی که صرفا از محل خرج کردن یا رفتن به خرید به دست می‌آید.

پس‌انداز همان نکته کلیدی است که توانسته خیلی از آدم‌های معمولی را ثروتمند کند. با اپلیکیشن داپ‌اَپ قلک جدیدی در اختیار افراد قرار خواهد گرفت که به آنها اجازه می‌دهد به سادگی با خرید از فروشگاه‌های عضو داپ‌اَپ، درصد معینی از پول خرید را پس بگیرند و آن را در کیف‌پول اپلیکیشن داپ‌اَپ نگهداری کنند.

موجودی این کیف‌پول همیشه قابل انتقال به حساب بانکی است.یکی از دغدغه‌های افرادی که فرزند دارند پرداخت پول تو‌جیبی است و یکی از کاربردهای پاداش نقدی که از طریق اپلیکیشن داپ‌اَپ دریافت می‌شود همین مورد است. برای انتقال پول تو‌جیبی با داپ‌اَپ می‌توانید موجودی کیف‌پول اپلیکیشن را از طریق شماره شبا بانکی به حساب دیگران واریز کنید.

مزایای داپ‌اَپ برای صاحبان فروشگاه‌ها و مدیران کسب و کارها

علاوه بر این شرکت درنیکا اندیشه پرهام در پاسخ به اعتماد صاحبان کسب و کار و فروشگاه‌ها مزایای بی‌شماری را برای آنها فراهم کرده که همگی از طریق اپلیکیشن داپ‌اَپ قابل دریافت هستند. یکی از این مزیت‌ها بیمه تکمیلی است. اصناف طرف قرارداد با دریافت امتیازات لازم و بعد از گذشت 2 ماه از اولین تراکنش داپ‌اَپی موفق، از پوشش بیمه تکمیلی برخوردار می‌شوند.

صاحب هر فروشگاه می‌تواند افراد تحت تکفل خود را نیز به پوشش بیمه تکمیلی داپ‌اَپ اضافه کند.ویزیت پزشک یکی دیگر از مزایای استفاده از پلتفرم پاداش نقدی داپ‌اَپ است. پزشکان متخصص عضو داپ‌اَپ در فرایندهای پیشگیری، تشخیص و درمان مهارت دارند و صاحبان کسب‌وکارها و فروشگاه‌ها را از مراجعه به سایر پزشکان بی‌نیاز می‌کنند. ویزیت این پزشکان برای کسب و کارهای عضو دا‌پ‌اَپ رایگان است و برای مراحل بعدی می‌توان از پوشش بیمه‌ای داپ‌اَپ استفاده کرد.

داپ‌اَپ برای صاحبان کسب و کار و فروشگاه‌ها مزایای تفریحی از جمله پرداخت کمک هزینه برای سفرهای داخلی و خارجی را فراهم نموده است. نحوه تخصیص کمک هزینه بر اساس میزان امتیازاتی است که اصناف به ازای تراکنش‌های داپ‌اَپی کسب کرده‌اند. اعضای خانواده صاحب فروشگاه یا کسب و کار نیز بر اساس همین امتیازات می‌توانند از تسهیلات مربوط به سفر برخوردار شوند.

اعطای وام قرض‌الحسنه یکی دیگر از مزایای داپ‌اَپ است. صاحبان فروشگاه‌ها و انواع کسب و کارهای دیگر که به عضویت داپ‌اَپ درآمده‌اند می‌توانند بر اساس میزان امتیاز کسب شده از تراکنش‌ها درخواست وام بدهند و اقساط آن را بدون کارمزد پرداخت کنند.صاحبان کسب و کارها و فروشگاه‌ها می‌توانند از امکان جشنواره تبلیغی فروش و باشگاه اختصاصی مشتریان داپ‌اَپ نیز بهره‌مند شوند. به عبارت دیگر داپ‌اَپ به صاحبان کسب و کارها اجازه می‌دهد تا در بازه‌های زمانی مختلف به صورت رایگان برای کالاها و محصولات خود جشنواره فروش برگزار کنند تا امتیازات و میزان مشتریان را افزایش دهند.

با کیف پول اعتباری داپ‌اَپ، بدون پول نقد خرید کنید

داپ اَپ در راستای توسعه طرح ملی خود و پرداخت اعتبار خرید به پرسنل سازمان‌ها و عموم مردم، کیف‌پول اعتباری را برای آنها ایجاد کرده است. پرسنل سازمان‌ها و عموم مردم با اعتباری که از طرف داپ‌اَپ به کیف‌پول اعتباری آنها در اپلیکیشن تخصیص داده شده؛ می‌توانند ماهانه بدون پرداخت پول تا چندین میلیون تومان خرید کنند.

به این ترتیب مردم بدون پرداخت هرگونه هزینه اضافی می توانند هم از پاداش نقدی بعد از هر خرید (کَش‌بَک) و هم امکان خرید اعتباری ( تسویه در پایان هر ماه ) استفاده کنند. اعتبار کیف پول اعتباری در این طرح هر ماه مجددا شارژ می‌‌شود. این طرح، انقلابی در بخش تسهیلات رفاهی برای سازمان‌ها و عموم مردم شریف کشور است و هموطنان می‌توانند بدون پرداخت پول از حساب بانکی خود، مبلغ هر خرید را از کیف‌پول اعتباری اپلیکیشن که هر ماه توسط داپ‌اَپ شارژ می‌شود، به فروشنده پرداخت کنند. این طرح ضمن افزایش قدرت خرید مردم، راهکاری مناسب برای افرادی است که برای پس انداز ماهانه خود برنامه‌ریزی می‌کنند یا می خواهند قدرت خرید خانواده خود را افزایش دهند.

جهت آشنایی بیشتر با طرح ملی داپ‌اَپ به وب‌سایت این شرکت به نشانی daapapp.com مراجعه فرمایید.

همچنین شماره 02188893217 واحد ارتباط با مشتریان شرکت آماده پاسخگویی به درخواست همکاری کسب و کارهای محترم جهت عضویت در خانواده بزرگ داپ‌اَپ، اعلام شرایط اعطای نمایندگی به استان‌ها و سایر امور پشتیبانی است.

کاربران و اصناف عضو داپ‌اَپ درباره این پلتفرم کش‌بک چه می‌گویند؟

برگشتن پول به کیف‌پول حس خوبی دارد، مخصوصا اگر این پول برای خرید کالا و خدمات مختلف خرج شده باشد. بازارگردی و به دنبال آن خرید کالاها و خدمات مورد نیاز از لذت‌های بشر بوده است، اما اینکه خریدار به این فکر کند پولی که برای به دست آوردنش تلاش بدنی و ذهنی داشته به ناگهان به هیچ تبدیل می‌شود، باعث شده تا خیلی‌ها از این لذت زندگی صرف‌نظر کنند. متعاقبا فروشندگان نیز با از دست‌دادن مشتری‌های وفادار و کاهش فروش دچار سرخوردگی می‌شوند.

پلتفرم پاداش نقدی خرید (کش‌بک) با نام داپ‌اَپ، برای اولین‌بار در ایران 4 تا 14 درصد از مبلغ هر خرید را به کیف‌پول مشتریان برمی‌گرداند و بار دیگر امکانی را فراهم آورده که افراد می‌توانند از هر خرید نه‌تنها لذت ببرند، بلکه خرید را به چشم یک پدیده کاربردی بنگرند. این فرایند شامل هر دو گروه خریدار و فروشنده می‌شود. شاهد این مدعا تجربه‌هایی از مشتریان و اصناف عضو داپ‌اَپ است که توانسته‌اند با دریافت کش‌بک یا همان پاداش نقدی از هر خرید خیلی زودتر، سریع‌تر و ایمن‌تر به اهداف تجاری خودشان برسند.

منیره از ابتدای راه‌اندازی داپ‌اَپ با ما همراه بوده است. اگرچه در ابتدا اعتقادی به این اپلیکیشن جدید نداشت و فکر می‌کرد یک بازی تبلیغاتی جدید است، اما بعد از اینکه درصد زیادی از پول ده‌ها خریدش به کیف‌پولش برگشت و توانست بخشی از هزینه‌هایش را جبران کند، داپ‌اَپ را جدی گرفت.

منیره یک بوتیک اینستاگرامی دارد، کار طراحی، دوخت، بازاریابی و فروش لباس‌ها را خودش انجام می‌دهد. منیره برای همه اینها انرژی دارد اما نکته‌ای که تا قبل از داپ‌اَپ برایش نگران‌کننده بود، کاهش موجودی‌اش بعد از هر بار خرید مواد اولیه بوده که اکنون با کش‌بک تا حد زیادی این نگرانی را برطرف کرده است.

دانیال یکی از هزاران دانشجویی است که هزینه‌های زندگی دانشجویی را با داپ‌اَپ کمتر کرده‌اند. او حقوق می‌خواند و برای اینکه دستیار یک وکیل حرفه‌ای باشد، باید منابع بیشتری را مطالعه کند، تورم روی قیمت کتاب اثر گذاشته اما دانیال توانسته با خرید از کتابفروشی‌های عضو داپ‌اَپ بین 4 تا 14 درصد از پول خرید هر کتاب را در کیف‌پولش ذخیره کند.

مهرو برعکس دانیال از دانشگاه انصراف داده تا رویای همیشگی‌اش را دنبال کند. در دورهمی‌ها بهترین شیرینی‌ها را می‌پخته و دوست داشته قنادی خودش را راه بیندازد. او از چندی پیش این کار را در اینستاگرام شروع کرده. فقط یک مشکل کوچک دارد که هر هفته حاشیه سودش را کاهش می‌دهد. مهرو از زمانی که خرید مواد اولیه را با داپ‌اَپ انجام می‌دهد، کیف‌پولش را پرتر می‌بیند و به آینده کسب‌و‌کارش امیدواری بیشتری پیدا کرده است. او حتی از مشتریانش درخواست کرده با نصب اپلیکیشن از فروشگا‌ه‌های عضو داپ‌اَپ خرید کنند و با درآمدی که از هر خرید کسب می‌کنند، از او شیرینی بخرند.

سوپرمارکت امیر در محله یوسف‌آباد از کسب‌و‌کارهایی است که با داپ‌اَپ همکاری می‌کند. فروشگاه امیر نبش یکی از خیابان‌های فرعی است اما همیشه پر‌رونق نیست. بعد از داپ‌اَپی‌شدن امیر، تعداد افراد بیشتری با دیدن استیکر داپ‌اَپ ‌روی شیشه سوپرمارکت از او خرید می‌کنند.

محسن فروشنده کالای خواب است؛ وسایلی که دست‌کم 8ساعت در شبانه‌روز را با آنها زندگی می‌کنیم. فروشگاه محسن ‌روی نقشه داپ‌اَپ به مشتریان نشان داده می‌شود و همین باعث شده تا نه‌تنها از محله‌های اطراف فروشگاه بلکه از سایر نقاط تهران هم مشتری‌ها برای خرید به او مراجعه کنند.

آبمیوه‌فروشی خانوادگی آفتاب‌پور یکی دیگر از اصنافی است که با پیوستن به داپ‌اَپ لذت فروش و خرید آبمیوه را برای خودش و مشتریانش بیشتر از گذشته کرده است. آقای آفتاب‌پور بارها از زبان مشتریان شنیده که بعد از خرید آبمیوه با کش‌بک داپ‌اَپ، شارژ موبایل خریده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.