تولید محتوا و فواید آن

استفاده از شبکه های اجتماعی در نشر تولید محتوا

0

محتوا مرز ارتباطی بین صاحبین کسب‌و‌کار و خواننده متن است. امروزه تولید محتوا نقش اساسی در کار‌ها دارد و هر برندی ابتدا به فکر تولید محتوا در کسب و کار خود است، ابتدا برای ایجاد یک سایت نیاز است بدانید محتوا چیست، سپس در مورد آن متنی با نفوذ تهیه کنید. محتوا بحثی پیچیده است در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح می دهیم.

محتوا چیست:

محتوا مرز ارتباطی بین صاحب کسب‌و‌کار و خواننده متن است. امروزه تولید محتوا نقش اساسی در کار‌ها دارد و هر برندی ابتدا به فکر تولید محتوا در کسب‌و‌کار خود است، مرحله ابتدایی برای ایجاد یک سایت این است که بدانید محتوا چیست، سپس در مورد آن متنی با نفوذ تهیه کنید. محتوا بحثی پیچیده است که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح می‌دهیم.

اهمیت تولید محتوا:

در واقع تولید محتوا “اطلاعات” و “تجاربی” است که نویسنده‌ی آن محتوا، آن‌ها را در اختیار همگان قرار می‌دهد. این تولید محتوا می‌تواند به صورت متنی کامل و با‌مفهوم و یا به صورت تلفیقی با هر هنری باشد، ایجاد محتوا به هر نحوی به ذوق و سلیقه‌ی فردی افرادی بستگی دارد که آن را تهیه می‌کنند. بنابراین محتوا ارائه‌ی اطلاعات با هدفی خاص است که تمامی اصول اصلی آن باید رعایت شوند. محتوا هم مانند تمامی کارها و مسئولیت‌های دیگر دارای اصول و قوانین خاصی است تا نتیجه‌ای مطلوب را در بر داشته باشد. امروزه تولید محتوا تبدیل به کاری دشوار و پر درآمد شده است.

دشوار از این لحاظ که هر کسی بدون اطلاعات از اصول آن نمی‌تواند آن را انجام دهد و پر در آمد از لحاظ این که هر کسب‌و‌کاری برای رونق کار خود نیاز به یک سایتی دارد و در آن سایت باید در مورد کار خود تولید محتوا انجام دهد و صاحبان کسب‌و‌کار این کار را بر عهده‌ی متخصصین با تجربه تولید محتوا قرار می‌دهند تا نتیجه‌ای مطلوب از هدف خود داشته باشند.

در این رابطه پیشنهاد ما به شما شرکت رایامارکتینگ است که از با کیفیت ترین محتوا ها را تولید و ارائه می‌دهد. البته هنوز افرادی هستند که با محتوا آشنایی ندارند و قطعا فکرشان را درگیر این موضوع می‌کنند که محتوا چیست و چه کاربردی دارد، در ادامه سعی داریم به طور دقیق‌تر راجع به تولید محتوا صحبت کنیم.

بخش‌های مختلف تولید محتوا:

یکی از مطالب مهمی که باید بدانید این است که در اصل محتوای شما چه چیزهایی اهمیت دارد و به آن‌ها بپردازید. در واقع محتوا دارای جزء‌های مختلفی است که باید تک به تک در مورد آن توضیح دهیم تا دقیق بازگو کنیم که محتوا چیست.

۱)اطلاعات:

چه ایده‌هایی را منتشر می‌کنید؟ اطلاعاتی که در مورد موضوع اصلی می‌نویسید بهتر است ترکیبی باشد و در مورد همه‌ی نکات اصلی توضیح دهید. بنابراین نیاز به دانستن جزئیات، موضوعی کلیدی است (توضیحات، شواهد و نمونه‌ها و…) پس شما با دانستن اطلاعات کافی در مورد موضوع مورد نظر می‌توانید شروع به تولید محتوا کنید و در مورد آن موضوع اطلاعات کافی را در اختیار دیگران قرار دهید. هر تولید محتوایی که انجام می‌دهید یک موضوع اصلی دارد که نباید آن را فراموش کنید.

۲)هدف:

چرا این کار را انجام می‌دهید؟ می‌خواهید ذهن مخاطب به چه چیزی متمرکز شود؟ همان‌طور که می‌دانیم مهم‌ترین عنصر موفقیت در هر زمینه‌ای هدف آن است. هر انسانی (برای هر کاری) نیاز است که هدف مشخصی داشته باشد تا با برنامه‌ریزی و پشتکار به موفقیت برسد. حتما در متن خود هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر‌مستقیم از هدف خود صحبت کنید تا ذهن مخاطب از هدف اصلی دور نشود.

۳)کانال ارتباطی:

چگونه محتوایی که ایجاد کرده‌اید را به دست مخاطبین خود برسانید؟ این موضوع انتشار هم بسیار اهمیت دارد زیرا شما زحمت اصلی تولید محتوا را کشیدید حالا باید آن را در فضای مجازی انتشار دهید تا علاقه‌مندان به کار شما آن را مطالعه کنند و شما را حمایت کنند. امروزه شبکه‌های اجتماعی بسیاری وجود دارد که می‌توانید برای نشر محتوای خود از آن‌ها استفاده کنید اعم از: تلگرام، واتس آپ، اینستاگرام، سایت‌ها و… موضوعی که اهمیت دارد این است که مخاطبین خاص شما که طرفدار کار شما هستند در کدام یک از شبکه‌ها حضور دارند یعنی باید مخاطب هر شبکه را به خوبی بشناسید سپس مطلب خود را آنجا نشر دهید. در متن محتوای خود با مخاطبین خود صحبت کنید از آن‌ها بخواهید در مورد کارتان برای شما پیام بگذارند و پیشنهادات و انتقادات خود را بگویند و شما آن‌ها را بررسی کنید تا در مخاطب حس امنیت و رضایت از کسب‌و‌کار شما ایجاد شود.

مخاطب:

مهم است که بدانید که برای این محتوا مخاطب شما چه کسانی هستند؟ از چه قشری هستند؟ چه نوع فرهنگی دارند؟ شاید ساده به نظر برسد اما دانستن این موضوعات بسیار به موفقیت شما کمک می‌کند. وقتی مخاطب خود را بشناسید می‌توانید طرز فکر آن‌ها و سوالات آن‌ها را پیش‌بینی کنید و در متن خود به سوالاتی که ممکن است پیش بیاید پاسخ دهید. در واقع احساس رضایت مخاطب از هر چیزی مهم‌تر است زیرا مخاطب شما به کسب و کار یا برند شما توسعه می‌دهد. ممکن است حتی بعضی از مخاطبین شما ندانند محتوا چیست و متن شما به عنوان یک نوشته‌ی جالب برای آن‌ها باشد ولی در واقع زمانی که محتوای شما مورد پسند مخاطب باشد یعنی شما محتوای درست و موفقی را تهیه کرده‌اید که توضیحات کاملی دارد و نظر مخاطب را جلب کرده است.

فرم محتوا:

تولید محتوا فقط نباید به صورت متن باشد! می‌توانید در آن از عکس، فیلم و… بسته به هنر خود استفاده کنید تا منظور خود را به صورت صحیح به مخاطب برسانید. استفاده‌ی درست از تصاویر در قسمت مناسب از متن شما حائز اهمیت است. کادر بندی صحیح و داشتن نظم در نوشته‌ها تاثیر بسزایی در جلب توجه مخاطب دارد. با رعایت همین نکات کوچک می‌توانید محتوای زیبا، تمیز و مفیدی داشته باشید.

تعریف محتوا از نظر بزرگان:

آوینا کائوشیک در پاسخ سوال ” محتوا چیست ؟” بیان می‌کند: محتوا هر چیزی است که به زندگی خواننده ارزشی می‌افزاید. این ارزش‌ها به کمک کردن به مخاطب به انجام بهتر شغل خود، دقیق‌تر شدن آن‌ها، سرگرم کردن آن‌ها و آموزش فراهم می‌شود. بری فلدمن در پاسخ محتوا چیست این‌گونه پاسخ می‌دهد: تعریف ساده آن پاسخ به سوالات مشتریان است.

انواع فرم تولید محتوا:

همان طور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم تولید محتوا تنها در قالب متن نیست بلکه انواع مختلفی دارد حتی می‌تواند ترکیبی به کار گرفته شود. چیزی که در این انتخاب اهمیت دارد باز هم شناخت مخاطب است این موضوع که مخاطبین شما به چه قالبی از محتوا علاقه دارند. البته این را در نظر بگیریم که امروزه افراد حوصله‌ی مطالعه محتوای متنی را ندارند با این حال این موضوع در مورد همه‌ی افراد صدق نمی‌کند بهتر است که حتی اگر محتوای شما متنی است، کارهایی برای جذابیت متن خود انجام دهید تا حوصله‌ی کاربر را سر نبرد.

در زیر انواع قالب‌های محتوا را نام می‌بریم:

۱) تولید محتوای متنی
۲) تولید محتوای صوتی
۳) تولید محتوای ویدئویی
۴) تولید محتوای تصویری

محتوای صوتی (پادکست):

محتوای صوتی یکی از مواردی است که نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است زیرا امروزه با کمبود وقت برای مطالعه مواجه هستیم و بعضی از مردم زمان زیادی را برای مطالعه اختصاص نمی‌دهند. برای این دسته از افراد، می‌توان محتوای صوتی درست کرد که به آن پادکست می‌گویند و برای جوانان و حتی مادر پدر‌ها و کسانی که سواد خواندن نوشتن ندارند بسیار جذاب است.

در واقع پادکست نمایانگر تکامل دیجیتال پخش رادیویی است و شامل ساختن یک یا چند فایل صوتی است که به صورت صدا‌هایی با کیفیت بالا منتشر می‌شوند و معمولا از طریق اینترنت قابل دانلود هستند. این روش یک روش قدرتمند است تا یک ایده، محصول و اطلاعات را به مخاطبان طاقت فرسا معرفی کند بنابراین یکی از بهترین روش ها در تولید محتوا است. حتما قبل از تولید محتوای صوتی بدانید که هدف از تولید آن محتوا چیست و چه کاربرد و اصولی دارد سپس کار خود را شروع کنید.

برای این کار می‌توانید از شرکت های معتبر در زمینه تولید پادکست نیز استفاده کنید. یکی از این شرکت ها رایا مارکتینگ است که در زمینه‌ی تولید محتوای صوتی فعالیت داشته و شما میتوانید از میان صد ها فردی که در رایامارکتینگ تولید محتوای صوتی می‌کنند، فردی که صدای مورد نظر شما دارد را انتخاب کرده و متن خود را به او بسپارید تا برای شما پادکست تولید کند یا متن تبلیغاتی بخواند.

تبلیغ در محتوا:

خب با این توضیحاتی که دادیم حالا وقت تبلیغ است، تبلیغ محصول مورد نظر شما که می‌توان معرفی آن را هدف این کار بدانید اما قبل از تبلیغ حواستان به توضیحاتی که دادیم باشد. بهتر است ابتدا اصول اولیه تولید محتوا را رعایت کنید سپس تبلیغ کار خود را انجام دهید. هنگامی که از تمام این نکات ساده استفاده کردید دیگر نگران کار خود نباشید در آخر هم آن را در فضای مجازی متناسب نشر دهید و بازخورد مخاطب را ببینید. پیشنهادات مخاطب به شما انگیزه بیشتری در رونق کارتان می‌دهد و در مقابل انتقادات آن‌ها نیز شما را قوی‌تر می‌کند تا مشکلات کار خود را بر‌طرف کنید. اگر در کار تولید محتوا تجربه‌ی کافی ندارید می‌توانید این کار را به عهده‌ی متخصصین این کار بگذارید تا نتیجه‌ی بهتری داشته باشید در ادامه در مورد این موضوع توضیح می‌دهیم.

تولید محتوا و درآمد آن:

تعدادی از مردم دارای اطلاعات و تجربه کافی از نویسندگی و تولید محتوا هستند و در این زمینه مهارت دارند، بنابراین این کار به عنوان یک منبع درآمد محسوب می‌شود و می‌توانند بابت هر موضوعی که تولید محتوا انجام می‌دهند مبلغی از صاحب کسب و کار دریافت کنند و در آن راجع به هدف و موضوع کسب و کار توضیح دهند. تجربه در این کار یک مسئله‌ی مهم است زیرا متخصصی که موضوع شما را تولید محتوا می‌کند دارای تجربه در هر زمینه‌ای است و اطلاعاتی از شما می‌گیرد و البته اطلاعاتی هم خود متخصص از قبل (بنابر تجربه‌ی خود) دارد.

حال شما برای انجام تولید محتوای صاحبان کسب‌و‌کار نیاز دارید که با آن‌ها در ارتباط باشید و نظر آن‌ها را جلب کنید، برای پیدا کردن این کارفرما‌ها راه‌های زیادی وجود دارد. یکی از آن راهکار‌ها سایت‌هایی هستند که موضوع محتوا را در سایت قرار می‌دهند و به دنبال نویسنده خوش قلم می‌گردند که بدانند محتوا چیست و چگونه تولید می‌شود.

همکاری با رایامارکتینگ

سایت رایا مارکتینگ یکی از سایت‌هایی است که شما می‌توانید با مراجعه به آن هر نوع محتوایی که می‌خواهید را سفارش دهید. رایا مارکتینگ با بکارگیری بیش از ۷۰۰۰ نویسنده‌ی محتوا، انواع محتواهای متنی شامل محتوای تالیفی،تالیف-ترجمه، بازنویسی و ترجمه به هر زبانی را ارائه می‌دهد. از دیگر خدمات قابل توجه رایا مارکتینگ میتوان به تولید محتوای صوتی یا پادکست (با بکار گیری بیش از ۳۰۰۰ گوینده صدا مخملی)، تولید محتواهای تصویری به صورت بنر های ثابت و متحرک و محتواهای ویدئویی به صورت موشن گرافیک (با بکارگیری بیش از ۹۰۰۰ گرافیست از سراسر کشور) اشاره کرد.

برای بهرمندی از محتوای متنی، کافی است که در قسمت “ثبت سفارش تولید محتوای متنی”، با مشخص کردن کلید واژه و تعداد کلمات کلیدی، یک متن با کیفیت دریافت کنید. اما چرا به با کیفیت بودن محتواهایی که رایامارکتینگ ارائه می‌کند ایمان داریم؟

برای این که مطمئن هستیم که شرکت رایا مارکتینگ محتواها را به دقت بررسی می‌کند و تا زمانی که مطمئن نشده است که محتوا سئو شده و به هیچ عنوان از محتوای تکراری در آن استفاده نشده است، آن را به دست مشتری نمی‌سپارد. با این حساب نیازی نیست که شما نگران تولید محتوای مناسب برای کسب و کار خود باشید. موارد گفته شده سوای مزیت تعرفه‌های مناسب و پشتیبانی فوق العاده‌ای است که شرکت رایامارکتینگ ارائه می‌دهد.

در آخر برای شروع کار تولید محتوا ابتدا از خود بپرسید محتوا چیست سپس تمامی اصول و کاربرد آن را یاد بگیرید و کار را شروع کنید تا به مرور زمان تجربه‌ی زیادی بدست بیاورید و یک نویسنده‌ی متبحر شوید برای شروع کار نگرانی را کنار بگذارید و فقط روی یادگیری و بالا بردن اطلاعات خود تمرکز کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.