باشگاه ۱۰۰۰تایی یونیکورن‌های جهان

0
یونیکورن به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بعد از سال ۲۰۰۳ تاسیس شدند و ارزش فعلی آنها بیش از یک میلیارد دلار رسیده باشد. در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۲۲ شمار شرکت‌های یونیکورن در جهان به ۱,۹۶۸ شرکت رسید. ۵۱۹ شرکت از میان این استارتاپ‌ها که ارزشی به اندازه یک میلیارد دلار یا بیشتر دارند، از سال ۲۰۲۱ شروع به کار کردند.

دفتر مرکزی بیش از نیمی از شرکت‌های یونیکورن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. ۱۸۰ شرکت دیگر از آنها هم در چین و هنگ‌کنگ واقع شده‌اند. در حال حاضر می‌توان این نوع شرکت‌ها را در همه قاره‌ها پیدا کرد اما با نگاهی به نقشه مکانی یونیکورن‌ها درمی‌یابیم که جمعیت آنها در آمریکای لاتین و آفریقا در مقایسه با دیگر مناطق کمتر است.

در هند تعداد استارتاپ‌های یونیکورن با سرعت زیادی در حال افزایش هستند. در حال حاضر ۶۰ استارتاپ یونیکورن در این کشور وجود دارند که ۳۵ شرکت از این ۶۰ استارتاپ در سال ۲۰۲۱ به فهرست شرکت‌های یونیکورن پیوستند. بزرگ‌ترین شرکت یونیکورن در حال حاضر شرکت تکنولوژی و هوش مصنوعی چینی با نام  Bytedance  است که ارزشی معادل ۱۴۰ میلیارد دلار دارد.

قدیمی‌ترین یونیکورن در این فهرست یک شرکت پیشگام اقتصاد الکترونیک در هند با نام Snapdeal است. این استارتاپ در ماه مه سال ۲۰۱۴ تبدیل به یک استارتاپ یونیکورن شد و در حال حاضر دارای کمترین ارزش ممکن برای شرکت‌های یونیکورن است؛ یعنی یک میلیارد دلار ارزش دارد.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.