باشگاه ۱۰۰۰تایی یونیکورن‌های جهان

0

یونیکورن به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بعد از سال تاسیس شدند و ارزش فعلی آنها بیش از یک میلیارد دلار رسیده باشد. در تاریخ مارس شمار شرکت‌های یونیکورن در جهان به , شرکت رسید. شرکت از میان این استارتاپ‌ها که ارزشی به اندازه یک میلیارد دلار یا بیشتر دارند از سال شروع به کار کردند.

دفتر مرکزی بیش از نیمی از شرکت‌های یونیکورن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. شرکت دیگر از آنها هم در چین و هنگ‌کنگ واقع شده‌اند. در حال حاضر می‌توان این نوع شرکت‌ها را در همه قاره‌ها پیدا کرد اما با نگاهی به نقشه مکانی یونیکورن‌ها درمی‌یابیم که جمعیت آنها در آمریکای لاتین و آفریقا در مقایسه با دیگر مناطق کمتر است.

در هند تعداد استارتاپ‌های یونیکورن با سرعت زیادی در حال افزایش هستند. در حال حاضر استارتاپ یونیکورن در این کشور وجود دارند که شرکت از این استارتاپ در سال به فهرست شرکت‌های یونیکورن پیوستند. بزرگ‌ترین شرکت یونیکورن در حال حاضر شرکت تکنولوژی و هوش مصنوعی چینی با نام  Bytedance  است که ارزشی معادل میلیارد دلار دارد.

قدیمی‌ترین یونیکورن در این فهرست یک شرکت پیشگام اقتصاد الکترونیک در هند با نام Snapdeal است. این استارتاپ در ماه مه سال تبدیل به یک استارتاپ یونیکورن شد و در حال حاضر دارای کمترین ارزش ممکن برای شرکت‌های یونیکورن است؛ یعنی یک میلیارد دلار ارزش دارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.