Warning: Constant WP_SITEURL already defined in /home/shanbemag/public_html/wp-config.php on line 254

Warning: Constant WP_HOME already defined in /home/shanbemag/public_html/wp-config.php on line 255
تعداد شرکت‌های یونیکورن جهان تاریخ 30 مارس 2022 |هفته‌نامه شنبه
اخبار استارتاپی

باشگاه 1000تایی یونیکورن‌های جهان

تعداد شرکت‌های یونیکورن جهان تاریخ 30 مارس 2022

یونیکورن به شرکت‌هایی گفته می‌شود که بعد از سال 2003 تاسیس شدند و ارزش فعلی آنها بیش از یک میلیارد دلار رسیده باشد. در تاریخ 30 مارس 2022 شمار شرکت‌های یونیکورن در جهان به 1,968 شرکت رسید. 519 شرکت از میان این استارتاپ‌ها که ارزشی به اندازه یک میلیارد دلار یا بیشتر دارند، از سال 2021 شروع به کار کردند.

دفتر مرکزی بیش از نیمی از شرکت‌های یونیکورن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. 180 شرکت دیگر از آنها هم در چین و هنگ‌کنگ واقع شده‌اند. در حال حاضر می‌توان این نوع شرکت‌ها را در همه قاره‌ها پیدا کرد اما با نگاهی به نقشه مکانی یونیکورن‌ها درمی‌یابیم که جمعیت آنها در آمریکای لاتین و آفریقا در مقایسه با دیگر مناطق کمتر است.

در هند تعداد استارتاپ‌های یونیکورن با سرعت زیادی در حال افزایش هستند. در حال حاضر 60 استارتاپ یونیکورن در این کشور وجود دارند که 35 شرکت از این 60 استارتاپ در سال 2021 به فهرست شرکت‌های یونیکورن پیوستند. بزرگ‌ترین شرکت یونیکورن در حال حاضر شرکت تکنولوژی و هوش مصنوعی چینی با نام  Bytedance  است که ارزشی معادل 140 میلیارد دلار دارد.

قدیمی‌ترین یونیکورن در این فهرست یک شرکت پیشگام اقتصاد الکترونیک در هند با نام Snapdeal است. این استارتاپ در ماه مه سال 2014 تبدیل به یک استارتاپ یونیکورن شد و در حال حاضر دارای کمترین ارزش ممکن برای شرکت‌های یونیکورن است؛ یعنی یک میلیارد دلار ارزش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.