Circa؛ آژانسی با یک ردپای بزرگ

0

گروه بازاریابی Circa با رعایت نکاتی مانند مدیریت زمان، کار گروهی، حضور گسترده در سطح جهان، رویکرد خلاقانه و… یکی از آژانس‌های تبلیغاتی موفق به شمار می‌رود که طیف گسترده‌ای از برندهای مشهور و شناخته‌شده و همچنین برندهای کمتر شناخته‌شده را در دایره مشتریان خود دارد.

شاید بتوان گفت مهم‌ترین مشخصه بازاریابی گروه تبلیغاتی Circa حضور گسترده‌ای است که در بیشتر نقاط جهان دارد، به این معنا که این آژانس تنها خود را محدود به شهرهای بزرگ‌ یا برندهای شناخته‌شده نمی‌کند، بلکه حضور در شهرهای بزرگ و کوچک، دهکده‌ها، روستاها، حومه ‌شهرها، مراکز بین‌المللی و… از جمله قوانینی است که این شرکت برای خود تعریف کرده است؛ به همین دلیل نیز گروه مشتریان و مخاطبان این آژانس طیف گسترده‌ای را تشکیل می‌دهند که از برندهای کوچک و بزرگ در اقصی نقاط جهان تشکیل می‌شوند.

Circa محدودیت نمی‌شناسد

از آنجایی که گستره فعالیت‌های یک آژانس بازاریابی، می‌تواند مخاطبان زیادی را برای آن رقم بزند، گروه تبلیغاتی Circa نیز با محدود‌نکردن خود به نقاط خاص و داشتن یک نگاه بلند‌مدت، به دنبال این است که بتواند ردپای خود را در بیشتر نقاط جهان گسترش دهد که البته در اجرا و کاربرد چنین فرایندی نیز تا حدود زیادی موفق شده و به نتایج قابل قبولی دست یافته است.

منحصربه‌فرد برای هر پروژه

آنچه شرکت بازاریابی Circa سخت به آن پایبند است، ارائه رویکردها و برنامه‌های نوآورانه‌ای است که برای هر پروژه بازاریابی که در دست دارد، منحصربه‌فرد و متفاوت باشند. به همین دلیل نیز تیم‌های طراحی و برنامه‌ریزی این آژانس، خلاقیت را به عنوان یک رکن اساسی در طرح‌ها و برنامه‌های خود در نظر گرفته و سعی می‌کنند در عین حال که برنامه‌هایی کاربردی ارائه می‌دهند، از تولید طرح‌ها و برنامه‌های تکراری و کلیشه‌ای پرهیز کنند؛ به همین دلیل نیز مشتریان این آژانس، همیشه با رویکردهای نوآورانه این کمپانی مواجه می‌شوند، به حدی که حتی برای تولید برنامه‌های بازاریابی یک برند خاص نیز پروژه‌ها و رویکردهای منحصر‌به‌فردی ارائه خواهد شد؛ البته شایان ذکر است که مدیران این آژانس، رنگ و بوی اصلی برند را در پروژه‌های مذکور حفظ خواهند کرد.

هنر در کنار پیام

کاربرد راهکارهای هنری در کنار پیام اصلی یک تبلیغ، یکی از شگردهای بازاریابی این شرکت است، هنر نیز در اینجا بیشتر مربوط به تصویرسازی‌های بدیعی و بیانی می‌شود که در ارتباط با طرز بیان شکل می‌گیرند؛ به بیان بهتر، استفاده از بازی‌های کلامی مانند تشبیه و خصوصا استعاره، یکی از رویکردهای هنری است که این گروه بازاریابی در انتقال مفاهیم و پیام‌های خود به آن پایبند است، چراکه مضمونی که به صورت غیرمستقیم و در قالب استعاره بیان شود، قطعا تأثیر بیشتری بر مخاطبان خواهد داشت. ضمن اینکه صنایع بدیعی و بیانی، امکا‌ن ارائه ایده‌های خلاقانه‌تر را نیز در ساختن مفاهیم و انتقال آنها فراهم آورده و هدف مهم این شرکت که طراحی خلاقانه است نیز تا حدود بیشتری محقق خواهد شد.

تغییر در روند بازاریابی

مدیران برجسته گروه تبلیغاتی Circa در چشم‌انداز بازاریابی خود، تغییر مداوم را ضروری می‌دانند؛ به این معنا که در پیش گرفتن فرایندهای یکسان در برنامه‌های بازاریابی، یک اشتباه محض است، چراکه دنیای امروز، دنیای تغییرات است و مطمئنا برای حفظ و ارتقای یک نام تجاری باید با تغییرات روز هماهنگ بود؛ تغییراتی که در نهایت منجر به تغییر در روند بازاریابی آن برند خواهند شد. به همین دلیل مدیران ارشد این آژانس، بررسی موقعیت برندها و رصد‌کردن تغییرات بازار، مخاطبان و حتی رقبای آنها را در دستور کار خود قرار می‌دهند. در همین راستا یکی از مدیران این شرکت ایده جالبی دارد: وی معتقد است که قوانین از آینه عقب بهتر دیده می‌شوند! به این معنا که با بررسی آنچه یک برند پشت سر گذاشته است، می‌توان به قوانین بهتر و دقیق‌تری در فرایند بازاریابی آن دست یافت.

 زمان، تیم و ارتباط: سه اصل مهم در بازاریابی Circa

برقراری یک ارتباط قوی با مشتریان می‌تواند فرایند بازاریابی یک برند را تا حد زیادی ارتقا‌ دهد، چراکه هر برنامه تبلیغاتی برای گروهی از مشتریان ساخته شده و قطعا برقراری ارتباط مداوم با آنها و دریافت نظراتشان می‌تواند در بهبود فرایند بازاریابی مؤثر واقع شود. همچنین یکی دیگر از اصول مهمی که گروه بازاریابی Circa به آن پایبند است، کار گروهی است؛ به این معنا که تیم‌های بازاریابی این شرکت باید بتوانند در بخش‌های مختلف، در قالب یک تیم متحد کار کنند تا در نهایت به ایده‌های خلاقانه‌تر و کاربری‌تر دست یابند. در نهایت مدیریت زمان نیز به عنوان اصل سوم در روند بازاریابی این آژانس قلمداد می‌شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.