define مقایسه چت جی پی تی و بینگ |هفته‌نامه شنبه
تکنولوژی انتخاب سردبیر

مقایسه چت جی پی تی و بینگ

مقایسه چت جی پی تی و بینگ

از زمانی که OpenAI محصول جدید خود را در سال 2022 راه‌اندازی کرد، از ChatGPT استفاده می‌کردم. این به من کمک کرد تا توضیحات متا را برای پست‌های وبلاگ بنویسم و تکه کدهای ساده بنویسم. من حتی برای برنامه ریزی سفر به پرتغال از آن استفاده کرده ام. اما من مشتاق بودم تا چت ربات جدید Bing AI مایکروسافت را امتحان کرده و به مقایسه چت جی پی تی و بینگ بپردازم. می خواستم ببینم آیا این ربات با هیاهوهایی که برای خود ساخته، مطابقت دارد یا خیر. با بینگ چت، می‌توانید چت کنید، محتوا بنویسید، تصاویر تولید کنید و پاسخ‌های خلاصه‌شده برای سؤالات پیچیده را در یک رابط دریافت کنید. قرار است این نسخه بسیار پیشرفته‌تر از ChatGPT باشد، بنابراین من هیجان‌زده بودم که ببینم این ویژگی‌ها چطور کنار هم قرار می گیرند.

تفاوت‌های اصلی که من هنگام مقایسه چت جی پی تی و بینگ کشف کردم، در این چهار گروه تقسیم می شوند:

  • بینگ چت بخشی از یک موتور جستجو است، در حالی که ChatGPT یک رابط ایزوله است
  • بینگ در یک مرورگر وب ادغام شده است، که اجازه می دهد تا خروجی های مناسب تری داشته باشید
  • چت جی پی تی دارای ادغام ها و پلاگین های قوی تری است
  • Bing Chat می تواند تصاویر تولید کند، اما ChatGPT به شما امکان می دهد مکالمات خود را به اشتراک بگذارید

مقایسه چت جی پی تی و بینگ در یک نگاه

اگر می‌خواهید دسترسی رایگان به GPT-4 (پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین مدل زبان OpenAI) داشته باشید، در حال حاضر Bing Chat راه رسیدن به آن است. شما می توانید از طریق ChatGPT Plus که یک اشتراک پولی است به GPT-4 دسترسی پیدا کنید، اما چت بینگ به شما امکان دسترسی رایگان از طریق Microsoft Edge را می دهد. فراتر از آن، تفاوت اصلی اینجاست:

  • بینگ چت بر روی مایکروسافت اج تعریف شده است، بنابراین روشی یکپارچه‌تر و متناسب‌تر برای جستجوی پاسخ‌ها است. این کار، آن را به یک دستیار تحقیقاتی قدرتمند تبدیل می کند.
  • اما چت جی پی تی یک تجربه ایزوله تر است – در هر مرورگری قابل دسترسی است و دارای ادغام ها و پلاگین های قوی تری است. به عنوان یک دستیار شخصی بهتر از یک دستیار تحقیقاتی مناسب است.

برخی از تفاوت های اصلی بین ChatGPT و Bing Chat را در بخش های آینده به طور عمیق توضیح خواهم داد، اما در اینجا به طور خلاصه به نحوه مقایسه آنها می پردازیم.

بینگ چت چت جی پی تی
مدل زبان چت جی پی تی چت جی پی تی 4
پلتفرم با موتور جستجوی مایکروسافت یکپارچه شده است وب سایت یا API مستقل؛ برنامه iOS
دسترسی به اینترنت می تواند جستجوهای وب را انجام داده و پیوندها و توصیه هایی را ارائه دهد قابلیت مرور برای کاربران ChatGPT Plus (طراحی شده توسط Bing)
تولید تصویر می تواند محتوای خلاقانه، از جمله تصاویر با استفاده از DALL·E تولید کند فقط می تواند متن تولید کند
بهترین استفاده به عنوان یک دستیار پژوهشی یک دستیار شخصی
محدودیت های استفاده کاربران می توانند 20 چت در هر جلسه و 200 کل چت در روز بپرسند مکالمات نامحدود در روز؛ کاربران ChatGPT Plus هر 3 ساعت 25 پیام GPT-4 دریافت می کنند
قیمت مجانی رایگان؛ ChatGPT Plus با قیمت 20 دلار در ماه در دسترس است

 

مطالب پیشنهادی: چت جی پی چطور کار می کند

بینگ چت بخشی از جستجو است، در حالی که چت جی پی تی یک رابط ایزوله است

هر دو ChatGPT و Bing Chat از مدل های زبان OpenAI استفاده می کنند، به این معنی که در بیشتر موارد، نتایج بسیار مشابهی ایجاد می کنند.

بزرگترین تفاوت بین آنها این است که Bing Chat توسط Prometheus مایکروسافت نیز پشتیبانی می شود؛ مدلی که جستجوی Bing را با ابزار هوش مصنوعی ادغام می کند.

بینگ چت که به‌عنوان «co-pilot» برای وب بازاریابی می‌شود، آخرین اطلاعات را از سراسر وب استخراج کرده و هنگام پاسخ به درخواست‌های شما، آن‌ها را خلاصه می‌کند. حتی منابع خود را ذکر کرده و لیستی از پیوندهای مربوطه را ایجاد می کند (و همچنین تصاویر بصری را جذب می کند). این چیزی است که در رابط وب بینگ چت به نظر می رسد.

مقایسه چت جی پی تی و بینگ
مقایسه چت جی پی تی و بینگ

از سوی دیگر، ChatGPT نتایج فعلی را از اینترنت دریافت نمی کند زیرا فقط تا سال 2021 بر روی اطلاعات آموزش دیده است. با این حال یک راه حل ساده وجود دارد: می توانید به افزونه مرورگر وب بومی OpenAI (که توسط Bing ارائه می شود) دسترسی داشته باشید. ، در ChatGPT Plus موجود است.

چت جی پی تی
چت جی پی تی

Bing تجربه جستجوی پیش‌فرض برای ChatGPT است و به کاربران امکان می‌دهد پاسخ‌های جدیدتر و به‌روز را که از وب منبع می‌شوند، دریافت کنند.

مرورگر وب می‌تواند نتایج وب را بررسی کرده و آنها را با شما به اشتراک بگذارد (بدیهی است که Bing می‌تواند)، اما من متوجه شده‌ام که ChatGPT مانند Bing، تصاویر را یکپارچه نمی‌کند. نتیجه یک تجربه متن سنگین تر است، اما کمتر موثر نیست.

نکته منفی این است که وقتی صحبت از تحقیق در مورد حقایق، اخبار یا رویدادهای تاریخی می شود، ChatGPT همیشه منابع خود را ذکر نمی کند. به نظر نمی‌رسد مشکلی برای استناد به گزارش‌های آب و هوا داشته باشد، اما برای اطلاعات دیگر، ممکن است کمی نقص داشته باشد یا از دست برود؛ مگر اینکه به طور خاص به آن دستور داده باشید که منابعی را ارائه دهد. (که اتفاقا با توجه به تمایل به توهم آن را توصیه می کنم.)

بینگ علاوه بر قابل اعتماد بودن بیشتر با استنادهای خود، توصیه هایی را نیز در مورد آنچه که در مرحله بعد جستجو کنید ارائه می دهد.

و اگر در صفحه چت به پایین اسکرول کنید، مایکروسافت شما را به صفحه جستجوی معمولی خود، با پیوندی به آخرین سؤالی که از چت پرسیده اید، باز می گرداند.

از سوی دیگر، ChatGPT مکانیکی تر به نظر می رسد: توصیه های بعدی را ارائه نمی دهد، و مرورگر وب که از ChatGPT با آن استفاده می کنید، هیچ خاطره ای از آنچه شما خواسته اید را نخواهد داشت.

به طور کلی، هوش مصنوعی Bing بیشتر شبیه یک ابزار جستجو است که پاسخ‌های پیچیده را برای شما خلاصه می‌کند – اگر می‌خواهید در هر موضوعی عمیق‌تر شوید، منابع را در اختیار شما قرار می‌دهد. همه بدون نیاز به جستجو در چندین صفحه خودتان.

شما همین سهولت را با ChatGPT دریافت می کنید، اما این یک تجربه بسیار متفاوت است – قطعا شبیه یک ربات چت است، نه یک ابزار جستجو.

بینگ در یک مرورگر وب ادغام شده است، که اجازه می دهد تا خروجی های مناسب تری بر اساس کاری که انجام می دهید

بینگ در یک نوار کناری به نام Discover در مرورگر مایکروسافت اج ادغام شده است و دارای چند ویژگی به نام‌های Chat، Composition و Insights است.

Chat

می‌توانید بدون نیاز به رفتن به صفحه وب بینگ چت، مستقیما از نوار کناری با بینگ چت، چت کنید. بهترین بخش این است که وقتی در یک وب سایت پر از اطلاعات هستید، به سوالات آن صفحه به صورت متنی پاسخ می دهد.

یک مقاله پیچیده می خوانید و می خواهید نکات کلیدی را دریافت کنید؟ انجام شد. آیا نیاز به درک یک مفهوم پیچیده به زبان ساده تر دارید؟ انجام شد.

این ویژگی زمانی می تواند بسیار مفید باشد که در حین انجام تحقیقات اینترنتی پر از اطلاعات به دستیار هوش مصنوعی نیاز داشته باشید.

هنوز هم می‌توانید این کار را با ChatGPT Plus انجام دهید – فقط یک پیوند به آن بدهید و از آن بخواهید که اطلاعات را خلاصه کند – اما به طور یکپارچه در همان صفحه‌ای که شما در آن هستید یکپارچه نشده است.

تفاوت فقط به نحوه جستجوی اطلاعات بستگی دارد. اما اگر از انجام تحقیقات خود در مایکروسافت اج بدتان نمی‌آید، هوش مصنوعی Bing برای تجربه‌ای متناسب با هوش مصنوعی سخت است.

Insights

بینگ یک برگه Insights دارد که اطلاعات بیشتری در مورد صفحه ای که در آن هستید به شما می دهد. مواردی مانند پرسش و پاسخ، نکات کلیدی، موضوعات صفحه و مقالات مرتبط را نشان می دهد.

همچنین اگر تا انتها به پایین اسکرول کنید، می توانید یک نمای کلی سریع از تحلیل های مربوط به وب سایتی که بازدید می کنید (مانند نام دامنه، سرویس میزبانی و حتی رتبه ترافیک) دریافت کنید. این چیزی است که ChatGPT ندارد، زیرا در درجه اول بر تولید متن متمرکز است.

Composition

با ChatGPT، باید در پرامپت خود بسیار دقیق باشید. در غیر این صورت، خروجی بسیار مبهم خواهد بود و به احتمال زیاد تمام چیزی که می خواهید را به شما نمی دهد.

ویژگی Composition بینگ با ارائه گزینه های آماده، شما را بیشتر به سمت دریافت خروجی خاصی که می خواهید هدایت می کند. در داخل جعبه متن، می‌توانید درخواست خود را بنویسید، آهنگ مورد نظر خود را تنظیم، قالب را انتخاب کرده (پست وبلاگ، ایمیل، و غیره) و طول آن را تنظیم کنید. به این ترتیب بیشتر شبیه یک تولید کننده نوشتن هوش مصنوعی است.

اگر مطمئن نیستید که چگونه می‌توانید پرامپت‌هایی ایجاد کنید که به دنبال آن هستید، این کار بسیار مفید است، اما می‌توانید همین موارد را به ChatGPT در درخواست خود بگویید و کار مناسبی انجام می‌دهد.

چت جی پی تی دارای ادغام ها و پلاگین های قدرتمندتری است که آن را به یک دستیار بسیار کارآمد تبدیل می کند

درست است که بینگ چت عرضه پلاگین ها برای کاربران را آغاز کرده است، اما قعلا آنقدرها هم زیاد نیستند. از سوی دیگر، ChatGPT طیف گسترده‌تری از افزونه‌ها را ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد هوش مصنوعی را با سایر برنامه‌ها ترکیب کنید تا موارد استفاده متنوع‌تر را باز کنید.

برای مثال، می‌توانید افزونه Zapier را برای خودکارسازی گردش‌های کاری مستقیما در رابط ChatGPT نصب کنید. آیا به هوش مصنوعی برای نوشتن ایمیل نیاز دارید، سپس آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید؟ در عرض چند ثانیه این کار را انجام می دهد.

گزینه‌ها بی‌پایان هستند: رویدادها را به تقویم گوگل خود اضافه کنید، Slack خود را به‌روزرسانی کنید و… مستقیما از چت جی پی تی انجام دهید.

هوش مصنوعی بینگ می تواند با استفاده از DALL·E تصاویر تولید کند، اما چت جی پی تی به شما امکان می دهد مکالمات را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید

یکی از بهترین و شگفت‌انگیزترین چیزهایی که در مورد بینگ وجود دارد این است که می‌تواند تصاویری را در داخل تابع چت برای شما تولید کند. این کار بدون نیاز به یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی دیگر انجام می شود، بنابراین می توانید به معنای واقعی کلمه همه کارها را انجام دهید – جستجو، ایجاد کپی، دریافت تصاویر – همه در یک رابط. ساخت یک عکس فقط چند ثانیه زمان می برد.

تصور کنید که یک سفرنامه نویس هستید. این می‌تواند روندی باشد که شما دنبال می‌کنید: با استفاده از ویژگی چت، از بینگ درباره مکان‌های محبوب در نیویورک می‌پرسید. سپس از ویژگی ترکیب بخواهید که یک پست وبلاگی درباره نیویورک ایجاد کند. پس از آن، می توانید از بینگ بخواهید که یک تصویر اصلی برای وبلاگ ایجاد کند. این یک مثال فوق العاده ظریف نیست، اما شما به اصل مطلب پی می برید.

از این نظر، چت جی پی تی واقعا نمی تواند مقایسه شود، زیرا صرفا مبتنی بر متن است.

اما در حالی که ما در مورد نقاط قوت صحبت می کنیم، چت جی پی تی فیچری دارد که به شما امکان می دهد مکالمات را با دوستان یا همکاران خود به اشتراک بگذارید. شما یک پیوند منحصربه‌فرد ایجاد می‌کنید و با هر کسی به اشتراک می‌گذارید، که مخصوصا اگر چت جی پی تی پاسخی عالی بدهد که می‌خواهید دیگران آن را ببینند یا می‌خواهید در یک درخواست همکاری کنید، مفید است.

به عنوان مثال، به چت جی پی تی زمینه های زیادی را در مورد یک مشتری خاص یا شرکت خود برای ایجاد ایمیل های فروش داده اید. اگر می‌خواهید یکی از کارمندانتان کپی را تغییر دهد یا گزینه‌های بیشتری ایجاد کند (با استفاده از حافظه مکالمه اصلی)، می‌توانید کل مکالمه را با آن شخص به اشتراک بگذارید و شما را از کپی کردن یا ارسال اسکرین شات نجات دهید – و آن را ذخیره کنید. فرد مجبور نیست چت جی پی تی را در مورد آنچه قبلا آن را آموزش داده اید آموزش دهد.

با هر کسی که مکالمه را با او به اشتراک بگذارید، می‌تواند به چت با چت جی پی تی ادامه دهد و ChatGPT تمام زمینه‌هایی را که در ابتدا به آن داده‌اید به خاطر می‌آورد.

این یک نقطه مرجع عالی برای هر بحثی است که در آینده در محل کار دارید، با این مزیت اضافه که می توانید نام هر مکالمه ای را که در پنل کناری سمت چپ دارید تغییر دهید، بنابراین می توانید به راحتی همه مکالمات ذخیره شده خود را برای اهداف کاری دنبال کنید.

مقایسه چت جی پی تی و بینگ: کدام را باید استفاده کنید؟

هم چت جی پی تی و هم بینگ می‌توانند ابزارهای نوشتاری مفید و ربات‌های گفتگوی آموزنده باشند، اما بهترین آنها به استفاده واقعی شما بستگی دارد.

اگر یک ابزار تحقیقاتی قدرتمند می‌خواهید که با یک مرورگر وب ادغام شده باشد (و از نظر بینش عمیق صفحه، تولید تصویر و استناد به منابع معتبر درخشان باشد)، بینگ چت بهترین گزینه است.

با این حال، اگر می‌خواهید یک دستیار شخصی مجهز به هوش مصنوعی داشته باشید که بتواند اقداماتی را برای شما در برنامه‌های مختلف انجام دهد، رقابتی وجود ندارد: چت جی پی تی به دلیل مجموعه افزونه‌هایش برنده می‌شود.

بهترین راه برای دانستن اینکه چه چیزی برای شما مفید است؟ هر دوی آنها را امتحان کنید.

نویسنده: النا استون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.