define وقتی جعبه‌های دیجی‌کالا به نجات زمین کمک می‌کنند |شنبه مگ
اخبار استارتاپی

وقتی جعبه‌های دیجی‌کالا به نجات زمین کمک می‌کنند

اقدام دیجی‌کالا برای کاهش مصرف پلاستیک

دیجی‌کالا برای کاهش مصرف پلاستیک از پتانسیل و ظرفیت‌های واحد تحقیق و توسعه خوداستفاده می‌کند: جعبه‌هایی که به دلیل خطای انسانی قابل استفاده‌ی مجدد بعنوان کارتن بسته‌بندی نیستند بزودی می‌توانند برای جلوگیری از آسیب سفارش‌ها جایگزین نایلون حبابدار و بالشتک های پلاستیکی شوند که در حال حاضر به ‌عنوان محافظ کالاها در جعبه سفارش‌ها قرار می‌گیرند.

بسته بندی سفارش‌ها در مرکز پردازش کالاها و مراکز زیرساختی دیجی‌کالا یکی از چندین و چند بخش در فرایند عملیات دیجی‌کالاست. فرایندی پیچیده، پویا و مبتنی بر مهندسی که دایره گسترده محافظت، نگهداری، حمل‌ونقل، اطلاع رسانی و فروش را در بر می‌گیرد. برخی از تجهیزات مانند نایلون و بالشتک از ملزومات متعارف این بسته بندی محسوب می‌شوند، اما اکنون ایده جدیدی با تکیه بر توان داخلی و پس از بررسی روش‌های نوین بسته بندی کالا در جهان و همچنین تولید تجهیزات و  ملزومات جدید بسته بندی، برای کاهش مصرف پلاستیک در واحد بسته بندی دیجی‌کالا به مرحله اجرا درآمده است. استفاده از دستگاه‌های کارتن خرد کن (carton shredder)، حالا کمک می‌کنند که جعبه‌های آسیب دیده در اثر خطای انسانی به جای رفتن به محل‌های دفن زباله جایگزین پلاستیک در سفارش‌ها شوند.

این پروژه می‌تواند از ورود ۱۷ تن پلاستیک در سال به طبیعت جلوگیری کند. همچنین در فاز اول، روی ۱۰ درصد از سفارش های روزانه دیجی‌کالا پیاده سازی شده و در صورت رضایت مشتریان ، این جایگزینی برای ۵۰ درصد سفارش‌ها پیاده سازی خواهد شد.

برخورداری از رویکرد مسؤولیت اجتماعی در تمامی واحدها یکی از افتخارات دیجی‌کالاست. دیجی کالا امیدوار است که بازخورد مثبت مشتریان، بتواند ظرفیت ادامه این طرح را افزایش داده و در کاهش چشمگیر پلاستیک در فرایندهای عملیات دیجی‌کالا مؤثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.