بیمه دات کام: نخستین استارت آپ بیمه ای با مجوز بیمه مرکزی

0

ساعت 10 شب پنجشنبه است و شما جلوی تلویزیون نشسته اید و در حال تماشای برنامه مورد علاقه تان هستید. به یک‌باره در وسط برنامه، صحبت از بیمه خودرو می‌شود و در آن لحظه یادتان می‌افتد که بیمه ماشین امروز تموم شده و شما کامل فراموش کرده بودید که آن را تمدید کنید. در این ساعت هیچ جایی هم باز نیست. در این بین تلفن خانه شما زنگ می‌خورد. گوشی را برمی‌دارید و صدای دوستتان را می‌شنوید. او از شما می‌پرسد که بیمه تکمیلی را چگونه خریداری کرده‌اید؟ از آنجا که او بیشتر زمان را در سر کار است و نمی‌رسد که خود به دفتری مراجعه کند، از شما می‌خواهد کارهای ثبت‌نام او را انجام دهید. در همین حین فرزند شما هم از اتاقش با عجله بیرون می آید که برای سفرشان به ترکیه باید بیمه مسافرتی خریداری کنند. این همان موقعی است که می‌گویند از در و دیوار می‌بارد.  در این ساعت شب که فردا هم تعطیل است و شنبه از صبح زود هم جلسه دارید، نمی‌دانید که چه کار کنید. آیا برای این مسئله راهکاری وجود دارد؟ بله و آن خرید آنلاین بیمه است. خرید آنلاین بیمه امکانی است که به شما در خرید سریع کمک می­کند و می توانید در همه هر لحظه و هر مکان بیمه نامه خود را تهیه کنید. بیمه دات کام،  اولین استارت آپ در زمینه بیمه، مجوز کارگزاری برخط این حوزه را از بیمه مرکزی دارد.ایستادگی صنعت بیمه برای وارد شدن به حوزه فروش و پشتیبانی آنلاین، تا مدت‌ها این صنعت را از مزایای استفاده از فرصت‌های موجود دور نگه داشته‌بود.اما پس از مدت‌ها و به دست آمدن اطمینان خاطر از امنیت در زمینه‌های مالی و پرداخت، برخی ترس‌ها کنار گذاشته شدند و زمینه‌ای پیش آمد تا صنعت بیمه نیز طعم فروش و پشتیبانی آنلاین را بچشد.

خرید متفاوت بیمه

اگر ده سال پیش این سؤال را می‌پرسید، هیچ راهی وجود نداشت. باید صبر می‌کردید تا تعطیلات تمام شود و بعد اقدام به خرید یا تمدید انواع بیمه‌ها کنید؛ اما حالا قضیه کاملاَ متفاوت است. خیلی راحت و در هر ساعتی از شبانه روز و در هر مکان و موقعیتی که باشید، می‌توانید انواع بیمه‌نامه‌ها را خریداری کنید؛ آن هم به صورت اینترنتی. خرید آنلاین بیمه و دریافت آن در درب منزل به مراتب از یافتن یک دوست آگاه، رفتن به مراکز خرید و استعلام و مقایسه قیمت‌ها آسان‌تر است. درک انتظارات و نحوه تاثیر انتخاب بر خرید اینترنتی بیمه، فرایند را تسهیل می‌کند.

امکان خرید آنلاین بیمه دیگر چیزی نیست که بیشتر افراد ندانند؛ اما هنوز برخی نسبت به آن گارد دارند. اینکه سرنوشت تخفیف‌هایشان چه می شود؟ آیا خرید اینترنتی معتبر است و اصلا چگونه اعتبار آن را بسنجند؟ پشت این کارگزاری های آنلاین چه کسی است؟ آیا این ها اصلاَ شرکت بیمه هستند یا خیر؟

در ادامه علاوه بر پاسخ به تمامی این سؤالات، معایب خرید سنتی و مزایای خرید اینترنتی را نوشته‌ایم. پس همراه با مطلب تا آخر باشید.

خرید بیمه به صورت متفاوت

معایب خرید سنتی یا خرید حضوری بیمه

منظور از خرید سنتی بیمه یعنی اینکه شما به صورت حضوری به یکی از دفاتر بیمه در سطح شهر مراجعه کنید. اول از همه به این مسئله اشاره کنیم که این دفترهای بیمه در سطح شهر، نمایندگی نیستند. این‌ها کارگزاری هستند. کارگزاری‌های که مجوز فروش آن شرکت بیمه را دریافت کرده‌اند. البته منظور ما این نیست که این‌ها اعتبار ندارند؛ اما آن‌ها با نمایندگی اصلی اشتباه نگیرید.

از مهم‌ترین معایب خرید سنتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شما باید زمانی را برای رفتن و برگشتن به آنجا اختصاص دهید. این رفت‌و‌آمد به راحتی وقت شما را تلف خواهد کرد؛ به ویژه اگر آن کارگزاری هم به شما دور باشد.
  • همیشه امکان دسترسی به آن کارگزاری نیست. دفتر آن‌ها در ساعت اداری باز هستند و شما در همین ساعت‌‌ها امکان دسترسی را به آن‌ها را خواهید داشت. حالا اگر همان 10 شب یادتان افتاده باشد، چاره‌ای جز صبر تا 8 صبح فردا برای باز شدن را ندارید.
  • در صورتی که مدارکتان ناقص باشد، چاره‌ای جز برگشت دوباره به منزل و تهیه آن‌ها را نخواهید داشت. همین مسئله می‌تواند به راحتی یک روز شما را بگیرد.

مزایای خرید بیمه به صورت اینترنتی

در مقابل خرید سنتی، خرید اینترنتی قرار دارد. خرید اینترنتی چندین مزیت مهم دارد که شامل موارد زیر هستند:

  • دیگر چیزی به نام اتلاف وقت و آن هم به دلیل رفت و آمد وجود ندارد. شما در خانه خود نشسته‌اید و از طریق کامپیوتر یا گوشی موبایل اقدام به خرید انواع بیمه‌نامه می‌کنید.
  • دیگر با کمبود مدارک روبرو نخواهید شد. در همان لحظه می‌توانید خیلی مدارک مورد نیاز بارگذاری کنید.
  • در هر ساعتی از شبانه روز امکان خرید آنلاین انواع بیمه وجود دارد. دیگر نیازی نیست تا صبح شود و بعد به یکی از دفاتر بیمه برای خرید یا تمدید بیمه مراجعه کنید. سوغات زندگی پرمشغله امروز، کار زیاد و ترافیک است. وجود کسب و کارهای آنلاین بیمه‌ای این مزیت را به همراه دارد: در ساعاتی که افراد از روزمرگی به دورند (عموما هم فروشگاه‌های آفلاین تعطیل هستند)، می‌توانند به خرید اینترنتی بیمه بپردازند. ممکن است در نیمه های شب در سایت بیمه دات کام چرخی بزنید. انواع مختلف بیمه را استعلام گرفته و مقایسه کنید. با فراغ بال بدون فشار خرید فوری در مراکز و کسب و کارهای آفلاین‌، تصمیم گیری نمایید. شما می‌توانید راهنمای کامل مزایای خرید آنلاین بیمه را در اینجا بخوانید.

مزایای خرید آنلاین بیمه

اما خرید اینترنتی مزایای دیگری هم دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در هر جایی که هستید، سفر، پای تلویزیون، شرکت و غیره می‌توانید از طریق سایت بیمه‌نامه خود را خریداری کنید. هیچ محدودیت مکانی وجود ندارد.
  • امکان مقایسه انواع شرکت‌ها وجود دارد. در روش سنتی شما فقط به کارگزاری یکی از شرکت‌های بیمه مراجعه می‌کنید. در عمل امکان مقایسه‌ای وجود ندارد. در صورتی که در خرید اینترنتی، فهرستی از تمامی شرکت‌ها در آن محصول خاص به شما نشان داده می‌شود. سپس می‌توانید آن ها را بر اساس داده‌هایی از جمله توانگری، میزان رضایت و تعداد مراکز دریافت خسارت نیز مقایسه کنید. نکته دیگر اینکه انتخاب نهایی بر عهده خود شماست؛ اما در دفترهای کارگزاری سطح شهر، کارمند آنجا سعی بر این دارد تا شما فقط از آنها خرید کنید.
  • امکان دریافت مشاوره هم وجود دارد. البته شاید به خود بگویید که در دفتر کارگزاری‌ها هم چنین امکانی وجود دارد؛ اما شواهد نشان داده که کارمندان کارگزاری‌های فیزیکی اطلاعات زیادی در همه بیمه‌نامه‌ها ندارند. در صورتی که در یک کارگزاری آنلاین، همه کارمندان نه تنها اطلاعات کامل بلکه به روزی را هم دارند.

آیا خرید از کارگزاری آنلاین معتبر است؟

باید گفت که از نظر اعتبار هیچ تفاوتی بین کارگزاری آنلاین و فیزیکی وجود ندارند. هر دو باید برای کار خود جوازهای مرتبط را از سمت بیمه مرکزی داشته باشند. علاوه بر این، کارگزاری‌های آنلاین باید جواز راه‌اندازی کسب وکار اینترنتی برای دریافت درگاه پرداخت را هم داشته باشند.

خرید بیمه از یک کارگزاری آنلاین

خرید از کارگزاری آنلاین بیمه دات کام

حالا به نظر شما بهتر و به صرفه نیست که بیمه‌نامه‌های خود را به صورت آنلاین خریداری کنید؟ آیا ارزش این را دارد که شما برای خرید یک بیمه‌نامه یا تمدید آن وقت خود را برای رفت و آمد و مشکلات مرتبط به آن تلف کنید؟ با بیمه دات کام، سامانه فروش اینترنتی انواع بیمه، نه تنها از مزایای بالا بهره مند می‌شوید، بلکه از تخفیف های ویژه هم می‌توانید استفاده کنید. بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. این سامانه دارای مجوز بیمه مرکزی، ۲۴ ساعت شبانه روز ۷ روز هفته در خدمت بیمه‌‌گزاران می‌باشد. در این سایت، امکان خرید اینترنتی انواع بیمه نظیر بیمه خودرو ( بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه)، بیمه موتورسیکلت، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه مسافرتی، بیمه درمان، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه کرونا، بیمه تجهیزات الکترونیک(بیمه موبایل، بیمه لپ تاپ، بیمه تبلت) فراهم است. شما، بیمه‌‌گزاران گرامی می‌توانید قبل از خرید اینترنتی بیمه، از مشاوره‌های بیمه کارشناسان بیمه دات کام برخوردار شوید. شما می‌توانید به این وب سایت خرید بیمه آنلاین مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، قیمت، کیفیت و پوشش بیمه‌ بیش از ۲۰ شرکت بیمه‌ معتبر را مقایسه نمایید. سپس، بهترین بیمه‌نامه را با توجه به شرایط خود خریداری کنید. بیمه‌‌نامه شما در کمترین زمان ممکن به صورت رایگان به نشانی مدنظرتان ارسال خواهد شد. فقط کافی است تا به سایت https://bimeh.com/ مراجعه کنید تا بتوانید انواع بیمه نامه ها را استعلام، مقایسه و بعد خریداری کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.