خلاصه کتاب Ideas, Influence, and Income

0

خلاصه کتاب ایده، تاثیر و درآمد نوشته تانیا هال

تانیا هال مدیر ارشد انتشارات Green Leaf چندین ساله که به رهبران فکری در این مورد مشاوره می‌ده که چرا باید کتاب بنویسن و چطوری بهترین استفاده رو ازش داشته باشن. پس خودش باید به حرفش عمل می‌کرد و اول کتاب خودش رو می‌نوشت. اون توی کتاب Ideas, Influence, and Income  توصیه ها و مواردی رو در این باره ذکر می‌کنه که چطوری ایده هاتونو تبدیل به کتاب کنید، چطور یک پلتفرم برای داشتن مخاطبان مناسب داشته باشید و چطوری خارج از کتابفروشی ها هم از کتابتون درآمد داشته باشید کتاب بهتون کمک میکنه که از رقباتون خیلی بهتر باشید.

بعنوان یک رهبر تفکری، شما دانش و مهارت هایی برای به اشتراک گذاشتن دارید اما چطوری میتونید از رقباتون متمایزتر و خاصتر باشید؟
تو دنیای بیزینس امروز، کتاب معادل کارت ویزیت پلاتینیومیه هرکسی میتونه یه مشاور باشه، ورکشاپ و وبینار برگزار کنه و دانشش رو بصورت آنلاین به اشترک بذاره اما چاپ کتاب خیلی سریع تر به شما اعتبار و موقعیت یک رهبر فکری رو می‌ده کتاب نوشتن فرآیند مشکلی داره، مثل خوردن یه فیل توی یه لقمه پس باید تقسیمش کنید به تیکه های کوچیکتر یه کتاب معمولا از شش هزار تا کلمه تشکیل شده درحالیکه یه پست وبلاگ یا حتی لینکدین حدودا چهار ماه طول می‌کشه ، فقط هفتصد تا کلمه داره. یعنی اگر هفته ای پنج تا مطلب بنویسین تا اولین پیشنویس کتابتون رو بنویسید. و این یعنی همه چی بستگی به منظم بودن و اختصاص دادن یه زمانِ روزانه برای نوشتن داره هیچ چیز دیگه ای مهم نیس و هیچ چیزی هم نمیتونه حواستون رو هم پرت کنه خیلی از نویسنده ها اغلب از خودشون میپرسن: من اصلا ایده ی خوبی برای کتاب نوشتن دارم؟
مشخص کردن طرح کلّیِ کتابتون بهتون نشون می‌ده که آیا ایده هاتون برای نوشتن یه کتاب کافی هستن یا نه. بعضی ایده ها فقط مناسب یه پست وبلاگ یا یه ویدیوی کوتاه هستن و بعضی از ایده های خیلی احساساتی، بهتره که گفته بشن تا اینکه نوشته بشن چیزی که باید ازش اجتناب کنین اینه که فقط چندتا فصلِ خوب توی کتابتون بنویسین و بقیه فصل ها فقط نقش پُرکننده داشته باشن همه از این حالت متنفرن و از این کار انتقاد میکنن نوشتن کتاب در واقع یه مسیره برای راه اندازی بیزینس مربوط به اون. برای موفقیت باید به فراتر از فروش توی کتابفروشی ها فکر کنید اما مرحله ی بعد از چاپ کتاب چیه؟ میتونین با بنگاه های سخنرانی مذاکره کنید تا بتونین از طریق سخنرانی های انگیزشی کسب درآمد کنید برای افراد مشتاق، دوره ها و ورکشاپ های آنلاین برگزار کنید و یا یه سایت عضویابی راه بندازید که اعضا بتونن به جلسات پرسش و پاسخ و وبینارهای انحصاری دسترسی داشته باشن. داشتن یه تیم مناسب میتونه توی رسیدن به این هدف کمکتون کنه با خلاصه های ویدیوییِ بهترین کتاب‌های بیزینس، فردی و حرفه ای رشد کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.