define رسیدن به نظم ذهنی در تولید محتوا |شنبه مگ
مقالات بازاریابی محتوا انتخاب سردبیر

رسیدن به نظم ذهنی در تولید محتوا

3 نکته مهم در مسیر ساخت ویدیو که تاکنون هیچ‌کس برایتان بازگو نکرده است

Achieving mental order in content production
لید:  اگر تولیدکننده محتوا آن هم از جنس ویدیو هستید، شاید تا‌به‌حال، شاهد بی‌نظمی و چالش‌های ناشی از آن در مسیر تولید محتوای خود بوده‌اید. بروز این چالش‌ها و بی‌نظمی‌ها به دلیل آن است که از قوانین مهمی بی‌خبر هستیم.

در داستان پینوکیو، یک عروسک چوبی کوچک، آرزوی جالبی دارد. او دلش می‌خواهد از شر طناب‌هایی که به او بسته شده و کنترل زندگی‌اش را در دست دارد، خلاص شود. پینوکیو آرزوی تبدیل‌شدن به یک پسر مستقل و واقعی را داشت اما از یک حقیقت غافل بود؛ اینکه باید برای هر چیزی بهایی پرداخت کرد. بهایی که پینوکیو برای مستقل‌شدن باید می‌پرداخت، خطرات و مشکلاتی بودند که در مسیر زندگی باید با آنها روبه‌رو می‌شد تا بتواند ذهنیت رسیدن به خواسته‌اش یعنی تبدیل‌شدن به یک انسان را به دست آورد، موفقیت در ساخت محتوای ویدیویی نیز پیش از هرچیز در گرو ایجاد ذهنیتی منظم برای رسیدن به خواسته‌های مطلوبمان در این مسیر پر پیچ ‌و تاب همچون دیگر مراحل زندگی است.

اکنون به 3نکته مهم و البته بسیار تاثیرگذار برای ایجاد نظم ذهنی در مسیر تولید محتوای ویدیویی می‌پردازیم که با دانستن و رعایت آن گامی بلند برای کوتاه‌کردن روند پیشرفت‌تان در بازاریابی ویدیویی برداشته‌اید.

به دیگران کمک کنید تا آنها نیز برای کمک به شما اشتیاق پیدا کنند‌

ساخت ویدیو به صورت اصولی همواره با تیم‌ورک و کارگروهی همراه بوده و هست. از همین رو برای نتیجه‌گیری بهتر هرچقدر دوستان بیشتری را در زمینه تولید محتوای ویدیویی همراه خود داشته باشید، با کمک و همفکری آنها به خروجی‌های با‌کیفیت‌تری برای انتشار خواهید رسید.

اما شرط اساسی برای ایجاد چنین روندی این است که شما هم در زمینه تولید ویدیو به دوستانتان کمک کنید، چه با همفکری ذهنی در ایده‌پردازی  و نوشتن متن ویدیو چه در قالب اجرایی به‌عنوان عوامل تولید در گروه تولید ویدیو.

فارغ از مرزبندی‌های اجتماعی و رتبه‌ای که از لحاظ حرفه‌ای‌بودن در ساخت ویدیو  به خودتان می‌دهید، در مسیر ساخت هر ویدیویی، خودتان را به‌عنوان یک یار و همراه خوش‌انرژی نشان دهید. بدیهی است که این انرژی که به پروژه‌های دوستان و اطرافیان خود منتقل می‌کنید با قدرتی چندین برابر به پروژه‌های ساخت ویدیو متعلق به خودتان نیز باز‌می‌گردد.

به این نکته نیز باید توجه داشته باشید دوستان مأیوس، می‌توانند شما را همانند خودشان پایین بکشند. داشتن دوستان و همراهان خوب در زندگی، همیشه می‌تواند شما را رو به جلو حرکت دهد، حتی زمانی که ناراحت یا دلگیر هستید. قانون بسیار ساده‌ای است، باید خودمان را با دوستان خوب، با‌انگیزه و با‌انرژی‌های مثبت احاطه کنیم.

افراد ناموفق، دوست دارند دوستان‌شان نیز در سطح خودشان پایین کشیده شوند و ادامه ارتباط با چنین افرادی، ما را در زندگی به عقب بازمی‌گرداند. این اتفاق می‌تواند برای هر کسی در هر موقعیتی رخ دهد! در محیط‌های کاری پویا همچون پروژه‌های ساخت ویدیو نیز، حضور یک شخص گوشه‌گیر می‌تواند بر عملکرد بالای تیم تاثیر منفی بگذارد.

شاید برخی تصور کنند که حضور یک فرد با احساسات منفی در تیمی با عملکرد بالا، باعث تاثیرپذیری مثبت آن یک نفر شود و او بتواند عادت‌های خوب را از بقیه دریافت کند. اما مطالعات نشان می‌دهد که نتیجه این اتفاق معمولا برعکس است. یعنی معمولا به جای آنکه فرد منفی، عادت‌های خوب را از تیم دریافت کند، باعث گسترش عادت‌های بد می‌شود و عملکرد گروه را پایین می‌آورد.

پس برای انتخاب دوست در مسیر ویدیومارکتینگ خود، هوشمندانه عمل کنید. این کار به هیچ عنوان دلیلی بر خودخواه بودن یا پرافاده‌بودن انسان نیست. دوستی‌ها و همکاری‌های درست می‌توانند باعث حمایت و تقویت شما شوند. دوستان حامی و مثبت، معمولا همیشه باعث ارتقای شما می‌شوند. هنگامی که نیاز به انگیزه و روحیه دارید، آنها در کنار شما هستند.

به‌عنوان مثال زمانی که در ساخت یا انتشار ویدیویی شکست خورده‌اید و نیاز به کمک دارید، آنها پابه‌پای شما می‌ایستند و برای پیشرفت شما تلاش می‌کنند. افراد پویا می‌توانند بقیه اعضای تیم را در رسیدن به موفقیت تشویق کنند و باعث بروز بهترین اتفاقات برای تیم شوند.

دوستان و همکاران شما زمانی خوب هستند‌ که باعث ایجاد نگرانی برای‌تان نشوند و شما را درگیر مسائل منفی نکنند. حتی وقتی که شما درگیر چالش‌های مختلف و سخت ساخت ویدیو همچون گرفتن مجوز تصویربرداری، تهیه تجهیزات خاص یا مسائل مهم انتشار در پلتفرم‌های چالش‌برانگیز می‌شوید، دوستان خوش‌انرژی و با‌تجربه شما را از مهلکه نجات می‌دهند و با تشویق به‌موقع و هدفمند به سمت مسیر درست هدایت‌ می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.