16 پرتفولیوی آواتک در الکامپ

1

 

16 پرتفولیوی آواتک در الکامپ در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکامپ 16 پرتفولیوی شتاب‌دهنده آواتک حضور دارند. تیم‌های چرخه شتاب‌دهنده آواتک شامل استارتاپ‌های ریحون، مانیشن، هایپرکا، جرمینال، بوتیک، نظربین، رنگیتر، لوناتو، دیتاشهر، فرانش، ایزی پز، تسکولو، دونیت، فول فکر، پی‌پینگ و نظر بازار هستند.این در حالیست که آواتک تاکنون 36 استارتاپ را از چهار چرخه خود فارغ‌التحصیل کرده است.

درالکامپ بیست‌ودوم شاهد حضور استارتاپ‌هایی از استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، البرز، گیلان، خراسان جنوبی، قزوین، فارس، هرمزگان، یزد، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، مازندران و مرکزی خواهیم بود.

نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌گردد. در این نمایشگاه فرصتی بی‌بدیل برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

این دوره از نمایشگاه الکامپ در فاصله زمانی 25تا 28آذر ماه 95 و با حضور 302 استارتاپ برگذار خواهد شد.

 

درباره آواتک

آواتک یک شتابدهنده کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) است که کارآفرینان مشتاق را از طریق ارائه آموزش‌های کارآفرینی، مربیگری، سرمایه‌ی اولیه  و فضای کاری خلاق حمایت می کند. این پشتیبانی از طریق دو برنامه شتابدهی( هر شش ماه یک بار) و آواکمپ(هر سه ماه یک بار) به کارآفرینان ارائه می شود.

برای پیوستن به دوره شتابدهی آواتک، باید به صورت آنلاین درخواست را ثبت و از فرایند گزینش عبور کرد.در هر دوره 10تیم انتخاب می‌شوند تا وارد برنامه شتابدهی شوند. دراین مرحله تیم‌ها سرمایه اولیه و سایر خدمات آواتک را برای ۴ ماه دیگر دریافت می‌کنند. آواتک در ازای این، ۱۵ درصد از سهام استارتاپ را دریافت می‌کند و در موفقیت و شکست استارتاپ شریک می‌شود.در آخر برنامه، رویداد بزرگی به نام «روز ارائه» برگزار می‌شود که در آن تیم ها، استارتاپ خود را به شبکه سرمایه گذاران آواتک ارائه می‌دهند.آواتک تا کنون موفق به برگزاری چهار دوره شتابدهی شده است.

برای پیوستن به دوره رایگان آواکمپ هم  باید به صورت آنلاین درخواست را ثبت و از فرایند گزینش عبور کرد.۲۰ تیم برتر انتخاب شده، وارد دوره ۲ ماهه پیش شتابدهی می‌شوند. دوره ای که در آن آموزش‌های فشرده دریافت می‌کنند و دسترسی به فضای کاری دارند. تیم های منتخب برای این امکانات هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی کنند. آن ها در این دوره ها مدل کسب و کار خود را اعتبارسنجی کرده، درک بهتری از مشتریان خود پیدا می کنند.

 

 

پرتفولیوهای آواتک در الکامپ

ریحون : ریحون، یکی از پیشتازان سرویس سفارش آنلاین غذا در ایران است که در مهر ماه۱۳۹۰ با نام (IrFood) راه اندازی شده است. وب‌سایت ریحون با دقت بالا طراحی شده است و تیم حرفه‌ای آن از طریق بومی سازی سیستم سفارش آنلاین توانسته به نیاز مشتریان پاسخ دهدریحون ار جمله استارتاپ‌های چرخه اول آواتک است .

www.reyhoon.com

مانیشن: مانیشن یک پلتفرم آنلاین برای معاملات ملکی است که بر روی آژانس های املاک تمرکز دارد. در مانیشن ارتباطات مؤثر بین آژانس های املاک، مالکان و متقاضیان برقرار می شود و در نتیجه معاملات بهتری انجام خواهند شد.مانیشن در چرخه چهارم آواتک قرار دارد.

www.manishen.com

 هایپرکا: هایپرکا یک پلتفرم آنلاین برای خدمات ارسال خوارباراست که به مشتریان اجازه می دهد از طریق وبسایت یا اپلیکیشن اقلام مورد نیاز خود را از فروشگاه های زنجیره ای مورد علاقه خود بخرند. با محدود کردن منطقه و قرار دادن خرید کنندگان در نقاط مورد نظر، هایپرکا ظرف یک ساعت اقلام شما را در محلتان به شما تحویل می دهد. هایپرکا از استارتاپ‌های چرخه چهارم آواتک است.

www.hyperka.com

 جرمینال: جرمینال با هدف تولید محصولات فن‌آورانه بر پایه‌ی محصولات اینترنت اشیا (IoT) اولین محصول خود را به نام فایندیما تولید کرده است؛ این محصول به کاربر کمک می‌کند کلید، کیف‌دستی، کیف پول و بسیاری دیگر از لوازم شخصی‌شان را گم نکنند. جرمینال از استارتاپ‌های چرخه 3 آواتک است.

www.germinal.ir

 بوتیک: بوتیک یک جستجوگر هوشمند پوشاک و محصولات مرتبط است که کاربران از طریق آن به‌راحتی می‌توانند محصول مورد نظرشان را از میان هزاران محصول و صدها فروشگاه فیزیکی و مجازی بیابند و مستقیما با فروشنده تماس بگیرند. جستجو می‌تواند بر اساس موقعیت جغرافیایی، شاخه‌ی محصول، رنگ، قیمت و دیگر شاخصه‌ها انجام شود؛ از سوی دیگر صاحبین مشاغل در صنعت پوشاک می‌توانند به واسطه‌ی این جستجوگر به مشتریان بالقوه‌ی بیشتری دسترسی پیدا کنند.بوتیک از جمله استارتاپ‌های چرخه سوم آواتک است.

www.botick.com

 

نظربین: نظربین یک سیستم خودکار است که نظرات کاربران را با سرعت و به آسانی بررسی و منتشر می کند. نظرهایی که خارج از استاندارد باشند توسط این سیستم حذف می شوند.نظر بین در چرخه چهارم آواتک قرار دارد.

www.nazarbin.com

 رنگیتر: رنگیـتر، به‌عنوان منبعی کامل و خلاق از عکس‌های ایرانی، بازاری دوطرفه برای خرید، فروش و سفارش تصاویری باموضوعات مختلف شامل طبیعت، کار، شهر، معماری و … بوجود آورده است. رنگیـتر پلی‌ست «از سوی خلاقان برای خلاقان» که به هنرمندان اجازه می‌دهد محتوای تصویری خود را با افرادی که به آن‌ها نیازمندند به اشتراک بگذارند.این استارتاپ در چرخه دوم آواتک قرار دارد.

www.rangeetar.com

 لوناتو: لوناتو اولین فروشگاه تخصصی حوزه‌ی اپتیک در ایران است؛ مشتریان با استفاده از امکان تست در منزل، می‌توانند از مزایایی همچون انتخاب و امتحان رایگان پنج مدل عینک بهره‌مند شوند. ضمانت پس از فروش، سی روز مهلت برگرداندن و تعویض و ارسال رایگان سراسر ایران، انتخاب را برای مشتریان آسان می‌کند.لوناتو در چرخه سوم استارتاپ‌های آواتک قرار دارد.

www.lunato.ir

 دیتاشهر: دیتاشهر، پلتفرم جستجوی مکان‌های شهری و موتور هوشمند جستجو و یافتن کسب‌وکارهای فعال ایران -رستوران، کافی‌شاپ، سالن‌های زیبایی و…- است و این مکان‌ها را براساس نظرات مردم رتبه‌بندی می‌کند؛ کاربران می‌توانند با توجه به موقعیت جغرافیایی و بازخوردهای مردم، بهترین گزینه‌ برای کسب‌وکار مدنظر خود را جستجو کنند.لوناتو در چرخه سوم آواتک قرار دارد.

www.datashahr.com

 فرانش: در فرانش هر هفته سرآشپزهای ایزی‌پز دستورپخت‌های ساده و قدم‌به‌قدم را که به سرعت و زیر چهل دقیقه آماده می‌شوند، به مشتریان ارائه می‌کنند؛ سپس این غذاها بر پایه‌ی سلیقه‌ی افراد مرتب و به آنها پیشنهاد می‌شود. در گام بعد، مواد اولیه‌ی تازه، به‌اندازه و همراه دستورپخت، برای‌شان ارسال می‌شود تا از پختن و صرف این غذاهای سالم لذت ببرند.فرانش از استارتاپ‌های چرخه سوم آواتک است.

www.faranesh.com

توییتر   تلگرام   اینستاگرام

 ایزی پز: هر هفته سرآشپزهای ایزی‌پز دستورپخت‌های ساده و قدم‌به‌قدم را که به سرعت و زیر چهل دقیقه آماده می‌شوند، به مشتریان ارائه می‌کنند؛ سپس این غذاها بر پایه‌ی سلیقه‌ی افراد مرتب و به آنها پیشنهاد می‌شود. در گام بعد، مواد اولیه‌ی تازه، به‌اندازه و همراه دستورپخت، برای‌شان ارسال می‌شود تا از پختن و صرف این غذاهای سالم لذت ببرند.ایزی پس از استارتاپ‌های چرخه سوم آواتک است.

www.easypaz.com

تسکولو: تسکولو یک پلت فرم مدیریت پروژه بر اساس نقش اعضای تیم است. مشکلی که دسگر پلت فرم ها دارند این است که برای تمام افراد دخیل در پروژه یک نقش در نظر می گیرد در حالی که افراد در هر پروژه نقش های مختلفی دارند و میبایست دسترسی های مختلفی برای دیدن یا انجام وضایف داشته باشند. تسکولو این مشکل را بر طرف کرده و به مدیران پروژه این امکان را می دهد که نقش های مختلف را تعریف کرده و دستزسی های مختلفی را به اعضای تیم بدهند. علاوه بر این تسکولو امکان ردیابی زمان و ابزار های ارتباط بلادرنگ را به اعضاء تیم میدهد.تسکولو در چرخه اول آواتک قرار دارد.

www.taskulu.com

دونیت: دونِیت از اولین پلتفرم های تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) است. دونیت با اتکا به حمایت ها و مشارکت های خرد مردمی، هزینه اولیه پروژه های مختلف را تامین می کند، خواه پروژه تولید یک گجت باشد، ترجمه یک کتاب، یا ساخت مدرسه در یکی از مناطق محروم کشور. حامیان هم علاوه بر احساس خوبی که از مشارکت در یک پروژه می گیرند، میتوانند از پاداش هایی که برای آنان درنظر گرفته شده هم استفاده کنند. دونیت در چرخه اول آواتک قرار دارد.

www.2nate.com

 فول فکر: فول‌فکر یک پلتفرم آنلاین است که افراد از طریق آن به صورت امن و خصوصی با روانشناسان از طریق موبایل و وب صحبت کنند.فول‌فکر شامل دو بخش است: بخش اول، پرسش و پاسخ رایگان آفلاین است که روانشناسان با مشاهده‌ی سؤالات کاربر، به او پاسخ مناسب می‌دهند. بخش دوم، مشاوره و گفتگوی آنلاین است که کاربر با توجه به نوع درخواست مشاوره، ابتدا روانشناس موردنظر را انتخاب و سپس شروع به گفتگوی صوتی یا متنی با وی می‌کند. اگر مشاور موردنظر آنلاین نباشد، درخواست کاربر برای مشاور ارسال شده و مشاور پس از مشاهده‌ی آن، تعیین وقت می‌کند.فول‌فکر از استارتاپ‌های چرخه سوم آواتک است.

www.fullfekr.com

پی‌پینگ : پی پینگ اولین سیستم پرداخت P2P برای اشخاص و کسب و کار ها است تا بتوانند انتقال وجه را بسیار آسان تر از دستگاه های خود پرداز و درگاه های آنلاین بانکی انجام دهند. اگر شخصی بخواهد وجهی به شما پرداخت کند به آدرس پی پینگ شما میرود http://payping.ir/YOUR_NAME و مقدار مورد نظر را مشخص می کند. پس از آن تنها کاری که می بایست انجام شود همان فرآیند خرید آنلاین است.پی‌پینگ در چرخه دوم استارتاپ‌های قرار دارد.

www.payping.ir

نظر بازار : نظربازار بستری آنلاین برای تحقیقات بازار است و از دو بخش تشکیل شده: افزونه‌ی موبایل و داشبورد تحت وب. کسب‌وکارها، پرسش‌نامه‌های تحقیقات بازار خود را تعریف می‌کنند،کاربران به پرسش‌نامه‌ها از طریق افزونه جواب می‌دهند تا جایزه بگیرند؛ سپس کسب‌وکارها به صورت آنلاین در داشبورد تحلیلی به نتایج دسترسی می‌یابند و از طریق گزارش‌های پویا و اتوماتیک به بینش مورد نیاز خود از رفتار مصرف‌کننده دست می‌یابند.نظر بازار در چرخه سوم استارتاپ‌های آواتک قرار دارد.

www.nazarbazaar.ir

 

۱ دیدگاه
  1. مسکن اندیشه می‌گوید

    بسیار عالی بود .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.