define کمپین «محتوای تولیدی کاربر» راه‌اندازی كنید |هفته‌نامه شنبه
اخبار استارتاپی

کمپین «محتوای تولیدی کاربر» راه‌اندازی كنید

راه‌اندازی یک کمپین محتوای تولیدی کاربر یکی از موثرترین راه‌های ساخت برند شما محسوب می‌شود. دقت کنید که استفاده از محتوای تولیدی کاربر نباید به صورت تبلیغی برای برند و یا اپلیکیشن شما به نظر برسد، بلکه کاربران می‌بایست در کانون توجه آن باشند. به همین منظور کمپین محتوای تولیدی کاربر شما می‌بایست موارد ذیل را در‌برداشته باشد:

 مشتری را در مرکز توجه قرار دهید: کمپین فوق می‌بایست با مشتریان شما صحبت کرده و ارزش‌ها، علایق و احساسات آنها را دربرگیرد. این کمپین می‌بایست موجی از هیجان را در مخاطبانتان ایجاد کند.

 معتبر و خلاق باشید: به هیچ‌وجه از کمپین سایر برندها الگوبرداری نکنید، از تخیلات خود به منظور نمایان‌شدن هویت برندتان بهره ببرید. تا زمانی که محتوا و برنامه آن با برند شما مرتبط است، همه چیز خوب پیش می‌رود.

 از کمپین خود پشتیبانی کنید: از طریق وب‌سایت و پروفایل‌های اجتماعی خود به منظور جلب توجه مشتریان کمپین خود را معرفی کنید. برای تشویق مشتریان به مشارکت در کمپین جایزه‌ای را در نظر بگیرد. همچنین به مشتریانی که محصولات و خدمات شما در فضای مثبت معرفی کردند، بدون برنامه قبلی پاداش دهید!

  یک اجتماع ایجاد کنید: به جای ایجاد موقعیت «ما» در برابر «آنها» که سعی می‌کنید نظر مساعد مخاطبان را به خود جلب کنید، کمپین شما می‌بایست مخاطبان را یکجا جمع کند. شرکت‌کنندگان باید حس کنند بخشی از یک فرآیند خاص هستند.

 عوامل بصری را فراموش نکنید: دانستن این نکات خالی از لطف نیست که 74درصد خریداران نقد و بررسی‌های همراه با عکس و ویدئو را ترجیح می‌دهند. طبق تحقیقات در پردازش اطلاعات بصری 30درصد مغز فعال است، در حالی که در پردازش اطلاعات حاصل از لمس‌کردن و اطلاعات شنیداری به ترتیب 8درصد و 3درصد مغز فعال است. همچنین افراد 3 روز پس از شنیدن اطلاعات تنها 10درصد آن را به یاد می‌آورند، در حالی که اگر تصویری مرتبط با همان اطلاعات نیز ارائه می‌شد، افراد 65درصد آن را به خاطر می‌سپردند.

 اینستاگرام را به کار بگیرید: تصاویری که کاربران برای اینستاگرام خود از محصول شما تولید می‌کنند نسبت به تصاویر حرفه‌ای 25درصد نرخ تعامل را افزایش می‌دهد. همچنین 72درصد مشتریان بر این باورند كه تصاویر موجود در اینستاگرام شانس خرید آنها را افزایش داده است و 40درصد آنها در نهایت کالایی را که در اینستاگرام یافته‌اند، می‌خرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.