چگونه استارتاپ‌ها جهانی می‌شوند

0

طبق آمار، پیش‌بینی شده است که تا پایان سال ۲۰۱۷، حدود ۱.۳ میلیارد نفر یا ‌یک سوم نیروی کار دنیا، دور‌کاری داشته باشند. در اینجا می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه یک استارتاپ می‌تواند کارمندان دور‌کار خود را مدیریت کند.

  •  فضای ابری

امروزه تمام فایل‌های یک شرکت را می‌توان در فضای ابری ذخیره کرد. با اینکه برخی شرکت‌های بزرگ سرورهای مخصوص خود را دارند، کسب‌و‌کارها و استارتاپ‌های کوچک معمولا برون‌سپاری می‌کنند.

شرکتی را در نظر بگیرید که روی یک ویدئو کار می‌کند؛ مسئول جلوه‌های ویژه در لس‌آنجلس کارهای مربوط به گرافیک را انجام می‌دهد. او فایل را در یک دایرکتوری مبتنی بر فضای ابری ذخیره می‌کند‌ و یک همکار در لندن می‌تواند بلافاصله کار خود را روی این ویدئو شروع کند.

اینگونه دیگر نگران گم‌شدن داده‌ها نیستید. اگر سرور شما در سایت باشد، می‌توانید از منبع تغذیه اضطراری استفاده کنید تا مطمئن شوید که در صورت قطع برق از داده‌های شما محافظت می‌شود.

  •  ارتباطات از راه دور

به لطف وجود اینترنت، شکاف ارتباطی بسیار کم شده است. امروزه امکان تبادل صدا روی پروتکل اینترنت یا VoIP نه تنها امکان می‌دهد تا تمام کارمندان شما شماره تلفن دفتری داشته باشند، بلکه بسیاری از ارتباطات خارجی و همکاری‌های داخلی را تسهیل می‌کند.

  •   ابزارها و اپلیکیشن‌ها

در این شرایط و با وجود این امکانات، چگونه می‌توانید تمام افراد را مدیریت کنید؟ ابزارهای وب. QuickBooks فهرستی از ابزارها را ارائه می‌دهد که به مدیریت کارمندان دور‌کار شما کمک می کنند. برای مثال Asana و Trello ابزارهایی هستند برای پیگیری کارهایی که توسط کارمندان در دفتر یا از راه دور انجام شده‌اند.

IDoneThis نیز یک ابزار دیگر است که در آن کارمندان هر روز به یک ایمیل پاسخ می‌دهند و کارهایی را که انجام داده‌اند، با جزئیات توضیح می‌دهند. Google Hangouts نیز برای برگزاری جلسات دیجیتال ابزار مناسبی است.

  •  بررسی قوانین بین‌المللی درباره حقوق و دستمزد

در نهایت حقوق کارمندان باید پرداخت شود. از آنجا که در هر کشوری قوانین مختلفی برای حقوق و دستمزد وجود دارد، حال باید چه کرد؟ فناوری با مقرراتی همراه است و خدماتی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند مطابق با قوانین بین‌المللی درباره حقوق و دستمزد عمل کنید. این خدمات می‌توانند در روند حقوق و دستمزد جهانی شما را همراهی کنند تا بهتر با قوانین مربوط به هر کشور آشنا شوید.

فناوری بیش از پیش دارد سراسر دنیا را به هم نزدیک می‌کند. یک شرکت کوچک فقط می‌تواند تعداد محدودی کارمند در کشور خود داشته باشد. مناطق زمانی، موانع زبانی و قوانین مربوط به حقوق و دستمزد دیگر موانعی بر سر راه جهانی شدن یک استارتاپ به شمار نمی‌روند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.