اخبار استارتاپی

چرا نباید از مارکت‌پِلیس آنلاین خودروترسید؟

بخشی از مردم خریدهایشان را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند. فروشگاه‌های اینترنتی و مجازی معتبری که کالاهای مورد نیاز مشتری‌ها را در اندک زمان ممکن به دست مشتریان می‌رسانند و در بعضی موارد حمایت‌های آنها از خرید مشتری نسبت به فروشگاه‌های سنتی بیشتر نیز هست. مدتی پیش دیجی‌کالا اولین خودروی خود را از طریق مارکت پلیس خودروی خود فروخت. فروشگاه‌های اینترنتی مارکت پلیس برخلاف دیگر فروشگاه‌های حقیقی و مجازی خودشان کالایی را از جایی تهیه نمی‌کنند که ‌آن را انبار کنند‌ بلکه وظیفه اصلی آنها ایجاد ارتباط بین مشتری و تأمین‌کنندگان است. در این نوع کسب‌وکار اینترنتی، شرکت خود اقدام به خرید حجم زیادی از کالا نمی‌کند‌ بلکه با تأمین‌کنندگان و واردکنندگان مختلف قرار‌داد بسته و کالاهایی که این افراد عرضه می‌کنند را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. تأمین‌کنندگان کالاها در ابتدا پنل موجودی محصولات خودشان را در اختیار فروشگاه می‌گذارند و مارکت‌پلیس پس از بررسی محصولات، لیستی از این کالاها را در اختیار تأمین‌کنندگان قرار می‌دهد. به این ترتیب تأمین‌کننده کالا از طریق این پنل به صورت ناگهانی با گروهی از مشتریانی که همواره به دنبال آنها بوده است، دست پیدا خواهد کرد و در آن سو مشتریان نیز کالاهایی که مدت‌ها به دنبال آن بوده‌اند را به‌‌راحتی خریداری خواهند کرد.

  •   چرا فروش از طریق مارکت پلیس به نفع فروشندگان سنتی است؟

بسیاری از تأمین‌کنندگان دنبال دلیلی منطقی برای همکاری با فروشگاه‌های اینترنتی هستند و تصور می‌کنند که فروش کالاهای خود به‌صورت سنتی راه بهتری است. اگر تأمین‌کننده دارای دفتر فروش حقیقی باشد، هدایت مشتریان به سمت این دفتر فروش برای خرید کالای مورد نظر خود، کار بسیار دشواری است. مشتریانی که به کالای این تأمین‌کننده نیاز دارند، باید از راهی دور به دفتر فروش مراجعه کرده و کالای موردنظر خود را خریداری کنند. به این ترتیب با احتساب هزینه حمل‌ونقل، قیمت تمام‌شده کالا برای مشتریان به‌‌مراتب بیشتر از چیزی خواهد شد که انتظارش را دارند. علاوه بر این تأمین‌کننده نیز گروه گسترده‌ای از متقاضیان کالاهای خود که در نقاط دیگر کشور و شهرهای دیگر ساکن هستند را نیز از دست خواهد داد.

  •   کاهش قیمت تمام‌شده محصول

اما اصلی‌ترین مزیت همکاری این نوع از تأمین‌کنندگان با فروشگاه‌های اینترنتی مارکت پلیس کاهش قیمت تمام‌شده محصول است. تصور کنید وارد‌کننده جنسی را وارد کشور کرده و حال آن را در اختیار فروشندگان عمده قرار می‌دهد. پس از آن فروشندگان عمده کالا را به دست خرده‌فروش‌ها رسانده و در نهایت مشتری کالای مورد نیاز خود را خریداری خواهد کرد. در این فرآیند هر یک از فروشندگان مبلغی را به‌عنوان حاشیه سود روی قیمت کالا اضافه خواهند کرد که در نتیجه قیمت تمام‌شده برای مصرف‌کننده نهایی به‌مراتب بیشتر از قیمت واقعی خود محصول در خارج از کشور خواهد بود. این در صورتی است که تمامی فروشندگان عمده و خرد از قوانین مصوب پیروی کنند و درصد سودی بیشتر از میزان مجاز را به قیمت کالا اضافه نکنند که متأسفانه در ایران این موضوع نیز به‌خوبی رعایت نمی‌شود. حالا در این مرحله اهمیت فروشگاه‌های مارکت پلیس معلوم می‌شود. تولیدکنندگان و واردکنندگان لیست موجودی کالاهای خود را در اختیار فروشگاه‌های آنلاین قرار داده و این فروشگاه با توجه به قدرت و چهره شناخته‌شده خود و البته دستگاه‌های تحویل کالایی که در سراسر کشور به وجود آورده، کالاهای موردنیاز مشتری را آسان‌تر، در زمانی کوتاه‌تر و از همه مهم‌تر با برچسب قیمتی پایین‌تر در اختیار آنها قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.