اخبار استارتاپی

پالانتیر و بازار روبه‌رشد بیگ‌دیتا

  • Palantir 

استارتاپ پالانتیر یک شرکت نرم‌افزاری و خدماتی آمریکایی و خصوصی است که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا واقع شده ‌و در حوزه تجزیه و تحلیل بیگ دیتا تخصص دارد. دو پروژه‌ای که این استارت‌‌آپ انجام داده ‌موجب محبوبیت و شهرت آن شده است: یکی Palantir Gotham و دیگری Palantir Metropolis. تحلیلگران ضدتروریسم در دفاتر USIC و وزارت دفاع آمریکا، محققان کلاهبرداری و تحلیلگران سایبری از

Palantir Gotham استفاده می‌کنند در حالی‌که Palantir Metropolis توسط بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی استفاده می‌شود. این استارتاپ در سال 2004 توسط پیتر تیل، ناتان گتینگز، جو لانسدیل، استفان کوهل و الکس کارپ راه‌اندازی شد. مشتریان اصلی این استارتاپ سازمان‌های فدرال بوده‌اند. از آن زمان نیز پایگاه مشتریان خود را توسعه داده است تا به دولت‌های ایالتی و محلی و نیز شرکت‌های خصوصی در امور صنایع مالی و مراقبت بهداشتی خدمات ارائه دهد. مدیر اجرایی ارشد پالانتیر، الکس کارپ، در سال 2013 اعلام کرد که این شرکت عرضه اولیه عمومی را دنبال نخواهد کرد. در اوایل سال 2014 ارزش این استارتاپ 9 میلیارد دلار بود و به یکی از ارزشمندترین شرکت‌های فناوری خصوصی سیلیکون ولی تبدیل شد. از دسامبر 2014، پیتر تیل بزرگ‌ترین سهامدار پالانتیر بود. در ژانویه 2015، این شرکت پس از دریافت یک بودجه 50 میلیون دلاری 15 میلیارد دلار ارزش پیدا کرد. این مقدار در اواخر همین سال به 20.33 میلیارد دلار رسید.

پالانتیر کسب‌و‌کار خود را در حوزه تجزیه و تحلیل داده آغاز کرده است. کارهای اخیر این شرکت در حوزه امنیت به سابقه قراردادهای دولتی ارزشمند این شرکت بسیار کمک کرده است تا جایی‌که با وزارتخانه‌های مهم کشور همکاری خود را آغاز کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.