Warning: Constant WP_SITEURL already defined in /home/shanbemag/public_html/wp-config.php on line 254

Warning: Constant WP_HOME already defined in /home/shanbemag/public_html/wp-config.php on line 255
نقش پادکست‌ها در بهبود بازاریابی محتوا |هفته‌نامه شنبه
بازاریابی مقالات بازاریابی محتوا

نقش پادکست‌ها در بهبود بازاریابی محتوا

پادکست

ظهور تلفن همراه

در حال حاضر بیشتر ایرانی‌ها گوشی‌های هوشمند یا دستگاه‌‍‌های تلفن همراه مشابه دارند بنابراین دانلودکردن و گوش‌دادن به پادکست در زمان کار، در فروشگاه، هنگام تمرین در سالن ورزشی و یا در مکانی که افراد زمان اضافی دارند، راحت و آسان است.

مطالعه‌ انواع مقالات از طریق صفحه‌‌ نمایش کوچک تلفن‌همراه سخت‌تر است. با دسترسی به اینترنت بیشتر مردم به محتوای صوتی و تصویری روی می‌آورند. در نتیجه، استفاده از آنها به بهبود روند بازاریابی محتوا کمک می‌کند.

همگام با زمانه

اول از همه، ساخت پادکست به شما کمک می‌کند تا از جو فکری و روح زمانه بهره‌مند شوید. مردم ایران نیز در حال حاضر به استفاده از پادکست‌ها خوگرفته‌اند و بعید نیست که این محبوبیت دائمی بماند؛ علاوه بر این، با درگیرشدن و شرکت در یک روند محبوب، برند شما از دید مردم، آینده‌نگر و پیشرو دیده می‌شود.

سرمایه‌گذاری کم

اگر پادکست‌ها را با ویدئو یا عناصر طراحی گرافیک دیگر مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که پادکست یک راه مقرون‌به‌صرفه‌تر برای تولید و بازاریابی محتواست. علاوه بر این، تنها چیزی که برای هر قسمت پادکست سرمایه‌گذاری می‌کنید، مدت زمان لازم برای برنامه‌ریزی و پس از آن ضبط محتوای خود است.

اگر شما با سبک مکالمه و بداهه‌گویی پیش بروید، تقریبا به هیچ کاری برای آمادگی و انجام آن نیاز ندارید و شما می‌توانید دقیقا نیم ساعت از زمان را برای تولید نیم ساعت محتوا صرف کنید.

روش مطالعه جایگزین

نوع افرادی که پست‌های وبلاگ را می‌خوانند همان نوع افرادی نیستند که به پادکست گوش می‌دهند. با پیگیری هر دو راهبرد، شما جذابیت پادکست را برای طیف وسیع‌تری از مردم در جمعیت هدف کسب‌وکار خود افزایش می‌دهید.

عمر مفید  بالا

پادکست‌ها برای یک دوره‌‌ خاص ضبط و ساخته نمی‌شوند. هنگامی که شما آنها را ضبط کردید، می‌توانید پادکست‌ها را از طریق کانالتان به طور نامحدود در دسترس مخاطبان قرار دهید. به این ترتیب، تا زمانی که شما موضوعاتی با هدف ماندگاری انتخاب کنید آنها یک عمر مفید، مشابه محتوای همیشه سبز دارند.

جذب جریان‌های مالی

هر چیزی که دارای مخاطبان بسیار زیاد باشد، هدف احتمالی تبلیغ‌کنندگان و حامیان مالی خواهد بود و پادکست‌ها از این قاعده مستثنی نیستند.

هنگامی که شما به هزاران مخاطب شنونده دست ‌یابید، ممکن است بتوانید برای مطالب خود، حمایت مالی جذب کنید و یک جریان جدید درآمد علاوه بر مدل سودآوری کسب‌وکار خود به دست آورید.

شنوندگان پادکست نیز می‌توانند به عنوان حامیان مالی شما عمل کنند و با خرید و پرداخت پول اضافی برای پادکست، حمایت مالی خود را نشان دهند. اما نکاتی را هنگام شروع تولید پادکست باید به خاطر سپرد:

منحصر به فرد عمل کنید

هزاران تولیدکننده‌ پادکست وجود دارد و فهرست صنعت شما احتمالا اکنون اشغال شده است. اگر شما می‌خواهید خود را متمایز کنید و مخاطبانی بیابید که شما را مناسب نیازهای خود بدانند، ‌باید متفاوت‌تر از دیگران عمل کنید.

پادکست خود را با ابزارهای دیگرادغام کنید

با تغییر محتوا و انتشار آن در انواع شبکه‌های مختلف، بهترین استفاده را از زمان ضبط محتوای خود ببرید. پادکست خود را در پست‌های وبلاگ خود بگنجانید، ویدئوهایی از ضبط جدیدترین پادکست خود در یوتیوب منتشر کنید و به مطالب دیگر خود در پادکست اشاره کنید. موتور بازاریابی محتوای خود را به عنوان یک اکوسیستم سودمند تصور کنید که همه از یکدیگر حمایت می‌کنند.

به شنوندگان وفادار خود پاداش دهید

در نهایت، به شنوندگان خود احساس خاص‌بودن بدهید. با پیشنهادهای ویژه به آنها پاداش دهید، به نظراتشان در شبکه‌های اجتماعی خود پاسخ دهید و تغییرات را بر اساس بازخورد آنها ایجاد کنید.

پادکست‌ها یک ابزار جدید و در حال رشد هستند؛ بنابراین لازم است ‌هنگام افزایش مخاطب اثربخشی آنها را با دقت بررسی کنید. تغییرات را بر اساس نحوه‌‌‌ پاسخگویی و واکنش شنوندگان به محتوای خود ایجاد کنید و تا زمانی که محتوای مناسبی پیدا نکرده‌اید، از بررسی زوایا و استراتژی‌های مختلف نترسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.