محبوب والدین، منفور کودکان!

0

ورایزون اعلام کرده است که محصول ویژه‌اش برای والدین یعنی فمیلی‌بیس هم به‌روز‌رسانی شده و هم تغییر نام داده شده است. این اپلیکیشن ویژه برای اعمال کنترل والدین روی گوشی کودکان که ورایزون اسمارت‌فمیلی نام دارد، به والدین امکان می‌دهد تا جنبه‌های مختلف تلفن هوشمند کودکان خود مانند فیلتر محتوا و محدودیت زمان صفحه نمایش را مدیریت کنند.

حداکثر ۱۰ عضو خانواده می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند‌ که روش‌های متنوعی را به والدین ارائه می‌دهد تا بر نحوه استفاده کودکان خود از تلفن‌شان نظارت داشته باشند. فیلترهای محتوا به شما امکان می‌دهند تا وب‌سایت‌ها و محتوای نامناسب را در دسته‌بندی‌هایی مانند خشونت و مواد مخدر، الکل‌ و قمار مسدود کرده یا دسترسی به برخی ‌اپلیکیشن‌ها را محدود کنید. به علاوه والدین می‌توانند مخاطبان ناخواسته را مسدود کرده، تاریخچه متن و تماس‌های کودک را مشاهده کرده‌ و بررسی کنند که چقدر از باتری تلفن مصرف شده است.

همچنین می‌توان محدودیت‌ها را برای استفاده از تلفن در برخی روش‌ها تنظیم کرد. این اپلیکیشن به وای‌فای دستگاه امکان می‌دهد بلافاصله متوقف شده یا اهداف داده‌ای تنظیم شوند. محدودیت‌های زمانی را نیز می‌توان تنظیم کرد. سایر محدودیت‌های قابل سفارشی‌سازی عبارتند از دقایق سپری‌شده در تماس‌ها، تعداد پیامک‌ها‌ و میزان خرید ماهانه.

در نهایت، ردیابی موقعیت مکانی وجود دارد که نه‌تنها از طریق موقعیت مکانی تلفن کودک به شما نشان می‌دهد که کودک شما کجاست، بلکه اگر یک منطقه از پیش تعریف‌شده داشته باشید، می‌تواند یک اعلان فوری را برای والدین ارسال کند. بسیاری از این قابلیت‌ها، مانند مسدود‌کردن مصرف بر اساس زمان و محدودیت‌های داده‌ای، بخشی از کنترل‌های فمیلی بیس هستند. خدمات موقعیت مکانی و امکان نظارت بر اپلیکیشن‌ها جزء مهم‌ترین قابلیت‌های اضافه شده هستند. به علاوه این اپلیکیشن یک بازنشانی طراحی دارد.

چندین روتر خانگی دارای قابلیت کنترل والدین هستند مانند گوگل وای‌فای و ارو، اما این کنترل‌ها فقط زمانی اعمال می‌شوند که کودک در خانه باشد و از شبکه تلفن خود استفاده کند. در این میان، شرکت‌هایی مانند اپل برخی از قابلیت‌های کنترل والدین را در محصولات خود تعبیه کرده‌اند تا امکان محدودسازی محتوا و میزان مصرف را فراهم کنند.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.