اخبار استارتاپی برنامه نویسی

ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه در دانشگاه شریف برگزار می‌شود

با دوستان برنامه‌نویس، گرافیست و ایده‌پرداز خود، یک برنامه کاربردی موبایل طراحی و پیاده‌سازی کنید. ۴۸ ساعت فرصت دارید تا طرح اولیه‌ پروژه ‌مد نظر خود را ارائه دهید.

چه چیزی برایمان مهم است؟

رابط کاربری‌: مطمئنا در ۴۸ ساعت نخواهید توانست بهترین کار خود را ارائه دهید یا تکمیل کنید، برای ما مهم این است که قدم‌های اولیه را درست و با دلیل برداشته باشید‌ و بخشی از آنچه‌ در آینده خواهیم دید را به ما نشان دهید. مطمئنم قبول دارید که زیبایی یک برنامه مهم است، حتی اگر در مرحله‌ دمو باشد.

کاربرد‌پذیری و تجربه کاربری‌: مهم است که کاربران بدانند چگونه از برنامه شما استفاده کنند‌ و این کار برایشان ساده و لذت‌بخش باشد. دسترسی به بخش‌های مختلف، عملیات‌ها و امکانات برنامه آسان طراحی شده باشد تا کاربر احساس سر‌در‌گمی نکند، راحت و سریع به خواسته‌ خود برسد و حس روی اعصاب‌بودن نداشته باشد. حتی‌المقدور به این موضوع فکر کنید‌ و برجسته‌ترین موارد را پیاده کنید، تا ما هم بتوانیم حس نهایی را تست کنیم.

خلاقیت‌: آنچه ما از داکیومنت‌های شما، نوشته‌هایتان و کد برنامه ‌شما خواهیم دانست، این است که شما چقدر می‌توانید خلاق باشید. شما با چالش‌هایی روبه‌رو خواهید بود، می‌خواهیم بدانیم چگونه ساختار، راه‌حل و برنامه‌های خلاقانه برای مقابله با این چالش‌ها، چه در ایده‌پردازی، چه در کاربرد‌پذیری و یا کد برنامه خواهید یافت.

ایده‌پردازی‌: ایده ‌خوب می‌بایست خوب پیاده شود‌ اما به هرحال قدم اول طرح ایده است. ایده‌ خوب شرایط خاصی دارد، یا ایده‌ای نوآورانه است، یا ایده‌ موجود بهبود داده شده. اما ایده‌ خوب را با معیارهایی می‌توان سنجید.

اینکه چه نیازی از مردم رفع می‌کند؟

جامعه‌ تحت پوشش چقدر بزرگ است؟

قابلیت گسترش دارد؟

روش‌های درآمد‌زایی مناسب دارد؟

از نظر فنی در زمان معقول قابل انجام است؟

سطح دانش آن چقدر است، امکانات لازم آن وجود دارد؟

و …

هدف پروژه و درآمدزایی‌: اکثرا پروژه‌ها یک یا چندین هدف را دنبال می‌کنند، آمده‌اند تا اطلاعاتی جمع‌آوری کنند، محصولی را بفروشند، تبلیغ کنند و …..

درمورد پروژه‌ خود به روش‌های درآمدزایی فکر کنید. لازم است به صورت جزئی بدانید که قرار است چه چیزی به‌دست بیاورید. نه اینکه فقط به این موضوع فکر کنید که برنامه یا سرویسی ایجاد کنید، در شروع کار شما می‌بایست به آنچه در آینده می‌خواهید نیز فکر کنید. لطفا به این موضوع اهمیت بیشتری دهید و خلاقیت به خرج دهید.

برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی‌: روش کار تیمی شما، محیط برنامه‌نویسی، تکنولوژی‌های استفاده شده، ابزارهای به کار گرفته شده و در آخر کد نوشته شده و روش کد‌نویسی شما نیز برای ما اهمیت دارد، البته به اندازه‌ ۴۸ ساعت کار و در مقایسه با دیگر شرکت‌کنندگان.

همواره دلایلی برای آنچه انجام می‌دهید داشته باشید و آن را با ما در میان بگذارید، تا بدانیم شما چگونه فکر کرده‌اید‌ و چرا اینگونه عمل کرده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.