لذت برگزاری رویداد با تیکیو

0

نام گروه‌شان فندق است و همگی از دانشجویان آی تی و مهندسی کامپیوتر  دانشگاه «امیرکبیر» هستند. آنها جوان‌اند و با‌انگیزه و در‌حال‌حاضر، در‌کنار استارتاپ‌شان، مشغول طراحی سامانه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌شان هم هستند. وارد سایت‌شان که می‌شوید، در زیر نام گروه‌شان نوشته‌اند:« مجری طرح‌های نرم‌افزاری و سامانه‌های هوشمند». فندقی‌ها با کسب رتبه در بین ۶۰ استارتاپ رویداد «بوت‌کمپ» نام‌شان را تا «ام‌آی‌تی» هم برده‌اند و بنابراین تا حدودی می‌دانند که برای داشتن یک استارتاپ موفق راه‌و‌چاه چیست. با «مهدی ربیعی یگانه» یکی از بنیانگذاران پروژه استارتاپی «تیکیو» گفت‌و‌گو کرده‌ایم.

  •  برای آغاز، از اینجا شروع کنیم که  Tiki-IO چیست و چه‌کاری انجام می‌دهد؟

«تیکیو» یک پلتفرم قدرتمند و راحت برای فروش آنلاین بلیت و مدیریت رویداد‌هاست. گروه ما، گروه فندق، مجری طرح‌های نرم‌افزاری و سامانه‌های هوشمند است و تیکیو یکی از پروژه‌هایی است که از دل «فندق» متولد شده و یکی از همین طرح های گروه ماست. تیکیو، شعار خود را «رویداد خود را رایگان برگزار کنید» انتخاب کرده است و بنابراین ما بر این اعتقادیم که فرآیند فروش و ثبت‌نام در رویداد‌ها باید کاملا بی‌دردسر و رایگان صورت گیرد. ایده اولیه آن از آنجا شکل گرفت که تقریبا چهار سال پیش ما در دانشگاه امیرکبیر اولین گروهی بودیم که مجری برگزار کننده یک کنسرت شدیم و «گروه چارتار» را به دانشگاه‌مان آوردیم. از آنجا بود که این ایده شکل گرفت که به‌عنوان بچه‌های انجمن صنفی کامپیوتر، سامانه‌ای را ایجاد کنیم که هم مسئولیت برگزاری رویداد‌ها را داشته باشد و هم از طریق آن بتوان از رویداد‌ها مطلع شد و هم خرید بلیت و یا هرگونه هماهنگی لازم را برای شرکت در آن رویداد‌ها را ترتیب داد. از اول تابستان ۹۳ شروع به کار کردیم و در تابستان ۹۵ شرکت ما به ثبت رسید.

  •  از ۹۳ تا ۹۵! چرا این‌قدر فاصله  از ایده تا عمل تیکیو؟

به این دلیل که ما خواستیم یک مدت دست نگه داریم تا این زمان به ما کمک کند که طبق تحقیقات بازار و «آر اند دی» (تحقیق و توسعه) انتخاب تکنولوژی را به صورت کامل انجام داده باشیم.

  •  چه نیازی به تیکیو، در کنار دیگر نمونه‌هایی که می‌بینیم، وجود دارد؟

تیکیو هم کنترل و مدیریت یک رویداد را بر عهده می‌گیرد و هم فروش بلیت را انجام می‌دهد. نظم‌دهی یک رویداد یکی از موارد مهم در برگزاری یک رویداد است. تیکیو، نظم‌دهی یک رویداد را در مراحل مختلف مانند تبلیغات پیش از رویداد، فروش بلیت، کنترل و مدیریت رویداد و آمار‌دهی پس از رویداد را انجام می‌دهد که همگی این موارد وجه تمایز ما با نمونه‌های مشابه می‌تواند باشد.

  •  تیکیو، چه خدماتی را ارائه می دهد؟ چه مزیت یا مزیت‌هایی نسبت به سایت‌های مشابه دارد؟

تیکیو به برگزار‌کنندگان امکان ساختن وب‌پیج(صفحه تبلیغ و فروش بلیت) را به‌صورت رایگان‌، پنل آماردهی آنلاین به تفکیک انواع بلیت فروخته شده، لیست شرکت‌کنندگان به صورت پرداخت شده و پیش‌فاکتور (برای کسانی که ثبت‌نام اولیه را انجام داده‌اند ولی پرداخت نکرده‌اند، جهت اطلاع‌رسانی و تکمیل ثبت‌نام به‌صورت پیش‌فاکتور این کار انجام می‌شود.)، به تفکیک بلیت‌ها میزان فروش مشخص است، امکان تعریف چند نوع بلیت برای یک رویداد، اگر از بخش «حرفه‌ای» سایت استفاده کنند امکاناتی مثل؛ انتخاب صندلی، حضور افراد برای کنترل بخش رویداد (مانند ورود و خروج و یا چک کردن پذیرش و پذیرایی‌ها) شامل‌شان می‌شود، امکان تعریف تعداد نا‌محدود کد تخفیف و در آینده‌ای نزدیک نیز، پنل اطلاع‌رسانی یا نوتیفیکشن ابداع می‌شود که امکان ارسال ایمیل یا پیامک به شرکت‌کنندگان به تفکیک بلیت‌های مختف را دارد.

  •  این‌طور که معلوم است برای تیکیو باید تیم بزرگی داشته باشید. تیم شما چند نفر و شامل چه تخصص‌ها و سمت‌هایی می‌شود؟

«پویا پارسا» مدیر ارشد فناوری، دانشجوی آی‌تی و متولد ۷۳، «سجاد رهنما»، توسعه‌دهنده وب، دانشجوی نرم‌افزار و متولد ۷۳، «محمد تکبیری»، برنامه نویس اندروید، دانشجوی نرم افزار و متولد ۷۴، «سپهر صبور»، دانشجوی آی‌تی، متولد ۷۴ و توسعه‌دهنده کراس پلتفرم و من، «مهدی ربیعی یگانه»،  کارشناسی آی‌تی و متولد ۷۳ تیم این پروژه را تشکیل می‌دهیم.

  •  سرمایه اولیه تیکی‌او برای شروع اولیه‌اش چقدر بوده است؟

سرمایه اولیه‌ای که گذاشته‌ایم، همگی از جیب خودمان بوده است و با سرمایه ناچیز ۵ میلیون تومان این استارتاپ را آغاز کردیم و از مهرماه تبلیغات تیکی‌او را شروع کردیم.

  •  چه مشکلاتی سد راه شما بوده است؟

مشکلات ثبت شرکت‌، درگیر کار‌های مالیاتی‌شدن،دانشجو بودن و کمبود وقت و اخذ مجوز‌هایی مثل «ای-نماد» که آن هم مشکلات و پروسه‌ی طولانی را طی کرد مهم‌ترین چالش‌های ما تا اینجای کار بوده است.

  •  با عبور از این مشکلات، «فندق» تا به حال به چه موفقیت‌هایی داشته است؟

یکی از بزرگترین افتخارات گروه فندق، با اینکه عمر آنچنانی ندارد و نسبتا نوپاست، قرارگیری در بین شش استارتاپ برتر از بین ۶۰ استارتاپ شرکت‌کننده از کشور‌های مختلف در رویداد «بوت‌کمپ» دانشگاه ام‌آی‌تی بود که تا به حال در ایران هیچ استارتاپی موفق به کسب مقام در این رویداد نشده است.

  •  حالا که این مشکلات را پشت سر گذاشته‌اید و این افتخارات را به دست‌آورده اید، چه توصیه یا توصیه‌هایی برای جوانانی که در اندیشه راه‌اندازی یک استارتاپ هستند، دارید؟

 اولین توصیه من، آگاهی از فضای استارتاپ و آشنایی با ساز وکار‌های آن و کسب‌دانش استارتاپی است. دومین توصیه که کمتر به آن توجه می شود، کسب علم بازاری است که می‌خواهند واردش شوند. باید به خوبی از همان ابتدا بازار هدف‌شان را بشناسند. سوم «بیزینس پلن» روشن و واضحی داشته باشند و آخرین توصیه، در رویا سیر نکنند. این اشتباه و توهمی است که بسیاری از استارتاپ‌های ناموفق دچار آن می‌شوند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.