فلسفه صدای کوچک دینگ

بزرگ‌ترین دستاورد چاپ‌آقا کار فرهنگی است!

0

«روزهایی بود که ما آرزو داشتیم تعداد سفارش‌هایمان به ۵ عدد برسد!»؛ این جمله را «رضا مفید» می‌گوید که در اردیبهشت ۹۵ به همراه «تیم لطیف» استارتاپ چاپ‌آقا را راه‌اندازی کردند و به دریافت سفارش مشغول شدند.

تیم لطیف حالا اگرچه برای خودش استارتاپ دیگری راه‌اندازی کرده، اما همچنان در سیاستگذاری مجموعه چاپ‌آقا مشارکت فعال دارد.

چاپ‌آقا در ابتدا بیشتر نقش واسطه داشت و هنوز واحد چاپ آن راه‌اندازی نشده بود اما رفته رفته به حجمی از سفارش رسید که توانست در اردیبهشت ماه امسال مجتمع چاپ خود را با به‌کارگیری دستگاه‌های پیشرفته چاپ دیجیتال و افست راه‌اندازی کند.

رضا مفید در حال حاضر رئیس هیات مدیره مجموعه چاپ‌آقا‌ست؛ جوانی باهوش که حتی از شور و حرارت حرف‌زدنش می‌توان فهمید چقدر انگیزه و انرژی دارد!

مفید می‌گوید که کشورهای زیادی را مورد مطالعه قرار دادیم تا ببینیم که برای توسعه چاپ آنلاین چه کارهایی را انجام داده‌اند؛ از کشورهای پیشرفته مانند انگلستان و سوئیس گرفته تا کشورهای در حال توسعه مانند تایلند، برزیل و مالزی که از نظر زیرساختی وضعیتی مشابه کشور ما داشتند.

همه کارها بر اساس فرآیندها انجام می‌گیرد و نه متکی به اشخاص. به همین خاطر هم همه حالت‌هایی که ممکن است برای یک سفارش به وجود بیاید، تعریف شده است

مفید حتی به برخی ‌کشورها مانند آلمان هم سفر کرده و از نزدیک با وضعیت چاپ در آنجا آشنا شده ‌تا بتواند صورت دقیق‌تری از آنچه که در ذهن داشته را پیاده‌سازی کند.

در مجموعه استارتاپی چاپ آقا در عین اینکه بیش از ۵۰ نفر مشغول به کار هستند، اما همه کارها بر اساس فرآیندها انجام می‌گیرد و نه متکی به اشخاص. به همین خاطر هم همه حالت‌هایی که ممکن است برای یک سفارش به وجود بیاید، تعریف شده است و هرکسی می‌داند که در هر کدام از حالت‌ها دقیقا باید چه کاری را انجام دهد. همین نگاه فرآیند‌محور باعث شده تا با وجود پیچیدگی‌های زیادی که امر چاپ دارد، کارها به دور از سردرگمی و به صورت کاملا منظم انجام شوند.

علاوه بر اینکه بخش مشتریان به صورت شبانه‌روزی پیگیر اتفاقات حوزه سفارش و چاپ هستند، تلفن همراه آقای مدیر هم با یک صدای کوچک «دینگ» مدام به صدا در‌می‌آید؛ صدایی که با هر اتفاق جدید در سایت شنیده می‌شود و او را در جریان همه چیز قرار می‌دهد. بخش نظرات سایت چاپ‌آقا تزئینی نیست و تک‌تک نظرات به دقت خوانده می‌شوند!

با وجود اینکه بیشتر افراد اعلام رضایت کرده‌اند، اما هرجا که نارضایتی هم بوده باشد، مورد توجه بخش مشتریان قرار می‌گیرد و نسبت به آن رسیدگی می‌شود. تمام این موارد دست به دست هم داده تا یک بستر فرهنگی موثر را در قالب سازمان اثربخش برای انجام سفارش‌های چاپی به وجود آورد.

با شخصیت چاپ‌آقا آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.