اخبار استارتاپی

شیپور 38 میلیارد تومان سرمایه جذب کرد

رضا اربابیان

شیپور، استارتاپ فعال حوزه نیازمندی‌های آنلاین، موفق به جذب بیش از 38 میلیارد تومان سرمایه داخلی و خارجی شد. به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس و به گفته مدیران این استارتاپ، این جذب سرمایه با همراهی برخی از سهامداران قبلی و سرمایه گذار جدید، صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس انجام شد، ارزش این شرکت را به  بیش از 268 میلیارد تومان رساند.

بر اساس گزارش اختصاصی خبرگزاری شنبه پرس:رضا اربابیان، مدیرعامل شیپور در خصوص این جذب سرمایه به شنبه‌پرس گفت: «این جذب سرمایه ما را در بهبود زیر ساخت، گسترش خدمات و دستیابی به اهداف بلندمدت شرکت کمک خواهد کرد. خرسندیم که صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس به عنوان یکی از بنام‌ترین صندوق‌های جسورانه بورسی، به خانواده ما پیوسته است. رویش لوتوس با این سرمایه گذاری اولین صندوق جسورانه‌ای محسوب می شود که در یک استارتاپ توسعه‌یافته سرمایه‌گذاری کرده است.»

کاظم‌زاده مدیر سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس هم در خصوص این سرمایه‌گذاری معتقد است: «صندوق رویش با توجه به استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود، به دنبال فرصت‌های مناسب در بین استارتاپ‌های توسعه‌یافته بوده است. علت توجه صندوق به این نوع استارتاپ‌ها تعداد اندک سرمایه‌گذاران بالقوه بوده که باعث شده استارتاپ‌ها حاضر به جذب سرمایه با ارزش‌گذاری‌های جذاب باشند. این در حالیست که به دلیل وجود سرمایه‌گذاران بالقوه زیاد در مراحل اولیه عمر استارتاپ‌ها، با وجود ریسک عدم موفقیت بسیار بالا ارزش‌گذاری‌های پیشنهادی‌ نسبتاً بالا باشد. در حالی که استارتاپ‌های مشابه شیپور به جهت توسعه‌یافتگی بالا، ریسک شکست بسیار پایینی دارند. در کنار آن، با توجه به افق سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت‌تر در استارتاپ‌های توسعه‌یافته، به منظور مدیریت ریسک پرتفوی صندوق این تصمیم مناسب ارزیابی شد و به دیگر صندوق‌ها نیز پیشنهاد می‌شود در یک یا دو استارتاپ توسعه‌یافته سرمایه‌گذاری کنند. نظر به ویژگی سرمایه‌گذاران صندوق و ماهیت عمومی آن‌ها، ایجاد بازده در مقاطع زمانی کوتا‌ه‌تر از این طریق برای آن‌ها جذاب خواهد بود. موارد ذکر شده موجب شد مجموعه صندوق جسورانه رویش لوتوس تصمیم به سرمایه‌گذاری در استارتاپ شیپور کند. از آنجایی که شیپور جزو کسب‌وکارهای توسعه‌یافته پرپتانسیل و شرکتی با ساختار بسیار شفاف و مستحکم در مقایسه با سایر استارتاپ‌ها می‌باشد، انتظار صندوق کسب بازده مناسب از این سرمایه‌گذاری خواهد بود.»

آن‌طور که مدیران شیپور به شنبه‌پرس خبر داده‌اند فرآیند جذب سرمایه فوق درطول 3 ماه و با مشاوره گروه مالی فیروزه انجام شده است که نهایتاً در دی ماه امسال با امضا قرارداد خرید سهام و تزریق سرمایه به شرکت به سرانجام رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.