شنبه تریپ ۳ در سرآوا، آپارات و شیپور برگزار شد

0

شنبه تریپ سوم با سفر به سرآوا، آپارات و شیپور به پایان رسید. در این تریپ مدیران استارتاپی تجربیات خود را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دادند. شنبه‌تریپ از برنامه‌های تیم آکادمی شنبه است که سعی می‌کند به جای پرداختن به مباحث آکادمیک، با انتقال تجربه موفق کارآفرینان کشورمان به فعالان استارتاپی در توسعه کسب‌و‌کارشان کمک کند.

سر‌آوا، آپارات و شیپور

تریپی‌ها درمجموعه هم‌آوا پای صحبت‌های علی فیاض‌بخش، مدیر استراتژی سرآوا نشستند علی فیاض بخش برای آنها از اینکه «چگونه استارتاپ‌ها را برای جذب سرمایه آماده کنیم؟ معیار سرمایه‌گذاران برای ارزیابی و انتخاب استارتاپ چیست؟

چه عواملی بر موفقیت استارتاپ‌ها در جذب سرمایه تاثیر‌گذارند؟» سخن گفت. محمد‌جواد و محمد‌مهدی شکوری‌مقدم که تا امروز بدون جذب سرمایه و بوت استرپ پیش آمده اند تجربه شان را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند. آنها در آپارات از جذب سرمایه و تامین منابع مالی گفتند .

سفر به تپ‌سی و دیجی‌کالا

بخش اول تریپ دوم در تپ‌سی با عنوان «چگونه یک کمپین بازاریابی موفق طراحی کنیم؟ چگونه از ریزش مخاطب پس از پایان کمپین جلوگیری کنیم؟ نقش تحلیل رفتار مشتری در توسعه و بهبود محصول»در شرکت تپ سی برگزار شد میلاد منشی‌پور، بنیانگذار تپ‌سی و اردلان پویابهار، مدیر تیم محصول تپ‌سی به انتقال تجربه پرداختند.‌بخش دوم شنبه‌تریپ در دیجی‌کالا سعید و حمید محمدی، بنیانگذاران دیجی‌کالا در مورد «چگونه می‌توان با تعیین صحیح KPI نیرو‌های انسانی، بهره‌وری را افزایش داد؟

و چه زمانی باید جذب سرمایه کرد؟»صحبت کردند. در مقصد آخر رضا اربابیان، بنیانگذار شیپور با قرار‌دادن تجربیات خود در اختیار تریپی‌ها به پرسش‌های آنان درباره راه‌اندازی کسب‌و‌کار، جذب سرمایه و… پاسخ داد. تریپ اول شنبه‌تریپ با عنوان «اصول مهم ساختن یک تیم موفق چیست»، «چه نوع استراتژی بازاریابی برای کسب‌و‌کار ما مناسب است؟» و «چگونه با صرف کمترین منابع مالی، بهترین ابزار و رسانه را برای تبلیغات انتخاب کنیم»

با ارائه مجید حسینی‌نژاد و توحید علی‌اشرفی در علی‌بابا برگزار شد. مقصد دوم در تریپ اول الو‌پیک بود و حسام کدیور، مدیر حقوقی رهنما‌کالج  به سوال «آنچه استارتاپ‌ها از ابتدای فعالیت باید درباره موضوعات حقوقی و قانونی بدانند» پاسخ داد و مهدی نایبی، بنیانگذار الوپیک درباره «معیارهای درست برای انتخاب بیزینس‌مدل مناسب کسب‌و‌کار چیست و چه زمانی باید نسبت به تغییر بیزینس‌مدل اقدام کنیم» با شرکت‌کنندگان به گفت‌و‌گو نشست.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.