سنجه‌های استارتاپی

0

درک نادرست سنجه‌های استارتاپی- که از آنها به KPI هم یاد می‌شود- می‌تواند به قیمت شکست کسب‌وکارتان تمام شود. سنجه‌ها ابزارهایی هستند که به استارتاپ کمک می‌کنند تا به اهدافش برسد.

تفاوت تمرکزکردن روی سنجه‌ها با تمرکزنکردن، تفاوت بین ساختن کسب‌وکار است با شکست در این کار. شرکت موفقی وجود ندارد که روی اعداد متمرکز نباشد. سنجه در حقیقت ابزاری است که به شما کمک می‌کند اهداف خود را به «اهداف کمی» تبدیل کنید و تنها در این حالت است که می‌توانید آنها را بسنجید.

طبیعتا همه ما می‌دانیم که اگر اهداف مشخصی را برای کسب‌و‌کارمان مشخص نکنیم، نمی‌توانیم به موفقیت برسیم! حالا حالتی را در نظر بگیرید که اهداف را مشخص کرده‌ایم، در این مرحله باید بتوانیم (با عدد و رقمی که قابل اندازه‌گیری باشد!) مشخص کنیم که با انجام اقدامات مختلف چقدر به هدفمان نزدیک می‌شویم و یا چقدر در حال دورشدن از آن هستیم و این دقیقا کاری است که سنجه‌ها برای ما انجام می‌دهند.

این کارگاه که با حضور ناصر غانم‌زاده برگزار خواهد شد، برای بنیانگذاران استارتاپ‌ها‌‌ مفید است؛ چه استارتاپ‌های در مرحله‌ ایده و چه استارتاپ‌هایی که از شتاب‌دهنده بیرون آمده‌اند و در حال جذب سرمایه‌اند. زمان برگزاری رویداد پنجشنبه ۶ دی ماه و مکان آن برج فناوری امیرکبیر تهران خواهد بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.