سلامت را دانلود کنید

0

نمی‌خواهیم خیالبافی کنیم و به شما بگوییم که در میان این همه کاری که سرتان ریخته تنها راه نجاتتان روزی دو ساعت باشگاه رفتن است. درست است که در شرایط ایده‌آل با ورزش مرتب می‌توانید عمرتان را طولانی کنید و آسیب‌های پشت‌ میز نشستن را کم کنید اما معنای حرفمان این نیست که تنها راه سالم ماندن در روزهای پرکار باشگاه رفتن است. اگر وقت و امکان ثبت‌نام در یک کلاس ورزشی را ندارید می‌توانید روی کمک تلفن همراه یا مانیتورتان برای سالم‌تر زندگی کردن حساب کنید. کافی است سراغ اپلیکیشن‌هایی بروید که با بررسی شرایطی که در آن زندگی می‌کنید توصیه‌های عملی را در اختیارتان می‌گذارند. توصیه‌هایی که می‌توانند آسیب ساعت‌ها کار کردن روی صندلی کارتان را کمتر کنند.

 Lose it!

حجم: /  / /  مگابایت

پشت‌میزنشینی دلیل اصلی چاق شدنتان است؟ فکر می‌کنید تا روزی که پشت این میز کار می‌کنید نمی‌توانید از چربی‌های اضافه‌ای که گوشه‌گوشه بدنتان را اشغال کرده خلاص شوید؟ نگران نباشید! کافی است یک گوشی با سیستم‌عامل اندروید یا آی.او.اس داشته باشید تا با کمک اپلیکیشن Lose it وزنتان را پایین بیاورید. بعد از دانلود رایگان این اپلیکیشن باید برای خودتان یک پروفایل بسازید و اطلاعاتی از قبیل وزن قد جنسیت و تاریخ تولدتان را در آن وارد کنید. این اپلیکیشن با توجه به سن و شرایط بدنی‌تان مشخص می‌کند که هرروز به چند کالری نیاز دارید. البته خودتان هم می‌توانید وزن ایده‌آلی که آرزوی رسیدن به آن را دارید به این اپلیکیشن بدهید و بگویید که در چه مدتی می‌خواهید به این وزن برسید. این برنامه به شما می‌گوید که در مدت تعیین‌شده باید چه الگوی تغذیه‌ای را در پیش بگیرید تا به وزن ایده‌آلتان برسید. البته فقط راهنمایی‌های تغذیه نیست که شما را به هدفتان می‌رساند. این برنامه به شما می‌گوید که چطور با ورزش کردن و تحرک داشتن می‌توانید کالری بسوزانید و اگر از جایتان تکان نخورید چقدر باید کمتر غذا بخورید.

لذت کار کردن با Lose it را با پیروی از برنامه‌ریزی قدم‌به‌قدمش می‌توانید درک کنید. انگار این اپلیکیشن دست شما را در تمامی مسیر می‌گیرد و نمی‌گذارد در جریان رسیدن به هدفتان دلسرد و ناامید شوید. اگر هم اهل رقابت کردن هستید می‌توانید دوستانی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند به لیست دوستانتان اضافه کنید تا پیشرفتی که در کم کردن وزنتان دارید را با آن‌ها مقایسه کنید.

 

 سلامت در محیط کار

حجم: / مگابایت

اگر میلی به استفاده از برنامه‌های وارداتی که به شما برای سالم‌تر زندگی کردن کمک می‌کنند ندارید برنامه «سلامت در محیط کار» را دانلود کنید. این برنامه نمی‌گذارد به خاطر بی‌تحرکی به عوارضی مانند خستگی سفتی عضلات و مشکلات جسمانی دیگر دچار شوید و به کمک آن بهره‌وری‌تان را هم در ساعات کار بالا می‌برید.

اگر بی‌تحرکی اصلی‌ترین مشکل شما در محیط کارتان است با کمک این برنامه می‌توانید نوع ورزش مناسب محیط کار را یاد بگیرید و هرروز آن‌ها را عملی کنید.

 

 My Fitness Pal

حجم: / مگابایت

اگر به دلیل اینکه در اپلیکیشنLose it!  از واحدهای متریک استفاده نشده نمی‌خواهید سراغش بروید می‌توانید با استفاده از برنامه My Fitness Pal و به کمک یک گوشی با سیستم‌عامل اندروید خدمات مشابهی را دریافت کنید. کافی است بعد از دانلود این برنامه پروفایل خود را ایجاد کنید و میزان غذا و آبی که در طول روز مصرف می‌کنید و حتی ورزشی که انجام می‌دهید را در آن وارد کنید. بعد می‌توانید به این برنامه بگویید که در هر هفته انتظار دارید چقدر وزن کم یا اضافه کنید تا بتواند برنامه مناسبی برای شما بریزد. در این برنامه هم می‌توانید با دوستانتان رقابت کنید و حتی با فعال کردن reminder آن در میان همه مشغله‌هایتان آنچه برای عملی کردن برنامه به آن نیاز دارید را به خودتان یادآوری کنید.

 

حجم:  / مگابایت

Coach.me

سری به آدرس Coach.me بزنید و نسخه رایگان این برنامه را برای نجات دادن جانتان دریافت کنید. این برنامه هم به حفظ سلامتتان کمک می‌کند و هم سبک زندگی سالم‌تری را به شما آموزش می‌دهد. اگر دنبال اسپانسری هستید که به شما درست و سالم زندگی کردن را یادآوری کند روی این برنامه حساب کنید. شما می‌توانید هدفی که می‌خواهید به آن برسید را در این برنامه وارد کنید تا مرحله‌به‌مرحله به شما راه و رسم رسیدن به آن را یادآوری کند. اگر برای رسیدن به هدفی که تعیین کرده‌اید باید چند ماهی وقت بگذارید نگران نباشید. این برنامه در تمام این ماه‌ها از شما حمایت خواهد کرد. ورزش کردن بیشتر آب نوشیدن خواندن فکر کردن سر وقت خوابیدن و… بخشی از اصولی است که این برنامه برای سالم ماندن به شما یادآوری می‌کند. برای استفاده از این نرم‌افزار حتما نباید گوشی را که سیستم‌عامل اندروید یا آی.او.اس داشته باشد به کار بگیرید. می‌توانید در نسخه وب آن هم ثبت‌نام کنید و روی مانیتورتان یادآوری‌های مورد نظر را دریافت کنید.

 

Stretch Exercises

حجم: / مگابایت

نمی‌خواهیم این روزها که وقت سر خاراندن ندارید به شما توصیه کنیم در یک کلاس ورزشی ثبت‌نام کنید. همین‌که در محیط کارتان چند حرکت کششی ساده انجام دهید به سلامتتان لطف زیادی کرده‌اید. اپلیکیشن Stretch Exercises با کمک تصاویر حرکات کششی را که به سلامت شما کمک می‌کنند به شما آموزش می‌دهد. اگر اهل ورزش کردن هم باشید‌ با کمک این حرکات کششی می‌توانید قبل از شروع تمرین بدنتان را گرم کنید. در این اپلیکیشن می‌توانید اندامی که قصد دارید با حرکات ورزشی به سلامتش خدمت کنید را انتخاب کنید و با رفتن در منوی مربوط به آن توضیحات مورد نیازتان را دریافت کنید. اگر کار با رایانه و مطالعه عضلاتتان را به درد آورده یا اینکه احساس می‌کنید ساعت‌ها کار کردن شما را کسل کرده می‌توانید با این حرکات به بدن خسته‌تان جان دهید. برای استفاده از این اپلیکیشن باید از تلفن همراهی که سیستم‌عامل اندروید دارد استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.