جعبه ابزار تجارت بهتر!

0

در دنیای تجارت، اصطلاحات و نیازمندی‌های تخصصی مختلفی وجود دارد که یک فرد برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار باید با آنها آشنا باشد. اپلیکیشن تجارت ابزار آموزش‌های مفید و ابزارهای لازم برای تجارت را به کاربر ارائه می‌دهد و به او کمک می‌کند تا در این حوزه موفق باشد.

یکی از مهم‌ترین امکانات موجود در تجارت ابزار که بسیار کاربردی است، محاسبه‌گر گمرکی است. به کمک این ابزار و واردکردن اطلاعات زیر در آن، می‌توانید هزینه واردات و ترخیص کالا از گمرک را محاسبه کنید:

 نوع و نرخ ارز کالا (دلار و قیمت آن)

ارزش کالا

نوع و نرخ ارز حمل

کرایه حمل

مبلغ بیمه

حقوق ورودی

نوع ناوگان حمل و مقررات استاندارد

سپس با لمس دکمه محاسبه کن، این برنامه اندرویدی نتیجه زیر را به شما نشان می‌دهد:

مبلغ ریالی فاکتور، کرایه و بیمه

 جمع کل ارزش سیف

 حقوق ورودی

یک درصد هلال احمر

پسماند

مالیات بر ارزش افزوده

عوارض شهرداری

مبلغ وزارت راه، اداره استاندارد و گمرک

یکی دیگر از امکانات این اپلیکیشن آگاهی از آخرین تعرفه‌های گمرکی است. در منوی اصلی تجارت ابزار گزینه‌ای به نام تعرفه‌یاب وجود دارد که برای آگاهی از تعرفه کالاهای گمرکی، می‌توانید از آن استفاده کنید. در این صفحه فهرست همه اقلام در یک برگه جداگانه نشان داده می‌شود که امکان نشان‌کردن موارد دلخواه نیز پیش‌بینی شده است. با لمس هر کدام از کالاهای موجود، اطلاعات زیر از آن به نمایش درمی‌آید:

شماره تعرفه و نوع کالا

 مالیات بر ارزش افزوده

اس‌یو‌کیو (SUQ)

کد کشور دارنده تعرفه ترجیحی

سایر ملاحظات

به علاوه شما می‌توانید این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارید یا از متن آن رونوشت تهیه کنید. همچنین امکان نشان‌کردن اطلاعات در همین پنجره وجود دارد. یک ابزار جست‌وجو نیز در این بخش وجود دارد که بر اساس نام کالا، شماره تعرفه و شماره فصل، کالاهای مورد نظر شما را پیدا می‌کند.

در تجارت ابزار شما می‌توانید صورتحساب تنخواه‌گردان نیز تهیه کنید و برای این کار باید اطلاعات زیر را وارد نمایید:

 نام و شماره سفارش

شماره و تاریخ کوتاژ

وزن کالا و تاریخ خروج آن از گمرک

حقوق و عوارض گمرکی و تفاوت آن

مخارج انبارداری و بارگیری

اضافه کار گمرک

هزینه‌های متفرقه ارزیابی

هزینه چاپ و لاک و مهر اظهارنامه

استاندارد و آزمایشگاه

۱۰ درصد کرایه حمل

سایر هزینه‌ها

در اینجا نیز با لمس دکمه محاسبه کن، صورتحساب شما به صورت یک فاکتور به نمایش درمی‌آید که می‌توانید از نسخ پی‌دی‌اف  آن پرینت بگیرید یا اطلاعات آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

در بازار کار و تجارت، آگاهی از آخرین نرخ ارزهای مبادلاتی اهمیت زیادی دارد. در تجارت ابزار نیز قسمتی برای همین کار پیش‌بینی شده که نرخ ارزهای مهم را در سه حالت گمرکی، مرجع و آزاد به شما نشان می‌دهد. تاریخ آخرین به‌روز‌رسانی، روند صعودی یا نزولی و همچنین نمایش نمودار تغییرات نرخ با لمس هر ارز، از جمله امکانات این بخش است. به علاوه هر گونه تغییر در نرخ ارزها از طریق اعلان به کاربر اطلاع داده می‌شود.

علاوه بر ابزارهایی که تا اینجا نام بردیم، در تجارت ابزار بخش‌هایی با محتوای آموزشی نیز به چشم می‌خورد که عبارتند از:

دانشنامه: این بخش که از ۴ قسمت آموزش، دانستنی‌ها، بخشنامه‌ها و آیین‌نامه و مقررات تشکیل شده، حاوی مطالب مفیدی در زمینه تجارت است که همه تاجران به آنها نیاز خواهند داشت.

قانون تجارت: مثل همه شغل‌ها در دنیای تجارت و بازرگانی نیز قوانینی حاکم است که در این بخش می‌توانید با آنها آشنا شوید.

قوانین گمرکی: اگر تاجر هستید برای موفقیت در این کار باید از قوانین مربوط به گمرک و ترخیص کالا آگاه باشید. در این قسمت همه قوانین گمرکی در ۱۳ بخش توضیح داده شده‌اند.

با انتخاب عنوان هر مطلب، می‌توانید توضیحات کامل آن را مطالعه کنید. به‌روز‌رسانی محتوا نیز به صورت خودکار انجام می‌شود.

آخرین بخش‌های تجارت ابزار، لغت‌نامه تجاری و فروشگاه‌های آنلاین نام دارند. اگر می‌خواهید ترجمه فارسی اصطلاحات مربوط به حوزه تجارت را یاد بگیرید، باید به دیکشنری این برنامه مراجعه کنید. در این لغت‌نامه یک ابزار جست‌وجو نیز برای پیدا‌کردن لغات وجود دارد. در بخش فروشگاه‌ها نیز فهرست فروشگاه‌های اینترنتی سه کشور امارات، ترکیه و چین همراه با لینک آنها آمده است. با اشاره روی نام هر فروشگاه می‌توانید وب‌سایت آن را ببینید.

هرچند انتظار می‌رود قالب گرافیکی تجارت ابزار حرفه‌ای‌تر باشد اما در عین حال، جذابیت‌های لازم در آن به چشم می‌خورد. استفاده از رنگ‌بندی هماهنگ در کنار آیکون‌های یکدست و زیبا، محیط این اپلیکیشن را تا حد زیادی کاربرپسند کرده است. البته بهتر بود که این قالب در سایزهای مختلف صفحه نمایش، واکنش‌گرایی لازم را داشته باشد. اگر از نواقص جزئی بگذریم، جابه‌جایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش‌های مختلف و استفاده راحت از امکانات موجود، از دیگر ویژگی‌های مثبت در اپلیکیشن فوق به شمار می‌آیند.

در کل می‌توان گفت قابلیت‌ها و نقاط قوت این اپلیکیشن عبارتند از:

 وجود ابزارهای مفید و کاربردی برای تجارت

عملکرد صحیح با حداقل خطا

محتوای غنی با توضیحات کافی

امکانات جانبی مفید

گرافیک زیبا و رابط کاربری روان

کمبود برخی از امکانات و عدم واکنش‌گرایی قالب گرافیکی از جمله نکات منفی و نقص‌های این اپلیکیشن فارسی است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.