تصحیح و پوزش بابت گزارش کافه‌بازار

0

به اطلاع مخاطبان محترم «شنبه» می‌رساند: مجموعه محترم «کافه‌بازار» گزارشی را در خصوص آمارهای سال ۹۷ در شماره ۱۴۱ هفته‌نامه شنبه منتشر کرد.

گزارش مزبور نسبت به نسخه فعلی متفاوت است و همین سوءتفاهم‌هایی را موجب شد.

لازم به ذکر است که آن گزارش روز سه‌شنبه هفته قبل به هفته‌نامه شنبه تحویل داده شد؛ نسخه ارسالی پی‌دی‌اف بود و تصاویر گزارش بدون هیچ تغییری در صفحات ۶ و ۷ هفته‌نامه کپی و بعد صفحه‌بندی شد. بر اساس روال مجله، عصر پنجشنبه زمان ارسال فایل‌ها به چاپخانه است.

از طرفی، بعدازظهر پنجشنبه نسخه جدیدی ارسال شد. در طراحی صفحه یک که آخرین مرحله ارسال مجله است از نسخه جدیدتر استفاده شد. متٲسفانه به دلیل آنکه از صفحات داخلی خروجی گرفته شده بود و به دلیل محدودیت زمانی و البته سهل‌انگاری ما صفحات داخلی به‌روزرسانی نشد.

روز شنبه، بعد از اطلاع و انتشار، بلافاصله نسخه دیجیتال را اصلاح کردیم. با این حال، حوالی نیمروز فایل جدیدی برایمان ارسال و نسخه آنلاین نیز مجددا اصلاح شد. تعدد نسخه‌های گزارش مزبور و سهل‌انگاری در به‌روزرسانی آن مشکل‌ساز شد.هفته‌نامه شنبه به سهم خود از مخاطبان محترم، به‌خصوص شرکت‌هایی که آمارها و لوگوهایشان در گزارش ارسالی کافه‌بازار اشتباه درج شده بود، پوزش می‌خواهد. اگرچه نسخه دیجیتال در سایت شنبه‌مگ به‌روزرسانی شده است. اما در شماره آتی شنبه این گزارش مجددا بازنشر خواهد شد.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.