بازاریابی

تبلیغات تهاجمی خیلی وقت است منسوخ‌شده!

تبلیغات اثربخش یکی از راه‌های موثر بازاریابی است که می‌تواند تاثیر بسزایی در شناخته‌شدن کسب‌و‌کارها داشته باشد. شاید وقتی کلمه «تبلیغات» را به زبان بیاوریم، به صورت ناخودآگاه شکل‌های معمول تبلیغاتی مانند بنر، پوستر، تراکت، بیلبورد و روش‌هایی از این دست به ذهنمان خطور کند؛ روش‌هایی که در مقایسه با روش‌های نوین تبلیغات در دنیای امروز، روش‌هایی سنتی محسوب شده و کارایی آنها به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است. تبلیغات تهاجمی، تبلیغاتی هستند که به صورت ناخواسته و در مقیاس وسیع برای کاربران مختلف ارسال می‌شود. در این صورت نه‌تنها به پیام تبلیغاتی اعتنایی نمی‌کنید، بلکه حتی ممکن است نسبت به برند و یا محصول مورد تبلیغ یک احساس منفی درون شما شکل بگیرد.

جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از مسدود‌کننده‌های تبلیغاتی استفاده کرده‌اند که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۶ حدود ۳۴٫۴ درصد افزایش داشته است. بر اساس برآورد شرکت Digiday تا سال ۲۰۲۰ حدود ۳۵میلیارد دلار از درآمدهای تبلیغاتی در جهان بدون هیچ‌گونه دستاوردی از بین می‌رود؛ زیرا کاربران اینترنتی تبلیغات آنها را مسدود می‌کنند. مطابق با نتایج نظرسنجی‌های انجام‌شده کاربران اینترنتی استفاده از بلاک‌کننده‌های تبلیغاتی را حق خود می‌دانند و حتی شرکت گوگل هم قصد دارد با افزودن گزینه‌ای برای مسدود‌کردن تبلیغات در مرورگر محبوب کروم، به این حق کاربران رسمیت ببخشد.

باید پذیرفت که الگوهای رفتاری مخاطبان آنلاین تغییر کرده است. این نظرسنجی‌ها درواقع هشداری برای کسب‌و‌کارها و نشریات آنلاین محسوب می‌شود تا به فکر تغییر روش‌های قدیمی برای تبلیغات خود باشند و از روش‌های جدیدتر برای جذب مشتریان استفاده کنند. آمارها نشان می‌دهد ۷۱ درصد از خریداران از جست‌وجوی اینترنتی استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین روش‌های نوین تبلیغاتی، بازاریابی از طریق تولید محتواست. بازاریابی محتوا روشی است که در آن ممکن است به طور مستقیم یا غیر‌مستقیم درباره یک محصول تبلیغات صورت بگیرد. اما مهم‌ترین تفاوت آن با روش‌های قدیمی تبلیغات، انتقال بخشی از اطلاعات است که برای مخاطب اهمیت دارد.

اساس بازاریابی محتوا مبتنی بر تولید ارزش است. بازاریابی محتوا زمانی اثربخش است که بتواند پاسخ سوالات مخاطبان را بدهد و نیاز آنها را برطرف کند. اگر محتوا نتواند ارزشی را به محصولات و خدمات شما اضافه کند، در حقیقت مسیر را اشتباه انتخاب کرده‌اید. در ساده‌ترین سطح از بازاریابی محتوا درباره یک محصول، فواید، کاربردها و ابعاد مختلف آن توضیحاتی داده می‌شود که به کاربران در تصمیم‌گیری درست برای انتخاب نهایی، کمک شایانی می‌کند. در بازاریابی از طریق محتوا معمولا تمام موضوعاتی که به محصول مورد نظر ارتباط پیدا می‌کنند، لیست می‌شوند و درباره هرکدام از آنها متناسب با نیاز مخاطبان در قالب‌های متفاوت، محتوا تولید می‌شود.

بازاریابی محتوا با ۶۲ درصد هزینه کمتر می‌تواند ۳ برابر مخاطب بیشتر را برای کسب‌و‌کار شما جذب کند. بازاریابی محتوا ضمن افزایش تعامل مخاطبان با کسب‌و‌کار شما، آگاهی مخاطبان نسبت به برندتان را نیز افزایش خواهد داد. کسب‌و‌کارهایی که از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده می‌کنند، ۶ برابر بیشتر نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان را تجربه می‌کنند. مزیت استفاده از این استراتژی نسبت به روش‌های سنتی تبلیغات این است که در این روش وابستگی به زمان وجود نداشته و با گذشتن زمان کارایی خود را از دست نخواهد داد. در برخی‌ محتواها ممکن است حتی نامی از برند یا محصول مورد نظر برده نشود، اما اطلاعات به گونه‌ای به مخاطب منتقل می‌شود که به طور ناخودآگاه به سمت محصول موردنظر جذب شود.

تهیه و تنظیم از فرامحتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.