بازاریابی انتخاب سردبیر

۹۰ درصد به پیام‌های فردی اعتماد دارند

برند شخصی خودتان را بسازید
در گذشته ایجاد یک برند شخصی به این معنا بود که شما یک مشت کارت ویزیت ساخته بودید یا اگر خیلی خلاق بودید یک لوگو هم می ساختید. اما با توسعه شبکه‌های اجتماعی و جوامع فردگرای امروز، برندی که شما حول کسب‌و‌کار خود ایجاد می‌کنید، شاید مهم‌ترین راهی باشد که بتوانید در حوزه تأثیر خود از طریق آن برجسته شوید.

اگر دارید شروع به فکر کردن درباره برندسازی شخصی خود می‌کنید، بسیار مهم است درک کنید که برند، وسیله‌ای است که از طریق آن مردم شما را به خاطر می‌سپارند. برند چیزی بیش از یک نشان تجاری و یا یک لوگوی شگفت‌انگیز است.

مثال‌های شناخته‌شده برای ایجاد برند شخصی

برای مثال، آخرین انتخابات ریاست‌جمهوری را در نظر بگیرید. نام‌های ترامپ و کلینتون تصاویری خاص را به ذهن متبادر می‌کنند، اما این تصاویر تنها تا حدی به احزاب تاییدشده مربوط می‌شود. دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون نمونه‌هایی از افرادی هستند که بر هنر اتصال نام خود با کسب‌وکار خود تسلط دارند. هر دوی آنها یک برند شخصی محکم ساختند.

با این حال، برند شخصی تنها برای سیاستمداران نیست. براساس نظرسنجی مصرف‌کنندگان مؤسسه نیلسون، تنها ۳۳ درصد از خریداران به دریافت پیام‌ از یک برند اعتماد دارند، در حالی که ۹۰ درصد به پیام‌های فردی اعتماد دارند که او را می‌شناسند. به این معنی که اگر شما یک کسب‌وکار داشته باشید، شانس بیشتری برای جلب اعتماد مردم دارید اگر با آنها به عنوان یک انسان ارتباط برقرار کنید.

تعریف برند شخصی یعنی شناخت مخاطب

اگر می‌خواهید برند شخصی خود را تعریف کنید، ابتدا باید نوع احساسی را که می‌خواهید در مردم ایجاد کنید و بازاری که می‌خواهید آن را هدف قرار دهید، در نظر بگیرید. نقطه اشتراک این دو کجاست؟ هر کدام از آنها چه ویژگی‌هایی دارد و چه می‌خواهد؟ آنها چه مشکلاتی دارند؟ اگر بتوانید یک شهرت شخصی محکم به عنوان کسی که اهمیت می‌دهد و واقعا می‌خواهد بهترین را برای مشتریان خود داشته باشد، موفق خواهید شد.

همه چیز فقط فروش نیست

همچنین، به یاد داشته باشید که برند شخصی در مورد فروش نیست. سعی کنید خودتان را در دسترس دیگران قرار دهید؛ مشتریان و همکاران. دقت کنید که حساب فعال در وب‌سایت‌های ارتباط جمعی مانند فیس‌بوک، توییتر، لینکداین و اینستاگرام دارید.

حضور خود در شبکه‌های اجتماعی را با به‌روزرسانی‌های مربوط به کسب‌وکار و به‌روز‌رسانی‌های شخصی متعادل کنید. به این ترتیب، برخی دیگر نه تنها شما را به عنوان یک حرفه‌ای شناخته‌شده می‌بینند، بلکه نگاهی دزدکی به زندگی شخصی شما می‌اندازند و شما را کمی بهتر می‌شناسند.

لازم نیست دیگران بدانند که برای صبحانه چه چیزی می‌خورید، اما تصویری از گیتار قدیمی‌تان که در کنار یک پوستر تبلیغاتی خودنمایی می‌کند، به احتمال زیاد باعث ایجاد همهمه خواهد شد. همچنین وجهه انسانی شما را برجسته می‌سازد.

کار در دنیای آفلاین

برند محدود به اتصال به اینترنت نیست. زمانی که خانه خود را ترک می‌کنید و با مردم شهر تعامل می‌کنید، مطمئن شوید که یک ظاهر مثبت و حرفه‌ای در حفظ برند خود دارید. کارت‌های کسب‌وکار خود را همیشه باخود حمل کنید و مراقب مشتریان بالقوه باشید.

افراد دوست دارند از کسب‌و‌کارهای محلی و دیگر افراد حرفه‌ای حمایت کنند‌ و اگر تاثیر خوبی داشته باشند، بیشتر مشتاق هستند که به خدمات شما نگاهی بیندازند و شما را استخدام کنند یا شما را به فردی که این کار را می‌کند، ارجاع دهند.

انسجام، کلید موفقیت در برند شخصی است

یکی از اجزای کلیدی برند موفق، صداقت (یعنی انسجام) با برند شخصی‌تان است. پس از آنکه مشتریان چندین بار با برند شما مواجه شده‌ باشند، فورا برند را تشخیص خواهند داد‌ و اگر تصویر خود را در وسط جریان معروف‌شدن تغییر دهید، مشتری‌ها گیج خواهند شد و در نهایت شما را نخواهند شناخت (و یا به شما اعتماد نخواهند کرد).

اگر از پلتفرم‌های چندگانه استفاده می‌کنید (به عنوان مثال، یک وب‌سایت و بروشورهای گلاسه)، باید تصویر کلی خود را ثابت نگه دارید. یک راه برای این کار این است که دقت کنید که طرح‌های رنگ، لوگو، شعار شخصی‌ و ظاهر کلی کسب‌وکارتان یکدست باشد. فراموش نکنید که صاحبان اصلی کسب‌و‌کار شما، مردم خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.