باتری به باتری کنید!

0

این یکی از کابوس‌های هر انسانی است که از تلفن همراه زیاد استفاده می‌کند: باتری تلفن شما خیلی کم است و باید آن را به برق وصل کنید تا شارژ شود. اما تلفن همراه و دستگاه‌های پوشیدنی می‌توانند از قابلیت «اشتراک‌گذاری باتری» استفاده کنند و باتری یکدیگر را به طور بی‌سیم شارژ کنند. این راهکار نوآورانه به افراد کمک می‌کند به آسانی تلفن همراه یا گجت‌های پوشیدنی خود را به‌ویژه برای کارهایی مانند تماس‌های تلفنی ضروری شارژ کنند.

اختراعی به نام PowerShake به تلفن همراه و دستگاه‌های پوشیدنی امکان می‌دهد تا به طور بی‌سیم تلفن یا دستگاه پوشیدنی دیگری را شارژ کنند. فناوری‌های شارژ بی‌سیم هر روز در حال گسترش هستند اما بسیاری از این ایستگاه‌ها ثابت هستند و برای دستگاه‌های نزدیک یا در تماس با پوست در نظر گرفته نشده‌اند.

شارژ بی‌سیم شامل حداقل دو سیم‌پیچ است؛ یکی در فرستنده برق و دیگری در گیرنده برق. وقتی جریان الکتریکی از طریق سیم‌پیچ فرستنده برق عبور می‌کند میدان الکترومغناطیسی ایجاد خواهد کرد که می‌تواند شارژ را به یک سیم‌پیچ دیگر منتقل کند. انتقال برق در فواصل نزدیک به بهترین نحو انجام می‌گیرد. در آزمایش‌های انجام‌شده پاورشیک به دستگاه‌های کوچک وصل شد تمام موارد ایمنی انتقال بی‌سیم برق رعایت شد و انتقال برق به‌خوبی صورت گرفت. محققان تخمین زده‌اند که حدود ثانیه شارژ می‌تواند یک دقیقه مکالمه با دستگاه را پوشش دهد در حالی که دقیقه شارژ انرژی لازم برای دقیقه تماشای ویدئو را تامین می‌کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.