Warning: Constant WP_SITEURL already defined in /home/shanbemag/public_html/wp-config.php on line 254

Warning: Constant WP_HOME already defined in /home/shanbemag/public_html/wp-config.php on line 255
ایران و نوکیا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند |هفته‌نامه شنبه
اخبار استارتاپی

ایران و نوکیا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

در مراسمی با حضور وزیران ارتباطات ایران و فنلاند، مدیرعامل نوکیا و رئیس هیئت‌مدیره شرکت شاتل به نمایندگی از کنسرسیوم دارندگان فرکانسTDD-LTE، تفاهم‌نامه‌ای با شرکت فنلاندی نوکیا برای گسترش این تکنولوژی در کشور بسته شد.

براساس این تفاهم‌نامه از دانش فنی و راهکارهای نوکیا برای ارائه سرویس TDD-LTE  در کشور استفاده خواهد شد. شرکت نوکیا با داشتن 114 هزار نیروی انسانی و 27 میلیارد یورو درآمد سالانه، یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های دارنده دانش فنی در زمینه شبکه موبایل است.

حدود یک ماه پیش، کنسرسیومی که عمده سهام آن در اختیار شرکت‌های شاتل، های‌وب، پیشگامان کویر یزد و آسیا‌تک بود، توانستند برنده مزایده دریافت فرکانس TDD-LTE  از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شوند.

شرکت‌های دارنده مجوز ارتباطات ثابت(FCP)  که قصد ورود به این بازار را دارند، می‌توانند از امکانات شبکه این کنسرسیوم استفاده و سرویس‌های خود را بر بستر TDD-LTE ارائه کنند. با کمک فناوری TDD-LTE فارغ از بستر کابل مسی، شرکت‌های اینترنتی، امکان ارائه سرویس‌های اینترنت وایرلس با سرعت بالا تا سقف 150 مگابیت برثانیه را خواهند داشت. براساس برنامه کنسرسیوم یادشده، خدمات بر بستر این شبکه جدید تا 6 ماه آینده در شهرهای بزرگ کشور و به‌صورت عمومی در اختیار کاربران نهایی قرار خواهد گرفت. موضوعی که تاثیر به‌سزایی بر سرعت اینترنت کشور خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.