پشتیبانی اتحادیه اروپا و بانک جهانی از رشد اکوسیستم نوآوری گرجستان

0

اخیراً اتحادیه اروپا و بانک جهانی پروژه افزایش ظرفیت نهادی نوآوری (IICI) را آغاز کرده‌اند. در رویداد اخیر نیکا الاویدز، معاون نخست‌وزیر گرجستان، مرسی تمبون، مدیر منطقه‌ای بانک جهانی، و استیگ جلدسن، نماینده اتحادیه اروپا در گرجستان، به نکات مهمی اشاره کردند.

مرسی تمبون گفت: «بانک جهانی مفتخر است که از GITA پشتیبانی می‌کند. زیرا این نهاد استارتاپی جوان و چارچوبی کامل به‌منظور ادغام سیاست‌ها و اقدامات نوآورانه و کارآفرینانه گرجستان است. اتحادیه اروپا و بانک جهانی کمک می‌کنند که GITA گام‌های بعدی را در جهت افزایش ظرفیت و کارآمدی نهادی، آزمایش پتانسیل انتقال فناوری و بهبود فرصت‌ها برای سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های نوآورِ گرجستان بردارد.»

استیگ جلدسن نیز گفت: «نوآوری موجب افزایش رقابت میان شرکت‌های کوچک و متوسط و اشتغال‌زایی شده است. در واقع، سیاست‌های نوآورانه راهبرد اصلی (سال ۲۰۲۰) اروپا برای رشد و اشتغال‌زایی است. اتحادیه اروپا متعهد است که از توسعه کسب‌وکارهای گرجستان پشتیبانی کند. بدین منظور، به GITA در زمینه ایجاد اکوسیستم نوآوری گرجستان کمک خواهد شد.»

این پروژه (IICI) بودجه لازم را که بالغ بر ۲٫۷ میلیون یورو است از اتحادیه اروپا دریافت می‌کند و اجرای آن برعهده بانک جهانی است. اهداف کلی این پروژه عبارت است از افزایش ظرفیت GITA برای توسعه و اجرای سیاست‌های نوآورانه و کارآفرینی با راهبردها و نتایج میان‌مدت و بلندمدت، آزمایش و نمایش امکان انتقال فناوری بین مؤسسات آموزشی و بخش خصوصی در گرجستان، بهبود جریان کار استارتاپ‌های نوآوری که آماده جذب سرمایه هستند و تأمین بودجه لازم برای شرکت‌ها در مراحل اولیه.

انتظار می‌رود که اجرای پروژه مزبور به کسب این نتایج مهم بینجامد: دسترسی آسانتر به پشتیبانی و کمک مالی به تعداد بیشتری از شرکت‌های کوچک و متوسط و نوآور، اتخاذ رویکرد عمومی منسجم‌تر به‌منظور پشتیبانی از کارآفرینان و شرکت‌های کوچک و متوسط و تقویت فعالیت اقتصادی و نوآورانه کلی.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.