اپلیکیشن باهمتا

0

اپلیکیشن باهمتا دریافت و پرداخت پول و نیز اقساط را برای کاربران بسیار آسان کرده است. باهمتا ایده فوق‌العاده‌ای دارد و آن امکان پرداخت پول فقط با رمز اینترنتی است. به طوریکه کاربران می‌توانند فقط با داشتن رمز اینترنتی برای هر شخصی پول واریز کنند.

هدف اصلی اپلیکیشن باهمتا تسهیل در پرداخت‌های گروهی و نوبتی است. برای مثال، اگر شما مدیر ساختمان خود باشید باید هر ماه مبلغی را از چند واحد جمع‌آوری کنید. حال اگر تعداد واحدهای ساختمان شما زیاد باشد، مدیریت این کار دشوارتر خواهد بود. در این شرایط شما می‌توانید با اپلیکیشن باهمتا برای افراد مختلف قبض پرداخت صادر کنید و لینک آن را برای آنها پیامک کنید. حتی اگر این افراد اپلیکیشن باهمتا را نداشته باشند، می‌توانند فهرست قبض اختصاصی را مشاهده کنند و با لمس روی لینک به وبسایت مربوطه هدایت خواهند شد. پس از تایید قبض نیز می‌توانند گزینه پرداخت را لمس کرده و با وارد کردن شماره کارت و رمز دوم خود مبلغ را پرداخت کنند. پرداخت به طور ایمن و بدون نیاز به عابربانک، اینترنت بانک یا مراجعه حضوری انجام می‌گیرد. پس از انجام موفقیت‌آمیز پرداخت، نام آنها در اپلیکیشن باهمتا و در فهرست حساب گیرنده به عنوان پرداخت شده علامت می‌خورند تا فرد بتواند افرادی را که پرداخت را انجام داده اند، مشاهده کند. پس می‌توان گفت کنترل افرادی که هنوز مبلغ را پرداخت نکرده اند، از این طریق بسیار ساده است.

یکی از مزیت‌های باهمتا این است که شما در هر بانکی حساب داشته باشید، می‌توانید از خدمات این اپلیکیشن استفاده کنید. تمام خدمات پرداخت از طریق باهمتا زیر نظر بانک مرکزی انجام می‌گیرند.

حال باید پرسید آیا این خدمات هزینه‌ای نیز در بردارد یا خیر؟ استفاده از خدمات باهمتا برای دریافت‌کننده رایگان است و شخص پرداخت کننده فقط مبلغ ۵۰۰ تومان به عنوان کارمزد انتقال وجه پرداخت می‌کند. البته این مبلغ در صورت پرداخت از طریق عابربانک نیز مطالبه می‌شود.

برای استفاده فردی از این اپلیکیشن، برای مثال واریز پول به فرزند خود، کافی است فرد مقابل شما این اپلیکیشن را نصب کرده و یک فاکتور به مبلغ مورد نظر خود برای شما صادر کند. در این صورت لینک پرداخت برای شما پیامک می‌شود. سپس شما می‌توانید با استفاده از رمز دوم خود مبلغ را واریز کنید. فرد گیرنده نیز برای دریافت پول و صدور قبض به شماره شبای حساب خود نیاز دارد.

اگر برای اولین بار از این اپلکیشن استفاده می‌کنید و آن را به تازگی دانلود کرده اید، ابتدا باید شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد فعالسازی برای شما ارسال شود. سپس باید مشخصات اولیه را ارائه دهید تا وارد محیط کاربری شوید. در این صفحه دو گزینه دریافت و پرداخت وجود دارد که مربوط به گزارش‌های مبالغ دریافتی و پرداختی است. حالا می‌توانید یک صندوق ایجاد کنید. برای این کار به منو بروید و گزینه صندوق‌ها را انتخاب کنید. در اینجا به شماره شبای حساب خود نیاز دارید.

برای صدور قبض پرداخت باید به صفحه اول بروید و در قسمت “دریافت” گزینه “+” را انتخاب کنید. در این مرحله صندوق مورد نظر را انتخاب کنید و از بین مخاطبان افرادی را که می‌خواهید برای آنها قبض ارسال شود، مشخص کنید. سپس جزئیات قبض از قبیل مبلغ قابل پرداخت به ریال، توضیحات مربوط به آن و تاریخ را وارد کنید. پس از تایید قبض برای افراد مشخص شده ارسال خواهد شد.

باهمتا تبادلات مالی را تا حداکثر ۲۴ ساعت تکمیل می‌کند. در نتیجه اگر پیام دریافت پول را در اپلیکیشن مشاهده کرده اید، اما هزینه هنوز به حساب شما واریز نشده است، در عرض یک روز کاری این مبلغ وارد حساب بانکی شما خواهد شد و جای نگرانی نیست.

یکی از مزیت‌های این اپلیکیشن، همگام‌سازی آن با پلتفرم‌های مختلف است. شما می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود کلیه اطلاعات خود را در هر دستگاهی مشاهده کنید. همچنین می‌توانید برای صندوق‌های خود چند مدیر تعیین کنید که در این صورت امکان اشتراک‌گذاری صندوق‌ها بین دوستان و همکاران وجود خواهد داشت.

به تازگی نیز این اپلیکیشن یک روبات با نام کاربری bahamtabot@ در تلگرام راه‌اندازی کرده است که می‌توان از آن به جای اپلیکیشن آن نیز استفاده کرد. ایده باهمتا یک شیوه ساده و سریع و بدون نیاز به تماس‌های اضافی را برای دریافت و پرداخت پول ارائه داده است. در کل می‌توان گفت ایده باهمتا و به طور خاص اپلیکیشن آن نقش مهمی در افزایش سرعت تراکنش‌های مالی و مدیریت بهتر پرداخت‌ها و دریافت‌ها دارد. رابط کاربری این اپلیکیشن بسیار ساده و کاربرپسند است و طراحی آن به گونه‌ای است که توجه کاربران را به خود جلب می‌کند. دانلود و استفاده از این اپلیکیشن نیز رایگان است.

با اینکه سال‌هاست افراد از طریق اینترنت بخش اعظم عملیات بانکی خود را انجام می‌دهند، اما هنوز برای برخی از هماهنگی‌ها در پرداخت و دریافت پول نیاز به ارسال پیامک یا برقراری تماس تلفنی با افراد است. در واقع اپلیکیشن همتا این نیاز را رفع کرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.