ایده‌پردازی برای کارآفرینی اجتماعی

0

 جشنواره ایده‌ها و فرصت‌ها با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های جوانان ایده‌های آنها و کارآفرینی اجتماعی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرایم مختلف از قبیل جرایم و حوادث رانندگی اعتیاد طلاق سرقت و… طراحی و برای دومین سال متوالی برگزار می شود. 

شرکت‌ها و تیم‌های نوپایی که اغلب از دل جشنواره‌ها یا رویدادهای کارآفرینی ایجاد می‌شوند علاوه بر سودآوری اقتصادی و نقش مهمی که در توسعه اقتصادی کشورها و اشتغال‌زایی ایفا می‌کنند می‌توانند دارای منافع اجتماعی نیز باشند؛ لذا در طرح جشنواره ایده‌ها و فرصت‌ها تصمیم برآن است تا برای حل یک آسیب اجتماعی محصول یا خدمتی با استفاده از فناوری‌های نوین و فضای مجازی (طراحی نرم افزار اپلیکیشن و بازی) ارائه شود که برای آن تقاضا و بازاری در جامعه وجود داشته باشد. با برگزاری این جشنواره در اصل بانکی از ایده‌های اقتصادی – اجتماعی ایجاد می‌شود که هر ایده می‌تواند به تدریج تکمیل شده و در زمان مناسب با توجه به شرایط و امکانات مورد بهره‌برداری قرار گیرد. همچنین از آنجا که قرار است جشنواره به صورت دائمی و سالانه برگزار شود یقیناً با جلب توجه افراد خلاق و ایده‌پرداز هر سال به تعداد ایده‌ها افزوده خواهد شد. ارتقای آگاهی‌های پیشگیرانه عمومی ترویج فرهنگ پیشگیری ارتقای ترویج کارآفرینی اجتماعی حمایت از تولیدکنندگان ناشناخته مستعد و توسعه فضای تعامل همفکری و خلاقیت از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره است. جشنواره ایده‌ها و فرصت‌ها یک جشنواره سراسری است که افراد از تمام ایران می‌توانند در آن شرکت کنند. برای شرکت در جشنواره کافی است تا افراد دارای یک ایده و یا محصول در قالب اپلیکیشن نرم‌افزارهای رایانه‌ای و یا بازی‌های رایانه‌ای باشند که مرتبط با یکی از محورهای جشنواره باشد. ایده مورد نظر حتما بایستی قابلیت درآمد‌زایی و کسب سود اقتصادی داشته باشد. همچنین شرکت‌کنندگان باید بتوانند طی جشنواره با راهنمایی‌های مربیان و منتورها برنامه عملیاتی طرح و ایده خود را ارائه و آن را مورد بهره‌برداری قرار دهند. 

شرکت‌کنندگان در این جشنواره علاوه بر اینکه نقشی کوچک اما مهم در جهت پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا می‌کنند این فرصت را دارند تا با کمک مربیان و داورهای باتجربه ایده‌ها و یا محصولات خود را بهبود بخشند. علاوه بر این به تمامی برگزیدگان این جشنواره مبلغ ۱۵ میلیون تومان تسهیلات تعلق خواهد گرفت و روند اخذ مجوز کسب‌و‌کار دیجیتال تسهیل خواهد شد. همچنین برگزیدگان به شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی می‌شوند.

میزان نو بودن ایده امکان عملیاتی‌سازی آن ارزش اقتصادی و اجتماعی حاصل از اجرایی‌کردن ایده و برخورداری از بازار هدف مناسب برخی ‌معیارهای ارزیابی طرح‌ها و ایده‌ها هستند. دومین جشنواره ایده‌ها و فرصت‌ها با هدف کارآفرینی اجتماعی ۱۲ تا ۱۵ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.