کارآموزی یا دوره تخصصی؟ کدام برای ورود به بازار کار بهتر است؟

0

کارآموزی از دو کلمه «کار» و «آموزش» ترکیب شده است. اگر کمی به این دو مفهوم فکر کنیم، متوجه معنای آن یعنی آموزش، کسب مهارت و کارکردن خواهیم شد. اما این ترکیب تنها در لغت معنا پیدا می‌کند و کمتر شرکتی فرصت کار و آموزش را در موازات هم به کارآموزان خود ارائه می‌دهد.

به واقع، افراد تازه کار همیشه در دوراهی شروع یک دوره کارآموزی یا ثبت نام برای گذراندن یک دوره تخصصی می‌مانند اما تصور کنید که دوره‌ای وجود داشته باشد که دقیقا ترکیبی از کار و آموزش باشد و افراد کم تجربه بتوانند در آن دوره هم کارکنند و هم مهارت‌ها و استعدادهای خود را گسترش دهند. اگر وجود چنین دوره‌ای برای شما هم جذاب است، پروکسیما می‌تواند یک فرصت ایده آل برای شما باشد. اگر در مورد این دوره کنجکاو هستید ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا شما را با مسیر و هدف پروکسیما آشنا کنیم.

کارآموزی رایگان نیست، به کسب تجربه فکر کنید

پروکسیما یک مسیر طولانی اما جذاب برای کسب تجربه و تخصص در کنار یکدیگر است. در این دوره، کار و آموزش کنار هم آمده و با عنوان «کارآموزش» مسیر را به شرکت‌کنندگان معرفی می‌کند. کارآموزش یک کمپین دوماهه برای کسب تجربه و آموزش مهارت‌هاست که با برنامه‌ای منظم و منسجم جلو می‌رود.

هدف پروکسیما این است که نیروهای کم تجربه اما با استعداد را جذب کند، آموزش دهد و به شرکت‌های مطرح و متخصصان معرفی کند. پروکسیما یک مسیر رایگان و هدیه‌ای از طرف آژانس خلاقیت وبسیما به مردم ایران است که تنها هزینه پرداختی آن، زمان و انگیزه کافی برای حضور در این دوره ارزشمند است.

این دوره در یکسال گذشته در شاخه‌های مختلف و مورد نیاز برای شرکت‌ها و استارت‌ها با عنوان تولید محتوا، طراحی سایت، کدنویسی سایت و دیجیتال مارکتینگ برگزار شده و نیروهای متخصصی را به بازار کار معرفی کرده است.

دوره طراحی وبسایت، یک دوره چالشی برای علاقمندان ui

به جرات می‌توان گفت طراحی وبسایت یکی از جذاب‌ترین مهارت‌های آموزشی است که افراد تازه کار می‌توانند آن را کسب کنند اما کسب مهارت و آموزش تنها روزنه برای ورود به بازار کار نیست، چرا که افراد بسیاری هستند که آموزش‌های لازم را گذرانده‌اند اما به علت بی‌تجربگی امکان کار کردن در شرکت‌ها را ندارند.

پروکسیما این امکان را ایجاد کرده‌است تا شرکت‌کنندگان علاوه بر گذراندن دوره طراحی وب سایت بتوانند کنار منتورهای کارآزموده و ارشد، فرصت کسب تجربه و آزمون و خطا را داشته باشند و ایرادات خود را به همراه راهی برای برطرف‌کردن آن پیدا کنند.

پروکسیما تنها فرصت تجربه نیست بلکه فرصتی برای حضور ارزشمند کنار اساتید برتر طراحی سایت در انجام پروژه های واقعی است.

کارآموزش تولید محتوا، تقویت مهارت نگارشی با استانداردهای سئو

یکی از پرتقاضا‌ترین دوره‌هایی که در پروکسیما برگزار می‌شود. «کارآموزش تولید محتوا» است. در این دوره شرکت کنندگان با استعدادی که توانمندی نگارش و نویسندگی را دارند، طی دو مرحله آزمون و یک مصاحبه انتخاب و در نهایت به پروکسیما دعوت می‌شوند.

کارآموز تولید محتوا، تقویت مهارت نگارشی با استانداردهای سئو - هفته‌نامه شنبه

کارآموزش تولیدمحتوا ترکیبی از آموزش محتوا با گذراندن دوره تولید محتوا و انجام تسک‌های واقعی است که با همراهی یک منتور و جلسات رفع اشکال کامل می‌شود. در طول حضور در این دوره افراد با چالش‌های متفاوتی از جمله سرعت، کیفیت و رعایت نکات بهینه‌سازی سئو مواجه می‌شوند و در پایان دوره می‌توانند تسک‌های مرتبط با یک «کارشناس تولید محتوا» را در شرکت‌های مرتبط با موفقیت به انجام برسانند.

در دوره تولید محتوا، شرکت کنندگان با مدیریت زمان، مسئولیت پذیری، بالابردن کیفیت تولید محتوا و اصول آن آشنا می‌شوند.

کارآموزش کدنویسی سایت، فرصتی برای کار و آموزش رایگان

پروکسیما محدودیتی برای آموزش ندارد و فقط هم به آموزش تولید محتوا و طراحی سایت محدود نشده‌است. یکی دیگر از دوره‌های ارزشمندی که متقاضیان و علاقمندان مخصوص به خودش را دارد، «کارآموزش کدنویسی سایت» است.

این دوره نیز مانند طراحی سایت و تولید محتوا با تکیه بر آموزش‌های قدم به قدم و تسک محور جلو می‌رود. شرکت کنندگان در این دوره، آموزش‌ها را به صورت فصل به فصل همراه با مطالعه و جلسات رفع اشکال می‌آموزند و برای هر یک از مهارت‌های به دست آمده تسک تعریف شده‌ای از پروژه‌های واقعی دارند.

کارآموزش کدنویسی سایت شرکت کنندگان را با دنیای کدها آشنا می‌کند و مسیر حضورشان در بازار کار را با تجربه حضور در پروژه ها مشخص می‌کند

فرصت حضور در پروکسیما، هر فصل یک شروعی تازه برای کسب مهارت

برای ساکن شدن در سیاره پروکسیما نیاز به مهارت و دانش تخصصی خاصی نیست اما این دوره مخصوص افرادی است که علاوه بر داشتن زمان کافی، استعداد و آموزش پذیری، انگیزه لازم را هم داشته‌باشند و آمادگی لازم برای رویارویی با چالش‌های‌جدید را داشته باشند.

دوره کارآموزش پروکسیما در هر فصل تنها یکبار برگزار می‌شود. به همین جهت، ما در هر سال، چهار دوره بهاره، تابستانه، پائیزه و زمستانه را برای شرکت کنندگان داریم. پس اگر انگیزه و شوق کافی برای حضور در این دوره را دارید حتما منتظر اخبار و اطلاعیه‌های فصلی پروکسیما باشید.

برای حضور در این دوره ارزشمند تنها کافی است شبکه های اجتماعی پروکسیما را در اینستاگرام، لینکدین و توئیتر فالو کنید تا از جدیدترین اطلاعیه‌ها و خبرها برای ثبت‌نام در دوره جدید اطلاع پیدا کنید. ما در تصویر زیر آدرس شبکه‌های اجتماعی پروکسیما را برای شما درج کرده‌ایم تا شما راحت تر بتوانید به ما بپیوندید.

شبکه های اجتماعی پروکسیما را در اینستاگرام، لینکدین و توئیتر فالو کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با مسیری که ساکنین سیاره پروکسیما (افرادی که در دوره های قبل حضور پیدا کرده اند) طی کرده‌اند، وارد سایت پروکسیما شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.