محتوای برند اخبار استارتاپی

پارت کارآفرین برتر ملی سال‌99

درخشش دوباره بزرگ‌ترین مجموعه هوش مصنوعی کشور

پارت
شرکت دانش‌بنیان پارت بزرگ‌ترین مجموعه هوش مصنوعی در کشور است که با نام سامانه‌هایی نظیر «سیگنال» و «مرآت» شناخته شده است.

اکنون این مجموعه توانسته نشان «کارآفرین برتر ملی‌1399» را از آن خود کند. نخستین‌بار است که شرکتی فعال در حوزه هوش مصنوعی و نیز بازار سرمایه ایران موفق می‌شود به چنین جایگاهی دست یابد. از همین‌رو گفت‌وگویی انجام دادیم با دکتر علی‌ رسولی‌زاده، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت، تا از مسیر پیشرفت این شرکت بیشتر بدانیم.

حوزه اصلی فعالیت شرکت پارت و هدف آن چیست؟

پارت می‌کوشد دستیار هوشمند اقتصادی مردم باشد. در دنیا شاخصی داریم به نام «شمول مالی». شمول مالی به ما می‌گوید چه میزان از خدمات بانک‌ها، بازار سرمایه و بیمه‌‌ها در دسترس مردم قرار گرفته ‌و آنها می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند یا خیر و همچنین مردم چه میزان دانش و مهارت استفاده از این خدمات را دارند.

برای مثال، آیا مردم یک روستا، امکان افتتاح حساب، سرمایه‌گذاری در بورس یا خرید بیمه‌نامه را دارند؟ اگر پاسخ مثبت باشد، پرسش دوم این است که آیا اهالی آن روستا، اطلاعی از ضرورت این موارد و دانشی برای انتخاب آنها دارند یا خیر.

در سال‌های گذشته، زیرساخت‌های فراوانی در کشور ایجاد شده است که امکان توسعه و پیشرفت را فراهم می‌آورد. اما بلوغ صنایع نیازمند اجرای فعالیت‌های تکمیلی متعدد است تا نیاز مصرف‌کننده نهایی، با سرعت بالا، دقت بسیار و کیفیت مناسب پاسخ داده شود.

سازمان‌ها و شرکت‌های متعددی در حوزه مالی تأسیس شده‌اند و هرکدام خدماتی ویژه را به مخاطبان ارائه می‌دهند؛ اما هنوز خلأهای بسیاری وجود دارد و مردم در روندکارهای‌شان با کاستی‌های زیادی مواجهند.

به همین دلیل، شرکت پارت از بدو تأسیس، «دستیاری اقتصادی مردم» را به ‌عنوان مأموریت اصلی و شعار خود برگزید تا گام‌به‌گام همراه مردم باشد و به آنها در گرفتن تصمیم‌ها و اقدام‌های اقتصادی کمک کند.

مسیری که در آن قدم گذاشته‌ایم طولانی و پُرمخاطره است، اما جهت‌گیری ما به این سمت‌وسوست. سعی کرده‌ایم از طریق ایجاد سامانه‌های مختلف به این هدف نزدیک‌تر شویم و این روند را ادامه خواهیم داد.برای دستیابی به هدفمان، در پارت دانش‌بنیان با متخصصان بسیاری در حوزه‌های تخصصی مختلف کار می‌کنیم.

نوآوری‌های فراوانی در زمینه‌های گوناگون امکان ظهور و بروز دارند، اما تمرکزمان بر نوآوری مبتنی بر حل مسئله است. همین امر باعث رشد پارت شده است؛ چراکه تخصص و مهارت این نیروها صرف حل مسائل واقعی موجود در جامعه از منظرهای گوناگون می‌شود.

این مسئله‌محوری و نیز رفع نیازها و مسائل افراد جامعه صرفاً بازارمحور و بر اساس دریافت سود بیشتر نیست. هر جا نیاز خاصی وجود داشته باشد که باید پاسخ داده شود، نیروهای پارت آنجا حاضر هستند تا به مردم کشورشان کمک کنند. برای نمونه، در حوزه احراز هویت، نیاز نابینایان و ناشنوایان عزیز تشخیص داده شد.

بلافاصله متخصصان ما سرویس‌هایی طراحی کردند تا آنها بتوانند به‌راحتی از این خدمات بهره‌مند شوند. جالب اینجاست که به‌محض رونمایی از این سرویس‌ها، تعداد درخور توجهی از این عزیزان از آن استفاده کردند. این امر نشان داد جای خالی چنین خدماتی چقدر در کشور احساس می‌شود.

اشراف متخصصان پارت بر نیازهای جامعه و تلاش برای رفع آنها، بخشی از مسیر توسعه ایده‌های جدید و نوآوری در پارت است. به‌موازات این مسیر، صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پارت، «پارتیان»، ایده‌های خوب بیرونی را شناسایی می‌کند، توسعه می‌دهد و روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کند.

6 میلیون کاربر یکتا

در راستای تحقق مأموریت دستیاری هوشمند اقتصادی مردم، پارت چه گام‌هایی برداشته است؟

دستیار هوشمند اقتصادی جامعه‌بودن، پیش از هر چیز به یک زیرساخت قدرتمند فناوری اطلاعات نیاز دارد. پارت در 5سال ابتدایی فعالیت خود، یک معماری نرم‌افزاری بومی، قوی و امن ایجاد کرد؛ بستری که سامانه‌های گوناگونی بتوانند بر اساس آن ساخته و توسعه داده شوند، میلیون‌ها ورود داده و تراکنش‌ مالی روی آن صورت گیرد و قابلیت یکپارچگی داشته باشد.

پس از آماده‌سازی این بستر، پارت سراغ خلأهایی رفت که قدرت اهرمی داشتند و پُرکردن آنها می‌توانست حوزه‌های متعددی را به حرکت وا‌دارد. یکی از این موارد حوزه احراز هویت بود.

امروزه در بخش عمده‌ای از خدمات مالی و حقوقی باید هویت فرد دریافت‌کننده خدمت تأیید شود. از دریافت کد سجام و ورود به بازار سرمایه گرفته تا خدمات حقوقی و حتی حضور در مجامع شرکت‌ها یا امتحانات به احراز هویت نیاز داریم.

شرکت پارت با استفاده از زیرساخت هوش مصنوعی خود چنین سرویسی را طراحی کرد و در اختیار نهادهای مختلف قرار داد. اینگونه مأموریت دستیاری هوشمند محقق شد و تا این لحظه 3.5‌میلیون نفر با استفاده از سامانه فراشناسای پارت احراز هویت شده‌اند.

این سامانه به‌ویژه در دوران همه‌گیری کرونا بسیار کارآمد است؛ یعنی بدون اینکه نیاز باشد مردم از خانه خود خارج شوند و در معرض بیماری قرار بگیرند، در عرض چند دقیقه احراز هویت می‌شوند.

یکی از نهادهایی که از این خدمات استفاده کرد بازار سرمایه کشور بود. اقبال مردم به بورس و نیاز به احراز هویت سبب شد ازدحام بسیار زیادی در کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان دولت ایجاد شود. شیوع ویروس کرونا، این ضرورت را به وجود آورد که احراز هویت به‌صورت غیرحضوری و آنلاین انجام شود.

در آن زمان، شرکت دانش‌بنیان پارت، به‌سرعت این زیرساخت را در اختیار بازار سرمایه قرار داد. البته در ادامه مسیر، شرکت‌های دیگری نیز به ارائه این خدمت پرداختند. در حال حاضر 90درصد سهم خدمات احراز هویت آنلاین بازار سرمایه در اختیار پارت است.

یکی دیگر از این ‌نهادها، قوه قضايیه بود. عزم دستگاه قضا برای الکترونیکی‌شدن دادرسی و دسترسی آسان افراد به خدمات این قوه هم نیازمند زیرساخت احراز هویت آنلاین بود. ازاین‌رو سامانه «فراشناسا» در یکی از مهم‌ترین همکاری‌های خود، امکان تحقق این مهم را فراهم کرد.

سامانه‌ مشترک قوه قضايیه و فراشناسا که در سایت «ثنا» پیاده‌سازی و با حضور معاون این قوه، رونمایی شد، از طریق سامانه فراشناسا سرویس‌های احراز هویت خود را در اختیار قوه قضايیه قرار داد. فراشناسا از سرویس‌های متنوعی بهره می‌گیرد که از جمله آنها می‌توان به سرویس پردازش تصویر، پردازش صوت، زنده‌بودن تصویر، پردازش دستورات حرکتی و بافت چهره اشاره کرد.

یکی دیگر از این سامانه‌های زیرساختی، سامانه «مرآت» بود. این سامانه خدمتی به نام اعتبارسنجی افراد حقیقی ارائه می‌دهد. اعتبارسنجی، فرایندی است که بانک‌ها به کار می‌گیرند تا میزان خوش‌حسابی مشتریان خود را بسنجند. میزان تسهیلات و اقساطی که به آنها پرداخت می‌شود، بر اساس همین اعتبارسنجی است.

این ارزیابی، بررسی رفتارهای اعتباری، اطلاعات شغلی و درآمدی مشتری را شامل می‌شود. علاوه بر بانک‌ها، اعتبارسنجی می‌تواند در موارد بسیار زیاد دیگری استفاده شود؛ مواردی مانند صدور کارت‌های اعتباری، خریدهای اقساطی و نسیه و رهن و نیز اجاره‌خانه.

مردمی که به‌دنبال دریافت تسهیلات و وام از بانک‌ها هستند، می‌خواهند با فرایندی مشخص، ساده و نظام‌مند روبه‌رو باشند. آنها می‌خواهند به‌جای درخواست اسناد و مدارک فراوان، براساس میزان خوش‌حسابی‌شان ارزیابی شوند. اعطای تسهیلات از مهم‌ترین فعالیت‌های یک مؤسسه مالی و اعتباری است که اگر به‌درستی انجام شود، بازده مطلوبی برای آن مؤسسه یا سازمان مالی فراهم می‌کند.

با توجه به محدودیت منابع و تعدد درخواست‌های اعتباری، اعتبارسنجی مشتریان اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر اعتبار مشتریان به‌درستی سنجیده نشود، سبب افزایش مطالبات معوق و عدم بازپرداخت تسهیلات می‌شود؛ در نتیجه، هزینه‌های هنگفتی به بنگاه‌های اقتصادی تحمیل خواهد شد.

در حال حاضر، خدمات سامانه اعتبارسنجی مرآت در همه استان‌های کشور در دسترس است. تاکنون بیش از 2.5‌میلیون نفر از مشتریان با کمک این سامانه اعتبارسنجی شده‌اند و در مجموع، تسهیلاتی بالغ بر30 هزار میلیارد‌ تومان به مشتریان اعطا شده است.

به‌زودی، خدمات این سامانه گسترش خواهد یافت و در اختیار نهادهای گوناگون قرار می‌گیرد تا گروه‌های بیشتری از مردم بتوانند از مزایای اعتبارسنجی بهره‌مند شوند.

یکی دیگر از این سامانه‌ها، سامانه «سهاب» است. سهاب بازارچه‌ای ایمن برای کسب‌و‌کارها، استارتاپ‌ها و برنامه‌نویسان است که با استفاده از آن می‌توانند سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی و ارائه کنند و همچنین از APIهای سهاب برای ارتقای محصول نهایی خود بهره ببرند. هدف سهاب ارائه خدماتی است که موجب تسهیل مسیر کسب‌وکارها می‌شود.

این بازار، خدمات هوش مصنوعی را در قالب 4 فناوری پردازش زبان طبیعی، پردازش گفتار، داده‌کاوی و بینایی ماشین دسته‌بندی کرده است. بخش بینایی ماشین، دارای دو قسمت تصویر و ویدئوست. در این بازارچه از سرویس‌های پایه و حداقلی تا سرویس‌های سطح بالایی که از جنس «های‌تک» هستند، در دستور کار قرار دارند.

این بازارچه انواع متنوعی از داده‌های عددی، متنی، صوتی، تصویری و ویدئویی را تحلیل و پردازش می‌کند، مثلاً اجزای یک چک را بررسی می‌کند و می‌تواند از لایه‌های مختلف آن خروجی بدهد.

«شهاب» نیز یکی دیگر از این سامانه‌های زیرساختی است. شهاب، سخت‌افزار لازم برای ارائه سرویس‌های هوش مصنوعی در حجم انبوه و مبتنی بر ابر را ارائه می‌دهد. شبکه هوشمند ابری شامل زیرساخت‌های پردازشی، پلتفرم مبتنی بر وب و سرویس‌های مبتنی بر وب است که علاوه بر امنیت، سرعت و انعطاف بسیار، قابلیت دسترسی لحظه‌ای نیز دارد.

از آنجا که در توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی، پردازش انواع داده‌های متنی، عددی، صوتی، تصویری و ویدئویی نیاز به توان محاسباتی بالایی دارند، شهاب به‌عنوان اولین مرکز رایانش ابری هوش مصنوعی در کشور، راه توسعه این فناوری را برای کسب‌وکارها هموار کرده است.

سامانه‌هایی مانند سیگنال، فراشناسا، رسام، سپام و ثبت‌یار هرکدام بخشی از مأموریت دستیاری هوشمند اقتصادی را محقق می‌سازند و باعث شده‌اند پارت، تاکنون 6 میلیون کاربر یکتا داشته باشد. ارائه خدمت به این تعداد از افراد جامعه برای یک شرکت دانش‌بنیان کوچک مثل ما، بسیار ارزشمند است.

این میزان از خدمت‌دهی در کنار نوآوری‌های انجام‌شده، باعث شد پارت، کارآفرین برتر ملی شود. رسیدن به این موفقیت برای پارت هم یک افتخار بزرگ است و هم مسئولیت ما را مضاعف می‌کند تا با کار و تلاش بیشتر و حضور در عرصه‌های جهانی به مسیر خود ادامه دهیم.

جامعه آگاه و توانمند

چرا پارت در حوزه‌های آموزشی نیز فعال است؟

ما در پارت باور داریم نیل به موفقیت هیچ‌وقت به‌تنهایی و در خلأ اتفاق نمی‌افتد. خیلی کم پیش می‌آید موفقیت، نردبانی باشد. در اغلب موارد، موفقیت مانند کوهی است که افرادی در قله آن ایستاده‌اند. در عین حال، افراد و سازمان‌های موفق بسیاری باید در کنار هم نقش‌آفرینی کنند تا آن افراد در قله باقی بمانند. چنین دیدگاهی باعث موفقیت هر جامعه و کشوری خواهد شد.

پارت دانش‌بنیان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه‌های مختلف کشور به‌خصوص دانشگاه تهران و دانشگاه‌های مشهد در حوزه‌های مختلف قرارداد همکاری دارد. با همین رویکرد، پارت، کالج‌های آموزشی مختلفی برای آموزش دانشجویان نخبه کشور راه‌اندازی کرده است.

در حوزه تخصصی، رشد و توسعه هوش مصنوعی در کشور و تبدیل‌شدن ایران به قطب هوش مصنوعی منطقه و جهان، نیازمند پرورش سرمایه‌های انسانی فراوان است.

«کالج پارت» در حوزه فناوری اطلاعات و «کالج هوش مصنوعی پارت» با برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع و حمایت از رویدادها و کنفرانس‌های معتبر نرم‌افزاری کشور، به جذب و آموزش نیروهای متخصص می‌پردازند. علاوه بر این، پیرو قرارداد همکاری پارت با دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، پروژه‌های مشترک پژوهشی، آموزشی و عملیاتی مختلفی در همین راستا آغاز شده است.

در حوزه عمومی، مؤلفه‌های سنجش‌ سواد مالی در جهان نشان می‌دهد که سطح سواد مالی مردم کشور رضایت‌بخش نیست، در حالی که همه ما با مسائل بسیاری در حوزه مالی دست به گریبانیم. از همین رو، پارت، فعالیت‌های گسترده‌ای را در این حوزه آغاز کرده است که به‌مرور شاهد نتایج آن خواهیم بود.

در گام نخست، آکادمی هوش مالی، منابع آموزش روز دنیا را شناسایی، بررسی، رتبه‌بندی و تهیه کرده است و در گام دوم، منابع آموزشی بومی در حال تدوین و آماده‌سازی است. حاصل این تلاش‌ها تاکنون انتشار 60 عنوان کتاب است که به‌زودی تعداد آنها به بیش از 100 عنوان خواهد رسید. نمونه‌هایی از این کتاب‌ها عبارتند از:

 • مجموعه 17جلدی داستان‌های سواد مالی برای کودکان دوره اول دبستان (معرفی در کتابنامه رشد آموزش و پرورش)
 • مجموعه 27جلدی داستان‌های سواد مالی برای کودکان دوره دوم دبستان (معرفی در کتابنامه رشد آموزش و پرورش)
 • معمار عمارت (معرفی در کتابنامه رشد آموزش و پرورش؛ ویژه مهارت‌آموزی)
 • پری نشان پرواز؛ چرخی در هوای سواد مالی
 • سنگ بنای سواد مالی؛ سرفصل‌های آموزش سواد مالی
 • آموزش سواد مالی در اروپا

در حوزه آموزش سواد مالی، ارائه آموزش‌ها از طریق حرفه‌ای‌ترین نهادهای آموزشی کشور و به‌صورت گسترده مدنظر بوده است. به همین دلیل، دوره‌های آموزشی سواد مالی برای بزرگسالان از طریق واحد الکترونیک دانشگاه آزاد و دوره‌های ترمیک دانشگاهی از طریق دانشگاه تهران ارائه می‌شود. در حوزه سنجش سواد مالی نیز کارهای گسترده‌ای انجام شده است که به‌مرور از طریق سامانه سیگنال بخش‌هایی از آن عرضه خواهد شد.

در حوزه ترویج سواد مالی میان گروه‌های مرجع، رسانه‌ها و مخاطبان نیز برنامه‌های متنوعی اجرا شده ‌که برخی از آنها از این قرارند: برگزاری جشنواره نشان «فی»؛ ارزیابی فیلم‌های سینمایی سی‌و‌هشتمین و سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر با عینک سواد مالی

 • آموزش سواد مالی در مجموعه برنامه‌های «خانه تو» از شبکه‌4 سیما در 13 قسمت
 • حضور در برنامه‌های تلویزیونی مختلفی مانند «کتاب‌باز»
 • طراحی و اجرای برنامه «چهلستون»؛ 40 گفت‌‌وگو در باب مبانی سواد مالی در همکاری با شبکه رادیویی گفت‌وگو
 • انتشار بیش از 200 یادداشت در مطبوعات و خبرگزاری‌ها
 • تولید مجموعه پادکست‌های «فیه ما فی»
 • برگزاری چهارشنبه‌های سواد مالی؛ با بیش از 35 نشست.

جایی برای زندگی؛ جایی برای کار و یادگیری

فضای کاری پارت به چه صورتی است؟

در حال حاضر، پارت 700 نفر سرمایه انسانی با متوسط سن 28 سال دارد که در استان‌های مختلف کشور مشغول به کار هستند. ما در تهران 2دفتر و در مشهد و کرمان نیز 2دفتر دیگر داریم. در بقیه استان‌های کشور هم پارت دارای نیروی کار مستقر است. علاوه بر پراکندگی جغرافیایی، پارت طیف متنوعی از تخصص‌ها را در خود جای داده است؛ از متخصصان هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات گرفته تا مدیریت مالی، اقتصاد و مدیریت.

حوزه‌های هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و مالی که پارت در نقطه اشتراک آنها فعالیت می‌کند، از جمله قلمروهای علمی پیشرو کشور است که هر روز زمینه‌های کاری بسیار جذابی از آن سوی مرزها به نیروهای ما پیشنهاد می‌شود. یکی از افتخارات بزرگ پارت این بوده که فضایی برای جوانان نخبه و متخصص کشور فراهم کند که در کشور خود بمانند و فعالیت‌های بزرگی برای مردم خودشان انجام بدهند.

تلاش شده بر اساس همین تفاوت تخصص‌ها و فرهنگ‌ها فضاهای کاری متفاوتی ایجاد شود که ضمن هماهنگی و هم‌افزایی کامل، نیروها در فضای راحت و مناسب خود فعالیت کنند. همین آمادگی باعث شد در دوران همه‌گیری کرونا هم، بدون آنکه به کار لطمه بزند، تعداد زیادی از نیروها به‌صورت دورکاری کارها را به‌خوبی قبل پیش ببرند.

ما در پارت یک شعار مهم داریم که رمز موفقیت ما بوده است؛ «هر روز کمی بیشتر». از بدو تأسیس پارت، تلاش همه نیروها این بود که نهایت تلاش خود را در انجام کارها بکنند و در روز بعد باز هم کمی به آن اضافه کنند. کمی بیشتر یاد بگیرند، کمی بیشتر کار کنند، کمی بیشتر ورزش کنند، کمی بیشتر مراقب سلامتی خود باشند، کمی بیشتر به فکر خانواده خود باشند و…

کالج هوش مصنوعی پارت

بزرگ‌ترین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی کشور، با کوله‌باری از تجارب عملی در فناوری‌های داده‌کاوی، بینایی ماشین، پردازش گفتار و پردازش زبان طبیعی تصمیم گرفته است بزرگ‌ترین مدرسه هوش مصنوعی کشور نیز باشد.

در این مدرسه قرار است همه دانش و مهارت این حوزه به‌رایگان با علاقه‌مندان به اشتراک گذاشته شود تا همه در ساختن آینده‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی سهیم باشند، این فناوری را برای هوشمندسازی فرایندهای زندگی به کار گیرند و دنیای بهتری بسازند.

گام نخست برای حضور در این مسیر، ارسال رزومه است. کالج هوش مصنوعی پارت رزومه‌ها را بررسی می‌کند و دوره‌ای متناسب با سطح دانش و نوع علاقه‌تان به شما پیشنهاد می‌دهد. بهترین متخصصان هوش مصنوعی ایران در این کالج حضور دارند و با استفاده از به‌روزترین منابع آموزشی جهان، این دانش را در اختیار داوطلبان واجد شرایط قرار می‌دهند.

یکی از دوره‌های کالج تخصصی هوش مصنوعی پارت، «شکارچی پایتون» است. پایتون نوعی زبان برنامه‌نویسی منبع‌ باز است. برخلاف تصور، این زبان قدرتمند، زبان برنامه‌نویسی دشواری نیست، ولی در بسیاری از نرم‌افزارهای پیچیده از آن استفاده می‌شود. سایت‌های معروفی همچون یوتیوب و گوگل از مشتریان پروپاقرص زبان پایتون هستند.

یادگیری پایتون دریچه‌های جدیدی را به روی علاقه‌مندان این حوزه می‌گشاید. دوره شکارچی پایتون در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌شود تا داوطلبان بتوانند در هر سطحی از دانش برنامه‌نویسی، از این دوره استفاده کنند.

دوره‌های یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، یادگیری تقویتی، دوره تابستانه و مدرسه زمستانه کالج تخصصی هوش مصنوعی پارت از دیگر برنامه‌های آموزشی کالج، با حضور استادان باسابقه و مجرب کشور بود. در مدرسه زمستانه، مباحثی چون پایتون مقدماتی و پیشرفته با رویکرد یادگیری عمیق، مبانی شبکه‌های عصبی و یادگیری عمیق، تشخیص و بازشناسی چهره، مبانی پردازش زبان طبیعی، مبانی پردازش گفتار و شبکه‌های تخاصمی آموزش داده شد.

کالج فناوری اطلاعات پارت

تیم بزرگ فناوری اطلاعات پارت نیز به هم‌تیمی‌های کاربلد و کاردرست بسیاری نیاز دارد. کالج فناوری اطلاعات پارت مکانی است برای آموزش کاربردی‌ترین مطالب موردنیاز بازار کار. در پایان دوره‌های این کالج، به شرکت‌کنندگان مدرکی داده می‌شود که نشان می‌دهد آنها با موفقیت این دوره را گذرانده‌اند.

علاوه بر این، بهترین‌ نفرات به‌عنوان کارآموز و سپس عضو تیم برای همکاری دعوت می‌شوند. این دوره‌های تخصصی که رایگان برگزار می‌شوند، عبارت‌اند از:
دوره توسعه‌دهنده؛ آموزش توسعه‌ وب در سه بخش «سمت مشتری»، «سمت سرور» و «پایگاه داده‌ها»

 • دوره برنامه‌نویسی اندروید «کاپ کیک»؛ آموزش برنامه‌نویسی اندروید
 • دوره Git Heat؛ آموزش گیت
 • دوره نهنگ‌سوار: آموزش داکر
 • توسعه‌دهنده 2؛ آموزش توسعه‌ وب در سه بخش «سمت مشتری»، «سمت سرور» و «پایگاه داده‌ها»
 • کاپ کیک 2؛ آموزش برنامه‌نویسی اندروید
 • تک تورانداز؛ آموزش شبکه
 • سیب‌خور؛ آموزش برنامه‌نویسی iOS
 • قهرمان خط فرمان؛ آموزش گنو لینوکس برای برنامه‌نویس‌ها

تیم فناوری اطلاعات پارت در طرح CO-OP نیز با دانشگاه فردوسی مشهد مشارکت دارد و از کنفرانس‌ها و همایش‌های بین‌المللی کامپیوتر و مسابقات برنامه‌نویسی و … در دانشگاه‌ها حمایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.