محتوای برند

پنجمین دوره سرمایه گذاری بذری ایران تک لب شروع شد

پنجمین دوره سرمایه گذاری بذری ایران تک لب شروع شد

ایران تک لب از سال 97 به عنوان یک فرشته سرمایه گذار در اکوسیستم استارت آپی کشور فعالیت خود را با سرمایه گذاری روی استارت آپ “فروشگاه اینترنتی سفارش اداری” شروع کرد و امسال نیز پنجمین دوره سرمایه گذاری بذری ایران تک لب در پائیز 99 شروع میشود. فرصت ورود به این دوره تا 14 آذر سال 99 ساعت 9 شب است و استارت آپ ها بر اساس الویت تکمیل فرم بررسی خواهند شد.

در بنیانگذاران به دنبال چه خصوصیاتی میگردیم

شاید یکی از بارزترین خصوصیات ایران تک لب به عنوان یک سرمایه گذار این است که الویت اول در تصمیم گیری هایش برای سرمایه گذاری بر اساس خصوصیات بنیانگذاران است، نه بر اساس محصول، مدل کسب و کار یا جریان نقدینگی شرکت. همه این موارد الویت های بعدی در ارزیابی تیم سرمایه گذاری ایران تک لب را دارند.

خصوصیت اول: عزم و استقامت

یکی از دلایلی که بیشتر استارت آپ ها شکست میخورند ناامید شدن زودهنگام بنیانگذاران است. احتمالا این موضوع را زیاد خوانده اید که راه اندازی یک کسب و کار روزهای سخت بسیاری به همراه دارد. واقعیت این است که تفاوت زیادی بین خواندن و تجربه کردن این موضوع وجود دارد و ما به چشم دیده ایم که بنیانگذاران به حدی از مواجه شدن با مشکلات پی در پی خسته شده اند که به نظر پایان مسیرشان نزدیک بوده. اما بنیانگذارانی که عزم و استقامتی فراتر از بقیه دارند همیشه راهی برای حرکت رو به جلو پیدا میکنند و استارت آپ خود را از پیچ و خم های راه به سلامت میگذرانند.

خصوصیت دوم: انعطاف و نوآوری

معمولا افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستند افرادی مستقل اند که ایده ها و نظرات محکمی در مورد مسائل مختلف دارند. اما بهترین ترکیب افرادی هستند که نه تنها ایده ها و نظرات مستقل و محکمی دارند، بلکه این آگاهی را نیز دارند که در طول این مسیر میبایست نظرات و ایده های دیگران را نیز به صورت جدی مورد بررسی قراردهند و گاهی بهترین گزینه تغییر مسیر و پیش گرفتن راهی جدید است.

خصوصیت سوم: رفاقت همبنیانگذاران

درکنار عزم و استقامت ، رفقای خوب یکی از بهترین دارایی های یک استارت آپ محسوب میشود. و البته با توجه به اینکه یکی از شایع ترین عوامل شکست استارت آپ ها مشکلات و اختلافات بین بنیانگذاران است، دوستانی که عمق رفاقتشان فراتر از یک ایده کسب و کار است، معمولا مشکلات پیش رو را بهتر و راحت تر مدیریت میکنند.

چرا بهتر است سرمایه جذب کنید؟

بیشتر تیم هایی که به ایران تک لب مراجعه میکنند در واقع به سرمایه نیازی ندارند. سرمایه بذری در حدی است که مخارج اولیه و حداقلی بنیانگذاران استارت آپ را برای 6 تا 9 ماه پوشش دهد و ما هم همیشه تاکید میکنیم، مهمترین ارزش افزوده در فرآیند جذب سرمایه برای شما، مشاوره و شبکه ای است که شتابدهنده ها میتوانند برای استارت آپ ها فراهم کنند.

ایران تک لب اخیرا در استارت آپی به نام “پلت فرم دیجیتال مارکتینگ ریفایر” سرمایه گذاری کرده است. تیمی جوان و پرانرژی که یک استارت آپ بسیار جدی و منسجم تشکیل داده اند. با استفاده از شبکه ارتباطی ایران تک لب و تلاش شبانه روزی همبنیانگذاران ریفایر، این تیم موفق شده به عنوان شریک تجاری ایرانسل محصولی مشترک به نام پلتفرم یلوادوایز، که یک سرویس جدید در حوزه دیجیتال مارکتینگ است را به بازار عرضه کند.

سرمایه بذری، شبکه ارتباطی و مشاوره های تیم سرمایه گذاری ایران تک لب در طول این مسیر از جمله خدماتی است که در اختیار استارت آپ ها قرار میگیرد.

شاید بهترین کاری که میتوانید در این دوران سخت اقتصادی بکنید، حرکت رو به جلو و راه اندازی کسب و کاری است که به واقع مشکلات مشتریان خود را برطرف و برای آنها خلق ارزش میکند. که البته این تنها راه موفقیت در بازار پررقابت کسب و کار است.

اگر جدا تصمیم دارید در این مسیر قدم بردارید، خوشحال میشویم با شما و تیم تان آشنا شویم. شعار یکی از استارت آپ های ایران تک لب به نام “گروه روانشناسی نگاه نو” این چنین است: سفر هزار کیلومتری، با یک قدم آغاز میشود.

برای شروع، فرم ورود به دوره های سرمایه گذاری ایران تک لب را از طریق سایت به آدرس www.irantechlab.com تکمیل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.