define معرفی پرفروش‌ترین و بهترین کتاب های دنیا برای نوروز 1401 |هفته‌نامه شنبه
محتوای برند کتاب های استارتاپی

چه کتاب هایی را برای تعطیلات عید انتخاب کرده اید؟

بهترین کتاب های دنیا برای مطالعه در نوروز 1401

وقتی کلمه «تفریح» به گوش بسیاری از ما می‌خورد، فقط به گردش و گشت‌وگذار فکر کنیم، در حالی که برای برخی از افراد، هیچ تفریحی به اندازه کتاب خواندن جذاب نیست. در این بین، اگر کتابی که انتخاب می‌کنید بتواند روی زندگی شما اثرگذار باشد نیز لذت خواندن آن دوچندان می‌شود. البته، واقعا پیدا کردن بهترین کتاب های دنیا از میان انبوه محصولاتی که همه روزه چاپ و به بازار عرضه می‌شود، دشوار است. به همین بهانه، در ادامه تلاش کرده‌ایم سه مورد از بهترین کتاب های دنیا را معرفی کنیم. این کتاب‌ها علاوه بر فروش بسیار بالا، بازخورد بسیار خوبی را هم در میان مخاطبان داشته‌اند و اگر اهل کتاب‌خوانی باشید، بی‌شک از خواندن آنها پشیمان نخواهید شد.

معرفی سه کتاب سبک و جذاب

بدون شک انتخاب کتاب‌های برتر برای ما بسیار دشوار بوده است؛ با این حال سعی کردیم مواردی را معرفی کنیم که واقعا می‌توانند روی زندگی و کسب‌وکار شما اثرگذار باشند.

کتاب قدرت مثبت اندیشی

عکس جلد کتاب قدرت مثبت اندیشی(The Power of Positive Thinking)

اگر به دنبال یکی از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب های انگیزشی دنیا هستید که حسابی بتواند روی شما اثرگذار باشد، کتاب قدرت مثبت اندیشی (The Power of Positive Thinking) را پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب که توسط «نورمن وینسنت پیل» و با الهام از «انجیل» نوشته شده، حاوی درس‌های بسیار جذاب و آموزنده‌ای است که توجه و عمل به آنها می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد.  همان‌طور که از نام این کتاب پیداست، عمده مسائلی که آقای وینسنت پیل به آن می‌پردازد، به مثبت اندیشیدن و تغییر نگاه به زندگی مربوط می‌شود. وی معتقد است اگر مردم بتوانند «خود» درونی‌شان را باور کرده و به قدرت آن ایمان پیدا کنند، تمام درهای موفقیت به روی آنها گشوده خواهد شد. فارغ از اینکه صاحب یک کسب‌وکار کوچک باشید یا برای شرکتی دیگر کار کنید، اگر اعتماد به نفس نداشته باشید، به هیچ‌وجه موفق نخواهید شد. البته که اعتماد به نفس به‌تنهایی موجب پیشرفت و موفقیت نمی‌شود، اما می‌تواند نیرویی محرکه برای تلاش کردن باشد.

یکی دیگر از درس‌های مهمی که کتاب قدرت مثبت اندیشی به ما می‌دهد، ارتباط با خداوند است؛ البته با رویکردی خاص که شاید در کمتر کتابی به آن اشاره شده باشد. دکتر نورمن وینسنت پیل می‌گوید پیش از رسیدن به هر هدف یا آرزویی باید آن را تجسم و از خداوند بابت آن سپاس‌گذاری کرد. شاید این مسئله کمی عجیب به نظر برسد، اما این نویسنده آمریکایی می‌گوید ایمان داشتن به خداوند، اعتماد به نفس را افزایش داده و ترس و نگرانی را از بین می‌برد؛ در این صورت، هیچ چیزی جلودار شما در رسیدن به موفقیت نخواهد بود.

کتاب بهانه ممنوع

عکس جلد کتاب بهانه ممنوع نوشته وین دایر (Wayne Dyer)

اما یکی دیگر از بهترین کتاب های دنیا که توسط نویسنده مشهور، وین دایر (Wayne Dyer)، نوشته شده است، روی یکی از اشکالات بسیاری از افراد یعنی بهانه آوردن برای انجام ندادن یا به موفقیت نرسیدن در کارها تمرکز دارد. وین دایر در کتاب بهانه ممنوع (Excuses begone) می‌گوید این عادت‌های ما هستند که زندگی‌مان را می‌سازند و تا زمانی که عادت‌های بد خود را کنار نگذاریم، به نقطه‌ای که می‌خواهیم، نمی‌رسیم. وین دایر یک نویسنده معمولی نبود؛ او در سال 1940 به دنیا آمد و تا سال 2015 که از دنیا رفت، با کتاب‌ها و سخنرانی‌های بسیار جذاب خود پیرامون موفقیت و توسعه فردی توانست مسیر زندگی بسیاری از افراد را تغییر دهد. جالب است بدانید مجله واتکینز در سال 2011، وین دایر را به عنوان سومین فرد معنوی اثرگذار در دنیا معرفی کرد.

این نویسنده آمریکایی در کتاب بهانه ممنوع که بی‌شک جزو بهترین کتاب های دنیا است، می‌گوید بهانه‌‌تراشی‌های بسیاری از افراد، از نگرشی که به زندگی دارند سرچشمه می‌گیرد. در حقیقت، انسان‌ها پیش از هر چیزی باید به توانایی‌های خود در رسیدن به موفقیت ایمان بیاورند و اگر در این مسیر موفق باشند، همه موانع را از میان خواهند برداشت. وین دایر بر این باور است که کنترل زندگی هر کسی در دستان خود اوست و بهانه‌تراشی‌هایی که بسیاری از افراد برای کنار نگذاشتن برخی کارها دارند، همگی به خاطر عادت‌های بدی هستند که در وجود آنها نهادینه شده است.

بعد از پیدا کردن عادت‌ها بد، باید تمام تلاش خود را برای کنار گذاشتن آنها به کارگیرید. پس از آن، نوبت به تعیین هدف می‌رسد؛ وقتی متوجه شدید که در زندگی دنبال چه چیزی هستید، باید تمام توان خود را برای رسیدن به آن بگذارید و بهای آن را بپردازید. البته چنین کاری اصلا آسان نیست و بیش از هر چیز شاید لازم باشد روی عزت نفس و بالا بردن اعتماد به نفس نیز کار کنید. اگر در پیدا کردن اهداف خود، چه در زندگی و چه در کسب‌وکار دچار مشکل هستید، قطعا مطالعه کتاب بهانه ممنوع می‌تواند برای شما مفید باشد.

کتاب خودت را انتخاب کن

عکس جلد کتاب پرفروش خودت را انتخاب کن

سومین کتابی که قصد معرفی آن را داریم، یکی از بهترین نمونه‌های انگیزشی در دنیا یعنی کتاب خودت را انتخاب کن (Choose Yourself) است. این کتاب توسط جیمز آلتوچر نوشته شده و حاوی آموزه‌های بزرگی است که می‌توانند دیدگاه شما به زندگی را به‌کلی تغییر دهند. این نویسنده آمریکایی که در سال 1965 در نیویورک متولد شده، شیوه‌ای نوین از رسیدن به موفقیت بعد از بحران اقتصادی سال 2008 را معرفی می‌کند که قطعا مطالعه آن برای بسیاری از افراد، به‌خصوص مدیران و صاحبان کسب‌وکارها مفید خواهد بود.

کتاب خودت را انتخاب کن به عنوان بهترین کتاب های دنیا به‌نوعی روی ارزش کارآفرینی و چرایی کنار گذاشتن زندگی کارمندی تمرکز دارد. یکی از درس‌هایی که جیمز آلتوچر به ما می‌دهد، پذیرش تغییرات جهان و تلاش برای وفق دادن خود با آنهاست؛ یکی از این موارد، تغییر شیوه درآمدزایی است. به عنوان مثال، بسیاری از مردم با درس خواندن و 8 ساعت کار در گذشته می‌توانستند حقوق بسیار خوبی را دریافت کنند و از تعطیلات آخر هفته نیز لذت ببرند. اما حالا همه‌چیز تغییر کرده و برای رسیدن به درآمدهای زیاد، اصلا نیازی به داشتن تحصیلات دانشگاهی نخواهد بود.

آقای آلتوچر در ادامه می‌گوید نگرشی که به زندگی داریم را تغییر دهیم، عادت‌های بد را کنار بگذاریم و در عوض روی عادت‌های خوب تمرکز کنیم. او بر این باور است که حتی اگر برخی عادت‌های خوب در ما وجود ندارند، ما باید خودمان آنها را ایجاد کنیم. البته او برای این کار نیز دستورالعمل خاص خود را دارد و می‌گوید هر کسی در چهار زمینه باید از خود مراقبت کند؛ در زمینه‌هایی مانند سلامت ذهنی، جسمانی، عاطفی و معنوی. برای ایجاد عادت‌های خوب در زندگی نیز کافی‌ست در هرکدام از این موارد، روزانه فقط 1 درصد پیشرفت کنیم تا تاثیر آن را در زندگی خود ببینیم. مطالعه کتاب خودت را انتخاب کن به افرادی که توانایی تغییر نگرش و عادت‌های خود را ندارند، فوق‌العاده توصیه می‌شود.

مطالعه بهترین کتاب های دنیا می‌توانند مسیر زندگی را تغییر دهند

قطعا کتاب های زیادی در دنیا هستند که درس‌های بسیار آموزنده‌ای دارند و مطالعه هرکدام از آنها می‌توانند روی زندگی ما اثرگذار باشند. شاید تا به امروز هم بسیاری از آنها را مطالعه کرده باشید، اما یک واقعیت بزرگ وجود دارد که بدون توجه به آن نمی‌توان به هیچ موفقیتی رسید: تا زمانی که به خودمان باور نداشته باشیم، به اهداف خودمان دست نخواهیم یافت. کتاب‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم می‌توانند تاثیر بسیار زیادی روز تغییر نگرش‌تان برای رسیدن به این نقطه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.