یادگیری ترکی استانبولی؛ فرصتی مناسب برای رشد و توسعه فردی

0

آموزش گام به گام زبان ترکی استانبولی برای قبولی در آزمون‌های بین‌المللی

کشور ترکیه به دلیل داشتن شرایط مناسب کار، زندگی و تحصیل، میزبان مهاجران زیادی است که هر ساله به این کشور مهاجرت می‌کنند. علاوه بر این با توجه به همسایگی ایران و ترکیه، بسیاری از ایرانیان دارای مراودات زیادی در زمینه‌های شغلی و دانشگاهی با شهروندان ترک هستند. همین امر باعث شده است تا بسیاری از افراد بخواهند زبان ترکی استانبولی را بیاموزند. در صورت تسلط به این زبان می‌توان به راحتی با مردم ترکیه ارتباط برقرار کرد. همچنین با فراگیری این زبان شیرین می‌توانید از فرصت‌های شغلی نظیر مترجمی برخوردار شوید. با توجه به اهمیت یادگیری این زبان،‌ بهتر است که هر چه سریع‌تر برای شروع آموزش‌های خود برنامه‌ریزی کنید و این زبان زیبا و پرکاربرد را یاد بگیرید.

آزمون‌های بین‌المللی زبان ترکی استانبولی

به طور کلی بسیاری از دانشجویان ایرانی تمایل دارند که برای ادامه تحصیلات خود به کشور ترکیه بروند. برای اینکه پذیرش شما در دانشگاه‌های ترکیه نهایی شود، باید مدرک معتبر زبان ترکی استانبولی را ارائه کنید. این مدارک بعد از پشت سر گذاشتن آزمون‌های بین‌المللی برای فرد صادر خواهد شد. برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید، در ادامه به معرفی این آزمون‌ها و شرایط خاص آن خواهیم پرداخت.

آزمون بین‌المللی TÖMER

در حال حاضر آزمون تومر یکی از برترین آزمون‌هایی است که میزان تسلط شما به زبان ترکی استانبولی را اثبات خواهد کرد. برای اینکه شما بتوانید وارد دانشگاه‌های ترکیه شوید، باید این مدرک را به صورت پیش‌نیاز آمده کنید. فراموش نکنیدکه داشتن این مدرک برای انجام ثبت نام از واجبات است که باید آن را تهیه کنید. به صورت کلی این آزمون به دو صورت سرتیفیکا و دیپلما برگزار می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود هستند.

آموزش زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه‌های معتبر ایران

برای گرفتن مدرک دیپلما باید دوره‌های پیشرفته زبان ترکی استانبولی را پشت سر گذاشته باشید. این مدرک ارزش مادام‌العمر دارد و می‌توانید برای همیشه از امتیازات آن استفاده کنید. مدرک سرتیفیکا معمولا به صورت سطح بندی شده اعطا می‌شود. در واقع افرادی که در حال یادگیری در سطح مقدماتی و متوسط هستند نیز از این مدرک با توجه به سطح خود بهره‌مند خواهند شد.

آزمون زبان ترکی استانبولی YÖS

یکی دیگر از آزمون‌های مهم زبان که برای تحصیل و اشتغال در ترکیه اهمیت دارد، آزمون یوس است. این آزمون معمولا توسط هر دانشگاه به صورت جداگانه بررسی می‌شود. در طول این آزمون مهم شما شصت دقیقه وقت دارید تا به سوالات مربوط به زبان ترکی استانبولی پاسخ دهید. هر چقدر که میزان تسلط شما به این زبان بیشتر باشد، نمره بیشتری را کسب خواهید کرد و از فرصت‌های بهتری برخوردار خواهید شد. مدت زمان اعتبار این آزمون دو سال است که در طول این مدت می‌توانید از آن استفاده کنید. برای اینکه بتوانید در این آزمون شرکت کنید، حداقل باید مدرک دیپلم را داشته باشید.

آزمون بین‌المللی TYS/TPE

آزمون TYS/TPE توسط سازمانی به نام یوسف امره برگزار می‌شود و به صورت تخصصی میزان تسلط فرد بر زبان ترکی استانبولی را بررسی می‌کند. کسانی که بتوانند این آزمون را پشت سر بگذارند، نیازی به گذراندن کلاس‌های زبان ترکی در دانشگاه‌ها نخواهند بود. این امتحان حدود سه بار در سال اتفاق می‌افتد که باید در زمان‌های مشخص شده ثبت‌نام آن را انجام داد. در طول این آزمون چهار مهارت اساسی ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ بررسی می شود و بر اساس میزان تسلط شما نمره قبولی داده خواهد شد.

آموزش زبان ترکی استانبولی برای موفقیت در آزمون‌ها

در طول این آزمون شما باید به بیش از ۸۰ سوال پاسخ دهید که برای این موضوع زمان ۱۸۰ دقیقه‌ای در نظر گرفته شده است. بیشترین نمره‌ای که می‌توان در این آزمون به دست آورد ۱۰۰ است که کمتر کسی آن را دریافت می‌کند. کمترین نمره قبولی در این آزمون ۵۵ است که باید آن را به دست بیاورید.

آموزش زبان ترکی استانبولی برای موفقیت در آزمون‌ها

همانطور که مشاهده کردید زبان ترکی استانبولی آزمون‌های متفاوتی دارد که باید با موفقیت‌ آن‌ها را پشت سر بگذارید. در هر کدام از این آزمون‌ها باید حداقل نمره قابل قبول را کسب کنید تا مدرک آن به شما داده شود. با توجه به حساسیت‌هایی که در این آزمون‌ها وجود دارد، بهتر است که قبل از آن آموزش‌های لازم را پشت سر بگذارید. موسسات آموزشی زبان ترکی استانبولی به خوبی با مفاد آزمون‌ها آشنایی دارند و بهترین آموزش را در اختیار شما قرار می‌دهند. این مراکز به تمامی آزمون‌های سال‌های گذشته دسترسی دارند و بر اساس آن آموزش‌ زبان ترکی استانبولی به صورت ویژه در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید با انجام یک برنامه‌ریزی مناسب به تمامی اصول زبان ترکی استانبولی مسلط شوید و مدارک لازم در این زمینه را به دست آورید.

نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی استانبولی به غیر از مهاجرت و تحصیل به ترکیه مزایای دیگری هم دارد. در صورتی که تسلط کاملی به این زبان پیدا کنید، می‌توانید به عنوان مترجم یا راهنمای گردشگران نیز فعالیت کنید. با توجه به فرصت‌های که در یادگیری زبان ترکی استانبولی وجود دارد، بهتر است که برای شروع یادگیری برنامه‌ریزی کنید. در حال حاضر کلاس‌های آموزشی این زبان دسته‌بندی می‌شود. اولین دسته بندی مربوط به رده سنی افراد است.

آموزش زبان ترکی استانبولی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به صورت مجزا برگزار می‌شود و هر کدام مفاد آموزشی مخصوص به خود را دارند. به غیر از این موضوع سطح‌بندی نیز برای کلاس‌های آموزشی انجام می‌شود. به طور کلی جلسات در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته برگزار خواهد شد. معمولا در هنگام شروع آموزش‌ها، یک آزمون تعیین سطح از شما گرفته می‌شود تا سطح‌بندی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

زبان ترکی استانبولی را در آموزشگاه زبان ایرانمهر بیاموزید

یادگیری زبان ترکی استانبولی برای مهاجرت کاری و تحصیلی به ترکیه یک ضرورت به حساب می‌آید. همچنین با تسلط بر این زبان می‌توانید از موقعیت‌های شغلی مانند تورلیدری و مترجمی در ایران برخوردار شوید. با توجه به مزایای ویژه‌ای که برای یادگیری این زبان وجود دارد، بهتر است که هر چه سریع‌تر یادگیری آن را شروع کنید. آموزشگاه زبان ایرانمهر با سال‌ها تجربه در این زمینه، به شما کمک می‌کند تا در زمان کوتاهی به این زبان مسلط شوید. این مرکز برای آموزش سایر زبان‌ها نیز دوره‌های ویژه‌ای دارد که می‌توانید در آن‌ها ثبت نام کنید. با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا و برای راحتی بیشتر زبان‌آموزان، دوره‌های آنلاین نیز در حال برگزاری است که می‌توانید از این دوره‌ها برای رشد خود استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.