اخبار استارتاپی

امضا تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین پست بانک ایران، دیجی کلا و دیجی پی در روز سوم نماشگاه اینوتکس 2021 برگزار شد

وام بدون ضامن پست بانک برای مشتركان دیجی‌کالا در بستر دیجی پی

آیین امضا تفاهم‌نامه سه‌جانبه دیجی‌پی، دیجی‌کالا و پست بانک برای تامین اعتبار برای کاربران هر سه مجموعه، روز پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت در نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس 2021 واقع در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

برخی از مفاد این تفاهمنامه عبارت است از ارائه اعتبار خرد از طرف پست بانک ایران به مشتریان خود و مشتریان معرفی شده از سوی دیجی پی جهت خرید کالا از طریق سایت دیجی کالا و کیف پول دیجی پی در قالب تسهیلات و کارت اعتباری و براساس سیاست‌های بانک مرکزی.

همچنین در بخش دیگر سه سازمان تفاهم کردند تا مکانیزم پذیرش مشتریان دارنده کارت اعتباری مروارید پست بانک ایران  روی درگاه هوشمند اعتباری دیجی پی به منظور خرید کالا و خدمات از دیجی کالا و دیگر پذیرندگان شرکت دیجی پی راه اندازی شود.

بهزاد شیری با اشاره به اینکه امروزه تحولات دیجیتال دنیا در بستر شبکه الکترونیک اتفاق می افتد، گفت:  کشور ما به سرعت به دنبال توسعه این خدمات است و یکی از عرضه کنندگان این خدمات شرکت دیجی کالا است و با امضا تفاهم نامه مشترک می توانیم خدمات الکترونیکی خرید و فروش کالا را در شهرها و به تناسب آن در روستاها توسعه بدهیم.

مدیرعامل پست بانک ایران با تاکید بر ظرفیت پست بانک برای ارائه خدمات الکترونیک اظهار کرد: با همکاری مشترک می توانیم خدمات ارزنده ای به مردم کشور در شهرها و روستاها ارائه کنیم.

در ادامه این مراسم حمید محمدی مدیرعامل دیجی کالا با بیان اینکه یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی کشورها ضریب نفوذ تجارت الکترونیک است، گفت: با اینکه در دو سال گذشته این صنعت با سرعت بالای در کشور رشد داشته است ولی همچنان عقب ماندگی بزرگی در تجارت الکترونیک کشور شاهد هستیم و باید قدم های بزرگتری برای توسعه تجارت الکترونیک برداریم.

وی با اشاره به اینکه در شهرهایی کوچک و روستاها با توجه به اینکه بخش بزرگی از جمعیت کشور ساکن هستند، تصریح کرد: در این مناطق پتانسیل جذب ظرفیت تجارت الکترونیک بیشتر است و تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت های پست بانک ایران با حضور فیزیکی در مناطق کم برخوردار و محروم قدم های بزرگتری را برداریم.

محمدی با تاکید بر کمک های مالی و بانکی پست بانک برای ارائه کارت خرید اعتباری به مشتریان، تامین کنندگان و فروشندگان بر روی پلت فرم مارکت پلیسی دیجیتال کالا گفت: با این خدمات می توان مشتریان را برای استفاده از ظرفیت های تجارت الکترونیک توانند کنیم  و عرضه کنندگان در این مناطق را نیز توانمند کرد تا ظرفیت این پلت فرم برای معرفی محصول خود به میلیون ها نفر بهره مند شوند.

هومن امینی مدیر عامل فین تک دیجی پی نیز با اشاره به اینکه فین تک در چند سال گذشته به دنبال کمک به فراگیری مالی در کنار صنعت تجارت الکترونیک بوده است، گفت: رسالت ما در دیجی پی این است که ابزارها و خدماتی را در حوزه تجارت الکترونیک معرفی کنیم تا افرادی که پیش از این، امکان استفاده از سرویس های مالی را در زندگی روزمره خود نداشتند،  به سهولت به از این خدمات بهره‌مند شوند.

امینی حضور در کنار پست بانک را فرصتی برای گسترش این خدمات اعلام کرد و ادامه داد: این تفاهمنامه رسالتی که صنعت فین تک در ایران باید در کنار تجارت الکترونیک به سرانجام برساند را محقق می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.