برگزاری رویداد ارایه به سرمایه گذار شتابدهنده تریگ آپ (Trigup day)

0

رویداد ارایه به سرمایه گذار شتابدهنده تریگ آپ (Trigup day) با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد

رویداد ارایه به سرمایه گذار شتابدهنده تریگ آپ (Trigup Day) روز شنبه مورخ ۳۱ خردادماه ۱۳۹۹ در سالن همایش شیخ بهایی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد. در این رویداد که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت همزمان آنلاین و حضوری برگزار شد، ۵ استارتاپ این شتابدهنده در حوزه‌های آموزش، هنر و معماری، فین تک و محتوا به ارایه آخرین دستـاوردها و برنـامه های رشـد و توسـعه خود در برابر سرمایه گذاران پرداختند.

در ابتدای برنامه جناب آقای دکتر ملکی‌فر؛ معاون محترم توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان و آرزوی موفقیت برای استارتاپ‌های شرکت کننده در این رویداد به ارائه معرفی خدمات صندوق برای شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها پرداختند. ایشان در تشریح نحوه مشارکت و سرمایه گذاری مستقیم صندوق نوآوری و شکوفایی در استارتاپ‌ها افزودند: این صندوق در قالب هم سرمایه‌گذاری و از طریق عاملین خود یعنی صندوق های پژوهش و فناوری به ارایه خدمات سرمایه گذاری به استارتاپ ها می‌پردازد. لذا در صورتی که استارتاپ‌ها در تعامل با یکی از این صندوق‌ها موفق به جلب نظر آن ها برای سرمایه گذاری شوند، صندوق نوآوری و شکوفایی هم از محل منابع خطرپذیر خود تا ۴ برابر روی این کسب و کارها سرمایه گذاری خواهد کرد. ایشان افزودند: در این نوع از مشارکت این صندوق درسود و زیان استارتاپ‌ها شریک خواهد شد و این سرمایه گذاری بدون دریافت وثیقه و سهام و دخالت در مدیریت استارتاپ ها صورت خواهد پذیرفت.

در بخش بعدی رویداد جناب آقای دکتر حامد ساجدی مدیرعامل محترم شرکت شناسا و رئیس هیئت مدیره شتابدهنده تریگ آپ ضمن ابراز خشنودی از فرصت ایجاد شده برای تعامل با دیگر مجموعه‌ها و افراد پر امید و آینده‌نگر، تاکید کردند با هم افزایی و تعامل هرچه بهتر برای مشارکت در حل چالش جذب سرمایه افراد کارآفرین و استارتاپ‌ها بتوانیم شرایط رشد و موفقیت آنها را فراهم نموده و موجب پیشرفت کسب و کارهای نوپا شویم. ایشان در ادامه افزودند، شناخت نیازهای اصلی جامعه، بیان صحیح مساله و انتخاب بهترین راه‌حل یکی از مهمترین فعالیت های استارتاپ‌ها در شرایط کنونی است که بسیار حایز اهمیت می‌باشد و مجموعه شناسا در حوزه‌های مختلف تلاش کرده است تا بصورت جامع به این امر مهم بپردازد.
دکتر ساجدی از اینکه شتابدهنده تریگ آپ با دانش و تجربه بالا در امر شتابدهی در کنار مجموعه شناسا توانسته است به خلق ارزش‌های جدید در طی سالهای اخیر بپردازد اظهار خرسندی نمودند و به تبیین رویکرد جدید شناسا در توسعه برنامه های شتابدهی در سه محور حرکت به سمت برگزاری برنامه‌های شتابدهی شرکتی، راه اندازی شتابدهنده‌های تخصصی و توسعه برنامه های شتابدهی در سایر شهرهای کشور پرداختند.

در بخش بعدی این رویداد، استارتاپ ها به ارایه دستاوردها و معرفی محصول و خدمات خود پرداختند.

استارتاپ استارکمیو ( حوزه محتوا): پلتفرم ارتباطی بین چهره‌ها و طرفدارانشان می باشد.کمیو در واقع ویدئوی شخصی‌سازی شده‌ای می باشد که یک چهره به صورت اختصاصی برای طرفدارش با موضوع تبریک مناسبت، پرسش و پاسخ، صحبت انگیزشی، راهنمایی و … می سازد.

استارتاپ معمار آنلاین (آموزش هنر و معماری): پلتفرمی است تخصصی در حوزه آموزش هنر و معماری و همچنین بستری برای ایجاد ارزش آفرینی محصولات دست ساز افراد و علاقه‌مندان به هنر و معماری. معمار آنلاین عمده فعالیت خود را مبتنی بر تسهیل‌گری آموزشی به صورت آنلاین و آفلاین پایه‌ریزی نموده است.

استارتاپ حامی باش ( فینتک): پلتفرم جذب حمایت مالی مستمر یا همان (Donation) است و کمک می‌کند ارزش‌آفرین، گروه‌ها، انجمن‌ها و … بتوانند از طریق ساخت یک صفحه آنلاین در حامی‌باش و معرفی آن به مخاطبان‌شان حمایت مالی آن ها را جذب نمایند.

استارتاپ ویلرنو ( حوزه آموزش زبان انگلیسی): خودآموز زبان انگلیسی بر مبنای فیلم‌های جذاب و گیمیفیکیشن به صورت داینامیک با تعیین سطح و ایجاد مسیر آموزشی اختصاصی برای هر کاربر است. ویلرنو پلتفرم آموزش زبان و بستر ارتباطی و آموزشی بین تمام اساتید زبان و زبان آموزان آن‌ها می‌باشد.

استارتاپ ویدابیا ( پلتفرم آنلاین ترجمه و دوبله ویدئو): استارتاپ ویدابیا ارایه دهنده پلتفرم آنلاین ترجمه و صداگذاری ویدئو به زبان فارسی می‌باشد. در واقع این پلتفرم ها یک استودیوی کاملا مجازی و خودکار است تا مترجم ها و دوبلورها در هر مکان و با هر وسیله‌ای(موبایل، تبلت، کامپیوتر) امکان ترجمه و صداگذاری را داشته باشند.

در انتهای این برنامه از تمامی منتورها و مربیان که در طی این چندسال همراه شتابدهنده تریگ آپ بودند تقدیر و قدرانی بعمل آمد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.