راه اندازی محصول تنها با چند کلیک با سکوی ابری آروان

0

اگر کسب‌وکاری آنلاین دارید حتمن در حال استفاده از یکی از انواع سرویس‌های رایانش ابری هستید. در واقع کسب‌وکارها می‌توانند با این خدمات، تمام داده‌های خود، نرم‌افزارها و پردازش‌های مربوط به آن‌ها را بدون نیاز به تامین سخت‌افزار به یک فضای بیرونی و ابری بسپارند.

سرویس سکوی ابری یکی از زیرشاخه‌های رایانش ابری است که مزایای فراوانی دارد. مهم‌ترین مزیت آن این است که می‌تواند کار راه‌اندازی، پیکربندی و توسعه‌ی نرم‌افزار را برای شرکت‌های سرویس‌گیرنده ساده‌تر کند. این ابزار برای استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهایی راهگشا است که می‌خواهند نرم‌افزار جدید را در مدت زمانی کم و با پایین‌ترین هزینه، روانه بازار کنند.

سرویس سکوی ابری PaaS

سرویس سکوی ابری می‌تواند ابزارهای مربوط به تولید، تست و توسعه‌ی نرم‌افزار را در اختیار کاربران قرار دهد. امکاناتی که سرویس سکوی ابری آروان در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. مخاطبان اصلی این سرویس طراحان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، سیس‌ادمین‌ها و مهندسان دوآپس و توسعه‌ی محصول هستند.

دغدغه‌های زیرساختی تولید و توسعه‌ی محصول از جمله موانع بر سر راه کسب‌وکارهاست که باعث می‌شود روند اجرایی شدن ایده‌ها، فرآیندی سخت و طاقت‌فرسا باشد. به کمک سکوی ابری، مشتریان می‌توانند بدون دردسرهای معمول مربوط به پیکربندی، فراهم‌سازی و راه‌اندازی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری زیرساخت محصول، آن را طراحی کنند و توسعه دهند.

شرکت‌های محدودی در جهان هستند که محصول PaaS را در اختیار کسب‌وکارها یا توسعه‌دهندگان مستقل قرار می‌دهند که می‌توان از میان آن‌ها به مایکروسافت آژور (Microsoft Azure)، آمازون در AWS و گوگل در App Engine اشاره کرد.

 

امکانات سکوی ابری آروان

سکوی ابری آروان امکانات متعددی را برای کاربران فراهم می‌کند تا به بتوانند تنها با اجرای چند دستور، محصول نرم‌افزاری خود را آماده ورود به بازار کنند. علاوه بر این، سکوی ابری آروان در مدیریت محصول، پشتیبانی، مانیتورینگ و دسترسی به شبکه نیز به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند.

انطباق با مانیفست‌های Kubernetes

اگر در گذشته برای توسعه محصول خود از Kubernetes استفاده کرده‌اید و مانیفست‌های لازم را نوشته‌اید؛ در نسخه جدید PaaS آروان می‌توانید آن‌ها را به‌شکل مستقیم روی سکوی ابری مستقر کنید.

اجرای ایمیج‌های داکر از Repository عمومی و خصوصی

سکوی ابری جدید آروان این امکان را به شما می‌دهد تا در کم‌تر از چند دقیقه، یک اپلیکیشن کوچک یا یک کلاستر کوبرنتیز بزرگ را از یک Image استاندارد یا یک وب‌سرور یا یک ریپازیتوری داکر عمومی یا خصوصی راه‌اندازی کرد.

اتصال به یک دامنه اختصاصی

به کمک DNS آروان، کاربران سرویس PaaS می‌توانند به به یک دامنه اختصاصی به جای یک زیردامنه متصل شوند. این قابلیت به دلیل یکپارچگی سکوی ابری با CDN و DNS آروان است.

IP اینترنتی برای پادها

سرویس PaaS ابر آروان در لحظه، امکان افزودن هر تعداد IP به کانتینرهایی که کاربران برای اجرای محصول به آن نیاز دارند را فراهم می‌کند. هم‌چنین در سکوی ابری امکان استفاده از IP اختصاصی برای اپلیکیشن‌ها وجود خواهد داشت و علاوه‌بر HTTPS از سایر پورت‌ها و پروتکل‌ها نیز پشتیبانی می‎شود.

 

سکوی ابری برای استارتاپ‌ها

زیست‌بوم استارت‌ آپی کشور امروزه شاهد حضور تعداد زیادی استارت‌ آپ‌ در ابعاد و اندازه‌های مختلف است که در صنعت‌های متفاوت مشغول به فعالیت هستند. یک استارت‌ آپ‌، برای آغاز به کار نیاز به منابع مختلف زیرساختی دارد و سکوی ابری آروان یکی از روش‌های تامین منابع آن‌ها با امکانات و مزیت‌های مقرون به صرفه است. از جمله این مزیت‌ها برای استارت‌ آپ‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

افزایش آنی و خودکار منابع

یکی از ویژگی‌های اصلی کسب‌وکارهای استارتاپی ، رشد مقیاس‌پذیر است و از لازمه‌‌های رشد مقیاس‌پذیر، امکان افزاش آنی و خودکار منابع زیرساختی است. در سکوی ابری آروان اگر اپلیکیشن شما به حد مشخصی از Load برسد، به‌شکل خودکار چند نسخه از اپلیکیشن ساخته و Load بین آن‌ها پخش می‌شود. این کار مانع Down Time اپلیکیشن‌تان خواهد شد.

یکپارچگی با شبکه‌ی توزیع محتوا

با توجه به اینکه اکثر استارتاپ‌ها بر بستر اینترنت شکل می‌گیرند، نیاز است که مخاطبین آن‌ها از نقاط مختلف جغرافیایی حتا خارج از ایران به سرویس و محتوا به سرعت دسترسی داشته باشند. لذا ابر آروان با داشتن پاپ‌سایت‌های متعدد در نقاط مهم ترافیکی ایران و جهان با بالاترین دقت، موقعیت جغرافیایی کاربر را تشخیص می‌دهد و محتوا را از نزدیک‌ترین نقطه به دست‌ او می‌رساند؛ در نتیجه، سرعت بارگذاری محتوا به‌شکل چشم‌گیری در اپلیکیشن شما افزایش می‌یابد. از دیگر امکانات سکوی ابری آروان قابلیت اتصال به یک دامنه‌ی اختصاصی به جای یک زیردامنه است که این کار به کمک DNS آروان انجام می‌شود. هم‌چنین به دلیل این یکپارچگی امکاناتی مثل کنسول گرفتن، دیدن لاگ و مانتورینگ رویدادها با PaaS آروان در اختیار شما قرار دارد.

کاهش هزینه‌های زیرساخت

معمولن استارتاپ‌ها منابع مالی محدودی دارند و اغلب سعی می‌کنند با به کارگیری روش‌های گوناگون هزینه‌های خود را کاهش دهند. یکی دیگر از مزیت‌های سکوی ابری آروان مقرون به صرفه بودن آن است به این شکل که می‌توانید منابع خود را با دقت ۰.۱ روی هسته پردازشی (CDU)، حافظه تصادفی (RAM) و دیسک ذخیره‌سازی تنظیم کنید و هزینه‌های خود را کاهش دهید.

 

استفاده از سکوی ابری آروان

شرکت ابر آروان در نسخه‌ی جدید PaaS خود تلاش کرده است که تا حد ممکن از پیچیدگی‌های محصول کم کند تا مشتریان تجربه‌ی کاربری بهتری در استفاده از این سرویس داشته باشند. هم‌چنین در این نسخه سرعت تولید و اجرای محصول افزایش پیدا کرده است.

برای دریافت اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی سکوی ابری آروان (PaaS‌)، می‌توانید صفحه‌ی سکوی ابری در وب‌سایت ابر آروان مراجعه کنید تا با امکانات و مزیت‌های این سرویس بیش‌تر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.