معرفی سری گام به گام های کلاغ سفید

0

یکی از کتاب‌هایی که در طبقه بندی کتاب‌های کمک درسی جای می‌گیرد، کتاب گام به گام است، در این مدل کتاب‌ها سعی میشود درسنامه به صورت نکته به نکته و مثال‌ها و سوالات از آسان به دشوار آموزش داده شود، بسیاری معتقدند که با خرید این سری از کتاب‌ها نیاز به تهیه کتاب‌های کمک درسی دیگر نیست و برخی دیگر اعتقاد دارند که این کتاب‌ها باعث می‌شود که دانش آموز به دلیل دسترسی به پاسخ سوالات کتاب زحمت مطالعه به خود ندهد. در این یادداشت به بررسی و معرفی سری گام به گام کلاغ سفید خواهیم پرداخت.

چه کتاب هایی در طبقه بندی گام به گام قرار میگیرد

می‌دانیم که کتاب‌های کمک درسی در انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند، کتاب‌های نمونه سوال، کتاب‌های حل تمرین، کتاب‌های تست و ، کتاب‌های گام به گام هم یک بخش از کتاب‌های کمک درسی هستند، در این کتاب‌ها در کنار درسنامه به بیان نکات مهم هر درس و همچنین مثال‌ها و پاسخ تمرینات کتاب درسی آمده است، این پاسخ‌ها تشریحی است و به دانش آموز کمک می‌کند تا دلیل و منطق پشت هر پاسخ را به خوبی درک کند. در یک کتاب گام به گام دانش آموز می‌تواند به خوبی در کنار آموزش مفاهیم درسی به پاسخ سوالات کتاب درسی و نمونه سوالات همراه با پاسخ از هر مبحث و فصل کتاب دسترسی داشته باشد، این مسئله کمک می‌کند تا یادگیری مطالب مهم درسی برای دانش آموز آسان باشد.

بررسی کتاب‌های گام به گام کلاغ سفید

سری گام به گام کتاب‌های انتشارات کلاغ سفید شاه کلید نام دارد، این کتاب‌ها تک جلدی هستند و تمام کتاب‌های هر پایه را به خوبی پوشش می‌دهند، سعی شده است که تولید محتوای کتاب کاملا ساده و کاربردی بوده و تمام نکات درسی به خوبی آموزش داده شود، بنابراین می‌توان گفت که کتاب گام به گام کلاغ سفید یک مرجع کامل آموزشی است که در اختیار دانش آموز قرار می‌گیرد.

مهمترین ویژگی این کتاب پاسخ‌های کامل و تشریحی به تمرینات کتاب‌های درسی است که دانش آموز می‌تواند در کنار مشاهده پاسخ درست منطق پاسخگویی و راه حل‌ها را نیز به خوبی درک کند. در این کتاب سعی می‌شود نکات مهم درسی با مثال‌ها و تمرین‌های فراوان برای دانش آموز شرح داده شود.

می‌توان مدعی شد که این کتاب یک معلم خصوصی خوب برای هر دانش آموز است، به ویژه در ایام کرونا و آموزش‌های آنلاین می‌تواند خلا آموزش حضوری را برای بسیاری از دانش آموزان برطرف کند، مفاهیم در این کتاب از آسان به سخت به شکل طبقه‌بندی ارائه شده است، و تمام مثال‌ها و فعالیت‌ها و همچنین تمرینات کتاب درسی در این کتاب وجود دارد، همین ویژگی‌ها باعث می‌شود که کتاب گام به گام کلاغ سفید یک منبع آموزشی مناسب برای والدینی باشد که قصد دارند در آموزش به فرزندان خود کمک کنند.

روش بیان مطالب و ارائه نکات و تمرین‌ها باعث می‌شود که مطالب درسی به خوبی در حافظه بلند مدت دانش آموز ثبت شود، در این کتاب گام به گام مطالب درسی به شکل پیوسته و منظم برای دانش آموز جمع‌آوری شده است.

چرا کتاب گام به گام کلاغ سفید را انتخاب کنیم؟

همانطور که گفتیم در این کتاب تمام نکات و مفاهیمی که دانش آموز برای آموزش نیاز دارد در اختیار او قرار می‌گیرد، ضمن این که برای همه کتاب‌های هر پایه نیاز به خرید یک کتاب گام به گام کلاغ سفید وجود دارد، به همین دلیل است که خرید این کتاب در هزینه‌های خرید کتاب‌های کمک درسی صرفه‌جویی کرده و نیاز نیست که کتاب‌های دیگری را تهیه کنید.

انتشارات کلاغ سفید پشتیبانی خوبی برای دانش آموزانی که کتاب‌های این انتشارات را به عنوان کتاب کمک درسی انتخاب می‌کنند فراهم کرده است و آن امکان مشاوره گرفتن دانش آموزان برای تهیه کتاب مناسب است، به این معنا که دانش آموز هر پایه می‌تواند با مشاورین تماس گرفته و در مورد انتخاب کتاب مناسب با توجه به سطح علمی و آموزشی خود مشورت بگیرد.

با انتخاب کتاب‌های گام به گام نشر کلاغ سفید شما همه کتاب‌های کمک درسی دروس مختلف یک پایه را در یک جلد در اختیار خواهید داشت و از نظر حجم کتاب، هزینه و همچنین راحتی مطالعه این کتاب ها به همه دانش آموزان پیشنهاد می‌شود.

آیا کتاب‌های گام به گام باعث تنبلی دانش آموز می‌شود؟

یک اعتقاد قدیمی وجود دارد که می‌گوید کتاب‌های گام به گام باعث تنبلی در دانش آموزان می‌شود چرا که پاسخ همه تمرین‌ها در آن وجود دارد، اما باید بگوییم که این کتاب برای رونویسی کردن پاسخ سوالات کتاب تالیف نشده است، دانش آموز باید ابتدا تمام تلاش خود را صرف پاسخگویی به تمرینات کتاب نماید، در آخر می‌تواند با چک کردن پاسخ‌های خود با پاسخ‌های صحیح عملکرد خود را در پاسخگویی و تسلط به مطالب درسی بسنجد، ضمن این که مطالب این کتاب‌ها از آسان به مشکل طبقه بندی شده است، بنابراین اگر دانش آموز مطابق با طبقه‌بندی مطالب کتاب یادگیری را پیش ببرد، مطمئنا نیازی به رونویسی پاسخ‌های تمرین‌های کتاب نخواهد داشت.

اتفاقا ما معتقدیم چون کتاب‌های گام به گام همه مطالب درسی از تشریح نکات مهم تا حل تمرینات و ارائه نمونه سوال را در قلب خود جای داده است یک انتخاب مناسب برای دانش آموزانی است که در یادگیری دروس در مدرسه یا کلاس‌های حضوری مشکل دارند و به هر دلیلی قصد ندارند از معلم خصوصی استفاده کنند و یا به دنبال یک منبع مناسب آموزشی برای تمرین و مرور مطالب درسی در منزل هستند.

جمع‌بندی نهایی

کتاب‌های گام به گام شاه کلید از جمله بهترین کتاب‌های مکمل درسی از انتشارات کلاغ سفید است، استفاده از این کتاب‌ها در همه مقاطع تحصیلی و برای دانش آموزان با سطح علمی متفاوت و همچنین برای خانواده‌هایی که قصد دارند در یادگیری مطالب درسی به فرزند خود کمک کنند موثر واقع می‌شود، از طرفی از آنجایی که این کتاب تک جلدی است تهیه آن مقرون به صرفه‌تر از تهیه انواع کتاب های کمک درسی از انتشارات مختلف است. در دوران کرونا و آموزش غیر حضوری این کتاب می‌تواند یک همراه خوب و کاربردی برای دانش آموزان محسوب شود. انتشارات مختلفی مجموعه کتاب‌های گام به گام را ارائه می کنند که از آن میان می‌توان به کتاب‌های نشر هرمس، کتاب‌های قلم چی، کتاب‌های گاج و …. اشاره کرد.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.