اخبار استارتاپی

مصاحبه با ریاست محترم مجلس در اینوتکس 2021

تحول جدی با کمک دانش بنیان‌ها رخ می‌دهد

در روز دوم نمایشگاه اینوتکس، دکتر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی با همراهی آقای ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از این نمایشگاه دیدار کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیش از این به واسطه شهرداری تهران و بحث هایی که در رابطه با بودجه 1400 با معاونت علمی و فناوری داشتیم، ارتباط با حوزه فناوری، استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان داشته‌ام. در همین راستا، به واسطه برگزاری نمایشگاه اینوتکس در شهرستان پردیس، فرصتی شد تا در این نمایشگاه حضور پیدا کنم و با فناوران و متخصصان کشور دیداری داشته باشم.
وی افزود: در این یک سال که در مجلس هستیم کمتر فرصت شده است، چنین بازدیدهایی داشته باشیم. امروز فرصت شد از نمایشگاه اینوتکس بازدید کنیم، زیرا واقعیت این است که اگر بخواهد تحول جدی در حوزه اقتصاد ما رخ بدهد، همین مسیر دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌ها و تکیه بر نیروهای جوان و منابع انسانی است که در اختیار داریم.
امیدوارم که انشالله بازدید امروز این فرصت را بیشتر فراهم کند که ما در برنامه هفتم (توسعه) که در ایجاد ثبات اقتصادی مصمم هستیم، بنیانش را بر اساس دانش بنیان‌ها بگذاریم که طبیعتا پارک های فناوری و ارتباط بین دانشگاه و محیط بازار در این بخش بسیار کلیدی است.
وی درباره بحث فناوری و علم در تصویب قوانین گفت: یکی از سیاست‌هایی که در مجلس یازدهم اتفاق افتاد این بود که دوستان گام دوم در مجلس حدود 65 نفر نیروی جوان را داریم که عمدتا خودشان نخبه این عرصه هستند. جناب آقای ستاری این نکته را تایید می‌کنند و امروز نقشه جدی در این کار دارند، مخصوصا در حوزه اقتصاد دیجیتالی و قوانینی که در این زمینه باید تصویب بشود. مطمئن باشید که اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد و رویکرد مجلس، یک تحول بزرگ در این زمینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.